Dnes Středa - zatazeno 17°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 17°C
Středa 24. 7. 2024
Svátek má Kristýna
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
V Dejvicích bude Praha 6 testovat hřiště, které si postaví děti samy
Děti si určují podobu hřiště, víc je pak baví si na něm hrát. Zdroj foto: Petr Palacký

V Dejvicích bude Praha 6 testovat hřiště, které si postaví děti samy

Především v zahraniční známý koncept Adventure Playground, který představuje stavební hřiště, které je svobodným místem pro děti a jejich dobrodružné nápady, vyzkouší v Dejvicích během června Praha 6. Na sociálních sítích o tom informoval radní pro životní prostředí a klima Petr Palacký (Zelení).

Od 4. do 27. června bude v dejvické lokalitě Na Kocínce probíhat pilotní ukázkový projekt dobrodružného hřiště. To je hřiště, které si děti staví a tvoří zcela samy. Budují si domečky, bunkry a prolézačky, využívají nástroje a materiály, které jsou na místě k dispozici.

Na to, aby se děti nezranily, dohlíží nejen rodiče, ale i lektoři, takzvaní playworkeři. Ti hřiště spravují, ale zároveň dětem ukážou, jak pracovat s nástroji, pomůžou s obstaráváním stavebního materiála a děti podpoří, aby se jim dařilo realizovat své nápady.

„Přijde vám, že téměř všechna dětská hřiště na Praze 6 jsou víceméně stejná? Klouzačka, pískoviště, houpačka a tak podobně? Máte děti ve věku, kdy byste už je na takové hřiště jenom těžko dostali, protože by se tam po chvíli začaly nudit? A chcete, aby si naopak děti hřiště postavily samy? Tak přijďte,“ vzkázal Palacký.

Hřiště bude od 4. do 27. června otevřené každý den mimo pondělí od 14 do 19 hodin. Vstup je zdarma pro všechny děti i dospělé, ovšem děti do sedmi let mohou přijít pouze v doprovodu starší osoby.

Pro vznik hřiště bude využit prázdný pozemek v blízkosti ZŠ a MŠ Bílá a Stadionu mládeže. „Tento pozemek je už připraven pro stavbu nového školního pavilonu, stavební práce na něm začnou ale nejdříve v červenci,“ sdělil radní.

Hřiště podle něj vzniká jako ukázkový pilotní projekt za podpory Prahy 6, Domu dětí a mládeže a spolku Město přátelské k dětem, které již řadu let popularizuje téma dobrodružné hry ve městě.

Po předchozí domluvě bude podle Palackého možná i návštěva kolektivů, například školních tříd, během dopoledních hodin.

„Z mého pohledu, jako radní pro školství vítám podobné aktivity, které přispívají k rozvoji dětské fantazie a především manuální zručnosti, jelikož dnešní děti mají ve volném čase spíše jinak zaměřené aktivity. Proto je možnost pobytu na čerstvém vzduchu a týmová práce jednoznačnou prioritou. Věřím, že si děti tyto aktivity zamilují,“ řekla místostarostka Prahy 6 Mariana Čapková (Praha  6 Sobě).

„Odbornou diskuzi o dobrodružné hře a aktuálních potřebách dětí ve městě vedeme již řadu let. Adventure Playground Na Kocínce bude místem, které tyto potřeby naplňuje a zároveň je pro nás skvělou zprávou, že Šestka chce být městem přátelským k dětem,“ doplňují iniciátorky projektu architektka Mirjana Petrik a pedagožka Carolina Sidon ze spolku Města přátelské k dětem.


Autor: Jan Puci

Schody před Divadlem Na Jezerce jsou opravené

Dnes v 17:11

Městská část Praha 4 nechala v létě opravit schody před Divadlem Na Jezerce, jehož budova se nachází v jejím majetku.

Vycházka: Olšanskými hřbitovy za osobnostmi 20. století

Dnes v 08:50

Komentované procházky hřbitovy přinášejí fascinující historické příběhy, zajímavé detaily a pohledy na architekturu i umělecká díla, která hřbitovům dodávají jedinečný charakter. Každá procházka je pečlivě připravena tak, aby přinesla nové poznatky i pohodový čas. Ve středu 31. července se v 14:30...

Radní Prahy 11 grilovali společně s dětmi

Včera v 11:04

Společné grilování radních a dětí z jihoměstského Klokánku si v horkém letním odpoledni všichni užili. Ochutnávaly se čerstvě opečené masové dobroty a grilovaný sýr.

Blešák na Radlické

Včera v 10:46

Blešák na Radlické v neděli 28. července od 12:00 do 18:00 hodin nabídne spoustu pokladů, které si můžete ulovit a odnést domů.

Realitní portál Prahy 1 informuje o aktuálních nabídkách městské části

22. července 2024 ve 13:01

Realitní portál Prahy 1 uveřejňuje všechny záležitosti týkající se nakládání s majetkem svěřeným městské části.

V Praze 15 jednali radní

22. července 2024 v 08:46

Na svém posledním jednání radní Prahy 15 projednali více než 30 návrhů usnesení. Jednali o herních prvcích, podpoře sociální oblasti i o vzhledu radnice nebo o úklidu zeleně.

Praha 2 letos opět poslala děti na branný tábor, ten jim zpestřili výsadkáři

21. července 2024 v 10:57

Letní prázdniny jsou v plném proudu a stejně jako každý rok k nim již neodmyslitelně patří také branný tábor, který pořádá Praha 2 ve spolupráci s DDM Praha 2.

Další články
Nahoru