dnes
Pondělí - zatazeno
5°C
zítra
Úterý - zatazeno
6°C
pozítří
Středa - polojasno
3°C
V Dejvicích vykáceny nelegální toalety, vajgélie a tavolníky by měly místo rozveselit
Tavolník nízký by měl místo rozveselit, snad z něj nebudou mít radost především pánové s akutní potřebou vymočit se. Foto: Scrumshus / Wikimedia Commons

V Dejvicích vykáceny nelegální toalety, vajgélie a tavolníky by měly místo rozveselit

Technická správa komunikací v minulých dnech vykácela několik metrů čtverečních jalovce čínského v ulici Dejvická u Vítězného náměstí. Stalo se tak na základě rozhodnutí Prahy 6, která kácení povolila před rokem za podmínky, že bude zajištěna výsadba 200 nových keřů.

„Občané si prý v minulosti stěžovali na nepořádek v místě a také na hygienické aspekty, kdy jalovce sloužily například bezdomovcům jako skládka nebo veřejné WC. Radnice Prahy 6 o tomto povoleném kácení ví, v platném rozhodnutí o povolení kácení dřevin je uloženo, že místo pokácených jalovců bude náhradou vysázeno 200 nových keřů,“ řekl Antonín Nechvátal (SZ), radní Prahy 6 odpovědný za oblast péče o životní prostředí, čistoty a vzhledu městské části a revitalizaci zeleně.

Na místě by měly být nově vysazeny mandloně nízké (18 kusů), vajgélie (18 kusů) a tavolníky nízké (164 kusů), které by měly místo rozveselit a oživit. Následně o ně bude pečováno pravidelnou zálivkou, ochranou proti škůdcům a mechanickému poškození. Výsadba se uskuteční do tří měsíců, v závislosti na vývoji počasí.


Další články
Nahoru