dnes
Neděle - obcasny-dest
6°C
zítra
Pondělí - obcasny-dest
5°C
pozítří
Úterý - obcasny-dest
11°C
Oprava Polikliniky Vinohrady bude stát 35 milionů, práce začnou v červenci
Poliklinika Vinohrady. Foto: www.orlbetka.cz

Oprava Polikliniky Vinohrady bude stát 35 milionů, práce začnou v červenci

V červenci začne rekonstrukce Polikliniky Vinohrady na Vinohradské ulici naproti Olšanským hřbitovům, která bude v příštích třech až čtyřech letech stát zhruba 35 milionů korun. Stav objektu je nevyhovující, stěžovali si na něj i lékaři.

„Důležité je, že nájemní smlouvy s lékaři zůstávají. Po rekonstrukci se budou do svých ordinací opět vracet," řekl zástupce starosty Prahy 3 Ivan Holeček.

Se začátkem letních prázdnin zahájí stavební firma rekonstrukci přízemí, kde sídlí rentgen, a sedmého patra. Dělníci postupně vymění stoupačky, elektrorozvody a podlahy, opraví stěny, položí nové obklady a prostory vymalují. Práce vyjdou na 6,5 milionu a potrvají po celé léto až do srpna. Provozu nemocnice se podle radnice nedotknou.

Další fáze plánuje městská část v následujících třech až čtyřech letech, tedy po dvou podlažích ročně. Postupně nechá vyměnit okna a polikliniku zateplit. „Podmínkou je zajištění vhodných náhradních prostor pro lékaře, které městská část Praha 3 v současné době hledá," doplnil Holeček.


Další články
Nahoru