Dnes Středa - oblacno 18°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 22°C
Středa 22. 5. 2024
Svátek má Emil
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
V centru se poběží půlmaraton, na pár hodin to omezí dopravu
Cíl pražského půlmaratonu. Zdroj foto: RunCzech

V centru se poběží půlmaraton, na pár hodin to omezí dopravu

Na trať vedoucí historickým centrem hlavního města vyběhne v sobotu 6. dubna v rámci 24. ročníku 1/2Maratonu Praha zhruba 15 tisíc běžců. Tradiční sportovní akce si však zároveň vyžádá dílčí dopravní omezení, která se dotknou především centrální části hlavního města. Opatření se bude týkat zákazu parkování i uzavírek ulic na trase závodu, případně v jeho nejbližším okolí. Závod také ovlivní provoz MHD. Informoval o tom mluvčí magistrátu Vít Hofman.

Důležitou novinkou letošního ročníku závodu je umístění startu a cíle na Bubenské nábřeží vedle areálu Holešovické tržnice, kde bude také umístěno zázemí závodu. Začátek je naplánován na 10 hodin, ukončení se předpokládá kolem 13 hodin. Samotná trasa protne městské části Praha 1, 2, 5, 7 a 8, a to zejména v oblastech kolem Vltavy.

„V dotčené oblasti bude už v předstihu platit zákaz parkování. Trasa závodu totiž musí být s ohledem na bezpečnost běžců zcela uvolněna, proto v případě, že vozidla na místě zůstanou, budou odtažena,“ sdělil Hofman.

Komunikace, kudy závodníci poběží, budou v době závodu také uzavřeny pro veškerý provoz. Dopravu bude řídit Policie ČR ve spolupráci s městskou policií. Od 9 do 13:30 hodin budou postupně po trase závodu uzavírány ulice a křižovatky. Uvolněny budou v co nejkratším čase.

Výjimku tvoří pouze oblast startu a cíle, tedy Bubenského nábřeží (od ulice Komunardů k Argentinské) a ulice Komunardů (mezi Bubenským nábřežím a Jateční), kde bude uzavírka platit už od pátku 5. dubna od 6 hodin, a to až do soboty 6. dubna do 18 hodin.

V Praze 1 se uzavírky týkají komunikací Čechův most, náměstí Curieových, ulice 17. listopadu, náměstí Jana Palacha, Křižovnická, Smetanovo nábřeží, most Legií, Masarykovo nábřeží, Národní, 28. října, Na Příkopě, Celetná, Staroměstské náměstí, Pařížská, Dvořákovo nábřeží, nábřeží Ludvíka Svobody a Těšnovský tunel.

Uzavírky v lokalitě Prahy 2 zahrnují Jiráskův most a Rašínovo nábřeží, v Praze 5 se jedná o Janáčkovo nábřeží, Dienzenhoferovy sady a ulice Zborovská, Svornosti a Strakonická a na území Prahy 7 se závod uskuteční na komunikacích Jateční (uzavřena bude už od 6:00 hodin), Bubenské nábřeží, nábřeží Edvarda Beneše, nábřeží Kapitána Jaroše, Jankovcova a Libeňský most. V Praze 8 budou uzavřeny ulice Štorchova, Voctářova a Rohanské nábřeží.

„V souvislosti se závodem bude omezen také provoz některých linek tramvají a autobusů městské hromadné dopravy. Provoz v centru města zajistí především linky metra, které budou případně kapacitně posíleny. Informace o změnách jsou dostupné na webu pražského dopravního podniku a ve vyhledávačích spojení, případně na infolince dopravního podniku: 296 191 817,“ sdělil Hofman.

Do pátku 5. dubna vždy od 9 do 18 hodin je k dispozici bezplatná dopravně-informační linka: 800 165 102. V den závodu mezi 8 a 14 hodin pak bude možné navíc využít i linku 800 100 991.


Autor: Jan Puci

Národní technické muzeum spouští v expozici Doprava mobilního průvodce TourStories

17. května 2024 ve 14:12

Přijďte oslavit Mezinárodní den muzeí do Národního technického muzea. Do všech poboček NTM bude v sobotu 18. května snížené vstupné. V Praze se muzeum připojuje k festivalu Máme otevřeno a pro návštěvníky připravilo zdarma program: poprvé si mohou vyzkoušet v Dopravní hale průvodce v aplikaci...

Stržená trolej zastavila provoz tramvají na Výtoni

16. května 2024 v 09:16

Provoz tramvají na Výtoni zastavila dnes ráno krátce před půl sedmou stržená trolej. Na svědomí to měl řidič nákladního auta, které projíždělo frekventovanou křižovatkou. K obdobným událostem dochází v místě opakovaně. Jak uvedl dopravní podnik na svém webu, ke stržení troleje a přerušení provozu...

Praha 6 slaví 45 let linky 180

16. května 2024 v 08:17

Třikrát byla zavedená, dvakrát zrušená. Od 28. května 1979 jezdí linka 180 v trase, která z velké části vede Prahou 6. Ve čtvrtek 30. května od 18 hodin můžete oslavit 45 let linky 180 na šestce jízdou muzejním autobusem jak v historické, tak současné trase.

Nové zóny placeného stání na Hradčanech a ve Vokovicích

15. května 2024 ve 14:25

Na základě požadavku Prahy 6 došlo k rozšíření zón placeného stání v oblasti Hradčan a Vokovic.

Kvůli závadě nejezdilo na soupravě nejezdilo metro na části linky B

15. května 2024 v 09:37

Technická závada na jedné ze souprav přerušila ve středu od 6:45 na půl hodiny provoz metra na lince B v úseku mezi stanicemi Českomoravská a Černý Most. Cestující mohli v době omezení využít autobusové a tramvajové linky, dopravní podnik jejich trasy prodloužil.

Setkání veřejnosti k plánovaným změnám křižovatky Táborská a Sezimova

13. května 2024 v 08:03

Praha 4 zve obyvatele na veřejné setkání k plánovaným změnám na křižovatce ulic Táborská a Sezimova. Dlouholetým problémem je zde přechod u základní školy, místo je nepřehledné a rizikové.

Další články
Nahoru