Dnes Úterý - zatazeno 28°C
Zítra Středa - oblacno 27°C
Úterý 16. 7. 2024
Svátek má Luboš
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
V chatě byl oloupen a zraněn, policisté už útočníka zadrželi
Útočník byl zadržen brzy po útoku. Foto: Policie ČR

V chatě byl oloupen a zraněn, policisté už útočníka zadrželi

Policisté zadrželi muže, který na začátku července nejprve slovně, poté úderem pěstí do obličeje napadl poškozeného a odcizil mu několik tisíc korun a mobilní telefon. O loupeži informoval mluvčí pražské policie Jan Rybanský.

Případ se odehrál v pátek 1. července dopoledne v chatové osadě v Praze 5. Do jedné z obývaných chatek vstoupil nikým nezvaný útočník a po jeho nájemci chtěl půjčit dvě stě korun a mobilní telefon, ale nepochodil.

„Jen tak to však nevzdal, s křikem povalil poškozeného na postel a s nožem v ruce požadoval vydání peněz. Vše doprovodil vyhrůžkou zabití, pokud peníze nedostane,“ uvedl Rybanský.

Napadenému z obavy o svůj život nezbylo nic jiného než útočníkovi vydat obálku s několika tisíci korunami. Spolu s obálkou si agresor vzal i telefon a na odchodu ještě udeřil okradeného pěstí do obličeje, čímž mu způsobil frakturu spodiny očnice. Poškozený následně  musel vyhledat odbornou lékařskou pomoc na traumatologii.

Policisté v průběhu prověřování celého případu a pátrání po podezřelém získali informace, které je přivedly na stopu útočníka. „Ve stejný den nedlouho před půlnocí jej zadrželi hlídkaři druhého policejního obvodu v jednom z domů na Barrandově,“ sdělil mluvčí.

O den později byl obviněn pro trestný čin loupež. V případě odsuzující rozsudku může strávit ve vězení až deset let. „Případ je stále prověřován a není vyloučeno, že se právní kvalifikace skutku rozroste o další trestný čin,“ dodal Rybanský.


Autor: red

Honička s motorkářem skončila v tunelu Mrázovka nehodou

17. června 2024 ve 23:24

Nehodou šestadvacetiletého cizince na motorce v pondělí skončilo jeho pronásledování v hlavním městě, kde ujížděl před policií. V tunelu Mrázovka, který je součástí Městského okruhu, narazil do jednoho ze služebních aut. Nezranil se, poškodil však vozidlo. Lustrací se ukázalo, že neměl platné...

Na Andělu byl na lavičce pobodaný muž

17. června 2024 ve 23:12

V sousedství tramvajové zastávky Anděl v Nádražní ulici byl v pondělí po šestnácté hodině záchranáři ošetřován pobodaný muž, kterého v hádce zranil jiný muž, který se s ním pohádal. Zranění nebylo vážné. Podezřelý z útoku byl během pár minut zadržen. Frekventovaná lokalita na Andělu má už dlouho...

Další články
Nahoru