dnes
Středa - polojasno
23°C
zítra
Čtvrtek - prehanky-dest
19°C
pozítří
Pátek - obcasny-dest
20°C
Pražský život

V Cholupicích budou nové včelí úly

Díky dlouhodobému pronájmu pozemku za Cholupicemi přibydou mezi Cholupicemi a Písnicí včely. Rozhodla o tom Rada Prahy 12 na svém zasedání v polovině června, když schválila dlouhodobý pronájem pozemku v Cholupicích při ulici U Nové louky pro umístění úlů.

Podle místostarostky Prahy 12 Evy Tylové tak radnice vychází vstříc záměru Magistrátu hl. m. Prahy pronajímat více pozemky k hospodaření příznivému pro životní prostředí. „Trend městského včelaření vítám. Role včel je nezastupitelná při opylování plodin i volně rostoucích květin. Na území hlavního města působí několik stovek včelařů a kvalita zdejšího medu je srovnatelná s medem z venkova. Případným dalším zájemcům o včelaření na našich pozemcích rádi podle možností vyjdeme vstříc,” řekla místostarostka Tylová.


Výstava: 100 let Asociace českých kameramanů

Dnes v 07:40

Slavnostní vernisáž exteriérové výstavy pořádané k výročí 100 let založení Asociace českých kameramanů, se koná 17. července v 17:30 na náměstí Míru v Praze 2 před kostelem sv. Ludmily.

Pítko P je nově v Tusarově ulici

Dnes v 07:21

Nejnovější Pítko P je veřejnosti k dispozici v Tusarově ulici. Jeho řešení je funkční a zároveň praktické. Na horní lomené stříšce neulpívá dešťová voda, dole pak lomený oblouk vytváří lavorek, který svádí zbytkovou vodu do středu odpadu, díky čemuž se kolem pítka tolik netvoří kaluže. Spouštěcí...

Exkurze: Mumifikace ve starém Egyptě

Včera v 07:42

Víte, jaký je rozdíl mezi přirozenou a umělou mumifikací? Jaké typy mumií a z jakých koutů světa známe? Kdy a proč začali staroegyptští balzamovači s úpravou těl zesnulých a jejich přípravou na posmrtný život? Jak vypadala mumifikace krok za krokem? Proč je pro úspěšný přechod do zásvětí nezbytné...

U Dětského ostrova najdete dvě mozaiková křesla

9. července 2020 v 08:25

V rámci projektu Sculpture Line byla u vchodu Dětského ostrova instalována dvě mozaiková křesla. Jejich autorkou je výtvarnice Alexandra Koláčková, která se specializuje na výrobu plastik do veřejného prostoru.

Další články
Nahoru