dnes
Středa - snih-dest
4°C
zítra
Čtvrtek - jasno
2°C
pozítří
Pátek - skorojasno
1°C
V červnu se otevřou městské i soukromé vinice v Praze
Vinice Grébovka. Foto: Michal Kvirec

V červnu se otevřou městské i soukromé vinice v Praze

Lidem se v červnu otevřou městské i soukromé vinice v Praze. Cílem prvního ročníku projektu Pražské vinice 2017 je rozšířit povědomí o pražských vinicích a seznámit veřejnost s jejich historií i současností a s plány do budoucna.

Na vinice se veřejnost podívá o víkendu 24. a 25. června. Jednou z myšlenek projektu, který by se měl opakovat každoročně, je vyzdvižení autenticity a výjimečnosti vín z pražských vinic. Přilákat by měl nejen Pražany, ale i turisty.

vinice-vysehrad-nahled „Návštěvníci budou moci využít komentované procházky a seznámit se s navštívenou vinicí blíže," ředitel magistrátních památkářů Jiří Skalický. „Jedinečné polohy těchto zelených částí Prahy, z nichž některé jsou památkově chráněnými územími, veřejnosti běžně nepřístupnými, navíc poskytnou nevšední výhledy na město,“ doplnil.

vinice-sv-klary-nahled Projektu se zúčastní vinice svaté Kláry v Botanické zahradě v Troji, vinice Starého purkrabství na Vyšehradě, vinice Salabka, Grébovka, Svatováclavská vinice, vinice Pod Vyšehradem, Modřanská vinice, vinice Máchalka, Albertov, Baba a vinice na Strahově.


Další články
Nahoru