dnes
Neděle - jasno
1°C
zítra
Pondělí - snih
0°C
pozítří
Úterý - skorojasno
3°C
V centru se začnou ještě v listopadu objevovat značky zakazující vjezd vozítkům segway
Ilustrační foto: archiv

V centru se začnou ještě v listopadu objevovat značky zakazující vjezd vozítkům segway

Ačkoli se všeobecně počítalo s tím, že v listopadu se začnou v ulicích objevovat značky zakazující provoz vozítek segway, v posledních týdnech byl „klid po pěšině“ a nic nenasvědčovalo tomu, že k instalaci během jedenáctého měsíce dojde. Nakonec se zdá, že magistrát, který ostatně k celé záležitosti nyní více mlčí, než mluví, se konečně rozhýbe.

Podle zdroje z magistrátu, který si nepřeje být jmenován, se už čeká jen na poslední razítka na dokumenty schvalující projekt. Odbor dopravních agend magistrátu si dával načas, což některé politiky vybudilo k ostré kritice.

„Je to buď totální neschopnost odpovědných magistrátních úředníků, nebo jejich zkorumpovanost ve snaze co nejvíce oddálit realizaci zákazu. My s tím skutečně nemůžeme nic dělat, byť se nás provoz segway týká nejvíce,“ durdil se minulý týden starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký, když server Pražský patriot na problém s prodlužováním osazení značek upozornil.

Pokud se už neobjeví žádné připomínky k návrhu připraveném Technickou správou komunikací, dostane dokument definitivní povolení. Lhůta pro podání přípomínek končí zítra. Následně bude moci správce komunikací konečně začít zákazovými značkami vyznačovat zóny, kam vozítka segway nesmí.

„Jakmile bude vydáno opatření obecné povahy příslušným silničním správním úřadem, kterým je odbor dopravních agend, bude zahájena realizace. Jedná se podle projektu o 610 nových zónových značek ve 250 lokalitách,“ potvrdila mluvčí TSK Barbora Lišková.

Výroba a osazení značek bude stát hlavní město přes čtyři miliony korun. Vozítka nebudou moci jezdit do pražské památkové rezervace, v části Prahy 4, Žižkova i Holešovic.


Praha 2: Údržba chodníků v zimě

3. ledna 2018 ve 13:12

Radnice Prahy 2 bude pro zimní sezonu  2017/18  zajišťovat schůdnost na chodnících, které jsou zařazeny ve vyhlášce hl. m. Prahy mezi neudržované komunikace.

Další články
Nahoru