Sobota - obcasny-dest
8°C
Pražský život

V Dolních Počernicích závodily děti z dětských domovů

Během prvního říjnového víkendu se uskutečnil v Dolních Počernicích 14. ročník cyklistického závodu Prevencí proti nehodám.

Do Prahy přijelo třicet týmů a ve třech věkových kategoriích závodili chlapci i dívky z dětských domovů z celé republiky. Závod měl tradičně dvě části, praktickou a teoretickou.

Cyklisté mohli získat body při rychlostních závodech, za správný průjezd křižovatkou, při jízdách zručnosti a při dopravních testech. Pořadateli akce byly Městská Policie hl. m. Prahy, Krajské ředitelství policie hlavního města Prahy, Dětský domov Dolní Počernice a 1. Sportovní.

14. ročník Prevencí proti nehodám vyhrál dětský domov z Horního Slavkova, druzí skončili závodníci z Plzně a třetí místo obsadil tým z Dlažkovic. Dárky a ceny ale byly připraveny pro všechny.

Slavnostní vyhlášení výsledků celé soutěže Dětský domov cup 2015 se bude konat  21. prosince v pražském Divadle Broadway.