Dnes Pátek - skorojasno 15°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 14°C
Sobota 1. 10. 2022
Svátek má Igor
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Doprava

V Cholupické přibyla parkovací místa, navýšení chystá Praha 12 i v dalších ulicích

V ulici Cholupická na Kamýku v Praze 12 se změnou dopravního režimu podařilo zhruba o deset navýšit počet parkovacích míst. Odpovídá to koncepci, kterou připravil dopravní odbor radnice. Dvanáctá městská část o tom informovala na svém webu.

Odbor dopravy městské části Praha 12 připravil koncepci navýšení parkovacích míst. Jednou z lokalit, ve které se povedlo parkovací místa navýšit, je ulice Cholupická.

Původní představy obyvatel podle radnice sice realizovat nešly, nicméně při místním šetření pracovníků odboru dopravy se podařilo najít řešení, které pomohlo přidat parkovací místa.

„Sešli jsme se přímo na místě se zástupcem SVJ a zastupitelem Svatoplukem Semeckým a společně jsme prodiskutovali možná řešení. Následoval projekt, jeho schválení většinou dotčených obyvatel, stanovení opatření a nyní realizace. Mám z toho radost,“ uvedl 1. místostarosta Prahy 12 pro dopravu a rozpočet Vojtěch Kos (ODS).

A jak se podařilo místa navýšit? Stačila drobná úprava režimu, kdy se původní kolmá a podélná stání změnila na šikmá. Odbor dopravy rovněž připravuje navýšení míst i v dalších lokalitách, zde se čeká na svěření pozemků hlavního města do správy městské části.

„Chtěl bych požádat všechny obyvatele, kteří mají nějaký nápad, kde by šla místa k parkování zřídit, aby mi posílali návrhy buď na WhatsApp 774 466 560 nebo e-mailem na parkovani@praha12.cz. Každý návrh prověříme,“ dodal místostarosta.


Autor: TZ, red
Další články
Nahoru