Dnes Sobota - zatazeno 2°C
Zítra Neděle - obcasny-dest 5°C
Sobota 9. 12. 2023
Svátek má Vratislav
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
V chatě byl oloupen a zraněn, policisté už útočníka zadrželi
Útočník byl zadržen brzy po útoku. Foto: Policie ČR

V chatě byl oloupen a zraněn, policisté už útočníka zadrželi

Policisté zadrželi muže, který na začátku července nejprve slovně, poté úderem pěstí do obličeje napadl poškozeného a odcizil mu několik tisíc korun a mobilní telefon. O loupeži informoval mluvčí pražské policie Jan Rybanský.

Případ se odehrál v pátek 1. července dopoledne v chatové osadě v Praze 5. Do jedné z obývaných chatek vstoupil nikým nezvaný útočník a po jeho nájemci chtěl půjčit dvě stě korun a mobilní telefon, ale nepochodil.

„Jen tak to však nevzdal, s křikem povalil poškozeného na postel a s nožem v ruce požadoval vydání peněz. Vše doprovodil vyhrůžkou zabití, pokud peníze nedostane,“ uvedl Rybanský.

Napadenému z obavy o svůj život nezbylo nic jiného než útočníkovi vydat obálku s několika tisíci korunami. Spolu s obálkou si agresor vzal i telefon a na odchodu ještě udeřil okradeného pěstí do obličeje, čímž mu způsobil frakturu spodiny očnice. Poškozený následně  musel vyhledat odbornou lékařskou pomoc na traumatologii.

Policisté v průběhu prověřování celého případu a pátrání po podezřelém získali informace, které je přivedly na stopu útočníka. „Ve stejný den nedlouho před půlnocí jej zadrželi hlídkaři druhého policejního obvodu v jednom z domů na Barrandově,“ sdělil mluvčí.

O den později byl obviněn pro trestný čin loupež. V případě odsuzující rozsudku může strávit ve vězení až deset let. „Případ je stále prověřován a není vyloučeno, že se právní kvalifikace skutku rozroste o další trestný čin,“ dodal Rybanský.


Autor: red

Bydlení i elektřinu měli zadarmo

7. listopadu 2023 ve 14:30

Sedm osob neoprávněně užívalo opuštěný dům v Praze 12, teplo a světlo si zajistili načerno. Podezření na trestný čin strážníci předali státním kolegům. O případu informovala mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.  

Sprejer při zadržení tvrdil, že je malíř a lakýrník

20. října 2023 v 10:42

Šestadvacetiletého sprejera usvědčil svědek i záznamy z městských kamer. Strážníkům se snažil namluvit, že ruce má špinavé kvůli svému povolání, protože je malíř a lakýrník. Informovala o tom mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.

Další články
Nahoru