Dnes Pátek - prehanky-dest 17°C
Zítra Sobota - polojasno 18°C
Pátek 21. 6. 2024
Svátek má Alois
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
V červenci na silnicích v Praze zemřeli dva lidé, meziročně o jednoho více
Ilustrační foto: archiv HZS Praha

V červenci na silnicích v Praze zemřeli dva lidé, meziročně o jednoho více

V červenci zemřeli při dopravních nehodách na silnicích v Praze dva lidé, o jednoho více než loni. Od začátku roku si nehody v hlavním městě vyžádaly deset životů. Vyplývá to z předběžných statistik dopravní policie a informací ČTK.

Celkem se v Praze během července stalo 1044 nehod, což je o 23 více než loni. Nejvíce nehod, celkem 67, se stalo v pondělí 17. července.

Při červencových nehodách bylo 12 lidí zraněno těžce a 139 lehce. Celková škoda byla vyčíslena na 90,79 milionu korun, což je pod ročním průměrem.

Nejčastější příčinou nehod bylo požití alkoholu, druhou nejčastější příčinou bylo nepřizpůsobení jízdy okolnostem.


Autor: ČTK

V Praze se konalo mezinárodní setkání partnerů projektu Interreg Europe Repower Industries

Dnes v 17:20

V Praze se uskutečnilo úvodní setkání projektu Interreg Europe Repower Industries pod záštitou ČVUT UCEEB jako vedoucího partnera projektu, který má za cíl v průběhu čtyř let zlepšit podmínky pro podporu energetické nezávislosti, účinnosti a udržitelnosti v průmyslu. Setkání se zúčastnili...

Na Vyšehradě našli mrtvého muže

19. června 2024 ve 23:34

K tragédii došlo v úterý dopoledne na Vyšehradě. Z vyhlídky nad Rašínovým nábřežím asi skočil mladý muž. Na policii se hodinu před polednem obrátil svědek, který našel dopis na rozloučenou. V nepřístupném terénu na stráni pod vyhlídkou policisté našli bezvládné tělo muže. Okamžitě začali...

Červnové zasedání zastupitelstva Prahy 6

19. června 2024 v 17:01

Třinácté jednání zastupitelstva šesté městské časti proběhne v pondělí 24. června od 10 hodin v zasedací místnosti v 6. patře Úřadu městské části Prahy 6.

Další články
Nahoru