dnes
Středa - skorojasno
32°C
zítra
Čtvrtek - jasno
33°C
pozítří
Pátek - jasno
32°C
Pražský život

V Cholupicích budou nové včelí úly

Díky dlouhodobému pronájmu pozemku za Cholupicemi přibydou mezi Cholupicemi a Písnicí včely. Rozhodla o tom Rada Prahy 12 na svém zasedání v polovině června, když schválila dlouhodobý pronájem pozemku v Cholupicích při ulici U Nové louky pro umístění úlů.

Podle místostarostky Prahy 12 Evy Tylové tak radnice vychází vstříc záměru Magistrátu hl. m. Prahy pronajímat více pozemky k hospodaření příznivému pro životní prostředí. „Trend městského včelaření vítám. Role včel je nezastupitelná při opylování plodin i volně rostoucích květin. Na území hlavního města působí několik stovek včelařů a kvalita zdejšího medu je srovnatelná s medem z venkova. Případným dalším zájemcům o včelaření na našich pozemcích rádi podle možností vyjdeme vstříc,” řekla místostarostka Tylová.


Ochladit se můžete na Slunečním náměstí. Kašna je opět v provozu

Včera ve 22:29

Kašna na Slunečním náměstí byla z rozhodnutí radnice třinácté městské části při chladnějším počasí uplynulých dnů mimo provoz. Vzhledem k horkému počasí, které Prahu čeká tento a příští týden, byla kašna včera opět spuštěna.

Dny Prahy 15 letos ve znamení ekologie

22. července 2019 v 19:38

Přípravy Dnů Prahy 15 jsou v plném proudu a na návštěvníky čeká jako každoročně mnoho kulturních i sportovních akcí. S tím je spojena i otázka ekologie, kterou se radnice patnácté městské části intenzivně zabývá již od listopadu 2018, kdy byly na Diskuzním fóru s občany použity místo vody...

Zkuste si výstavu na nečisto v Podleské Tlapkiádě

17. července 2019 v 19:50

Máte doma pejska, který neodpovídá standardům, ale i přesto by jste si chtěli zkusit atmosféru výstavy? Tak přijďte první srpnovou sobotu 3. srpna do Pesoparku Uhříněves na okraj Prahy, kde se bude konat již druhý ročník Podleské Tlapkiády a užijte si den plný pohody, zábavy a dobré nálady. U této...

Tréning pro pozemní personál na letištích, hotelnictví a cestovním ruchu

17. července 2019 v 07:25

V pondělí 9. září Vzdělávací a informační centrum Praha 5 otevírá nové kurzy pro pozemní personál na letištích, pracovníky ve službách, hotelnictví a cestovním ruchu hosteska/stevard.

Další články
Nahoru