Dnes Pátek - zatazeno 27°C
Zítra Sobota - oblacno 21°C
Pátek 20. 5. 2022
Svátek má Zbyšek
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
V centru Prahy začnou platit změny. Dotknou se Hybernské, Havlíčkovy, Na Poříčí a dalších ulic
Před Prašnou branou a Obecním domem vznikne kruhový objezd. Foto(4x): Jan Puci, Mapa(1x): MČ Praha 1

V centru Prahy začnou platit změny. Dotknou se Hybernské, Havlíčkovy, Na Poříčí a dalších ulic

Řidiči jezdící do lokalit v historickém centru Prahy mezi Florencí a náměstím Republiky si budou muset již brzy zvyknout na změnu dopravního režimu v některých ulicích. Cílem je omezit tranzitní dopravu a tím zklidnit Petrskou čtvrť a blízké lokality Starého a Nového Města. Server Pražský patriot o záměru radnice Prahy 1 informoval radní pro dopravu Richard Bureš (ODS).  
hybernska

Přikázaný směr jízdy v Hybernské ulici

Zhruba 600 metrů dlouhá ulice Hybernská je obousměrná jen ve svém krátkém úseku mezi Opletalovou ulicí a magistrálou. Od křižovatky před Prašnou branou až po Opletalovu je Hybernská jednosměrná. Kdo se chce tedy autem dostat do západní části Hybernské, musí jet přes Jindřišskou, Panskou a ulici Na Příkopě.

„To je zbytečných pár stovek metrů, v ulici Jindřišská navíc auta jezdí přes koleje a překáží tramvajím. Prosadili jsme proto, že Hybernská bude obousměrná v celém svém úseku. V dávnější minulosti to tak bylo,“ sdělil radní Bureš.

„Na křižovatce u Prašné brány vznikne malý kruhový objezd. Zavedeme tak podobný režim jako v ulici Národní, kde se osvědčil a ulevilo se ulicím Perlová, Skořepka a Na Perštýně,“ pokračoval.

situace-dopravni-zmeny

Zelenými šipkami jsou vyznačeny změny dopravního režimu, které začnou platit v dubnu

Nový dopravní režim bude realizovat Praha 1 v průběhu letošního dubna, dohodla se na tom s magistrátem a dalšími zainteresovanými subjekty. Zpočátku bude provedeno jen vodorovné a svislé dopravní značení, až následně případné stavební úpravy, pokud se ukážou jako nutné.

havlickova

Z ulice Havlíčkova vjíždí auta do Hybernské

Se změnou v Hybernské ulici bude zaveden zákaz průjezdu ulicí Havlíčkova, která vede před hlavním vchodem do Masarykova nádraží. Povolen zůstane jen vjezd zásobování, popelářům a vozidlům integrovaného záchranného systému.

Ulicí Havlíčkovou často projíždí od ulice Na Poříčí auta, aby se dostala do Hybernské a dále na magistrálu v jižním směru.

„Uzavření Havlíčkovy nahradíme tím, že nově umožníme vjezd z ulice Na Poříčí do ulice Těšnov. Díky tomu se řidiči dostanou krátkou cestou na magistrálu, takže dosavadní delší variantu přes Havlíčkovu nebo Zlatnickou a Petrskou už nebudou potřebovat,“ řekl radní Bureš.

tesnov

Ulice Těšnov by měla být od dubna obousměrná

Podle něj pár těchto dopravních změn přispěje ke zklidnění dopravy v oblasti. Jejich provedení podle Bureše navíc dává smysl i s budoucí celkovou revitalizací ulice Na Poříčí. Tu má Praha 1 téměř celou připravenou s odhadovanými náklady 100 milionů korun.

„Taková investice je sice nad finanční možnosti Prahy 1, ale věřím, že ve spolupráci s hlavním městem se projekt podaří realizovat. Každopádně je smysluplné nejdříve zklidnit dopravu v lokalitě, což se těmito změnami režimu podaří,“ dodal radní Richard Bureš.


Autor: Jan Puci

V souvislosti s koncerty skupiny Rammstein připravila policie opatření

14. května 2022 v 07:10

V neděli 15. května a v pondělí 16. května se uskuteční dva koncerty skupiny Rammstein. Z důvodu zajištění veřejného pořádku a dopravy, připravila pražská policie adekvátní bezpečnostní opatření, na kterém se bude podílet několik desítek pražských policistů. Opatření se dotknou především...

Rekonstrukce Barrandovského mostu začne 14. května

3. května 2022 v 10:32

V polovině května startuje oprava Barrandovského mostu. Technická správa komunikací (TSK) práce rozdělila do více let a vždy jen na část stavební sezony. Po zbytek roku bude most bez omezení průjezdný. V letošním roce práce začnou 14. května a potrvají do 31. srpna 2022, celkem...

Další články
Nahoru