Dnes Středa - zatazeno 10°C
Zítra Čtvrtek - prehanky-dest 11°C
Středa 24. 4. 2024
Svátek má Jiří
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
V centru Prahy začne v dubnu fungovat nová výdejna Potravinové banky
Sklad Potravinové banky. Foto: Facebook

V centru Prahy začne v dubnu fungovat nová výdejna Potravinové banky

V Řeznické ulici se ve středu 3. dubna otevře nová výdejna Potravinové banky. Slavnostního otevření se zúčastní ředitelka Potravinové banky pro Prahu a Středočeský kraj Věra Doušová a za Prahu 1 radní pro sociální věci a bezbariérovost Ivana Antalová a předseda komise sociální Martin Arden (oba BEZPP).

Městská část Praha 1, ve spolupráci s neziskovou organizací Nový prostor, otevře ve svých prostorech v Řeznické ulici 14 novou výdejnu Potravinové banky. „Je skvělé, pokud můžeme prostory městské části Praha 1 využít ke smysluplné činnosti, jakou je vydávání potravinových balíčků, a umožnit tak důstojnější život lidem, kteří se ocitli v nelehké životní situaci. I v době covidu zařizoval náš OSPOD na rámec svých povinností nepravidelnou pomoc pro rodiče v nouzi. Nová výdejna bude nyní sloužit každý týden všem potřebným,“ poznamenala starostka Prahy  Terezie Radoměřská (TOP 09). 

Radní Ivana Antalová uvedla: „Jsem velmi ráda, že se konečně podařilo na území Prahy 1 otevřít pobočku Potravinové banky, díky které můžeme nabídnout pomoc občanům v sociální nouzi. Zamezíme tak nejen plýtvání potravinami, ale podpoříme i solidaritu mezi lidmi.“ 

V papírové tašce Potravinové banky najdou potřební občané základní potraviny na týden, kterými jsou rýže, těstoviny, konzervy a další polotovary, k tomu nějaké pečivo, zeleninu či sladkost. Zároveň také mohou využít služeb organizace Nový prostor, která nabízí služby sociální rehabilitace. 

Nárůst nákladů na energie a bydlení v historických domech centra Prahy a komplikovaný systém sociální podpory, kdy dochází navíc k opožďování výplaty sociálních dávek, způsobuje, že právě osamělí senioři stěží pokryjí zvyšující se ceny. I proto se nemusí prokazovat doporučením, stačí pouze doklad totožnosti. 

Tašky si mohou občané vyzvednout na základě doporučení například sociálního odboru nebo Úřadu práce. Pro potravinovou pomoc si do Řeznické mohou přijít osoby se zdravotním postižením, v seniorském věku nebo osamělí rodiče každou středu mezi 9. až 12. hodinou.


Autor: Alo

Čarodějnický rej u sokolovny v Praze 15

Dnes v 10:36

Před Švehlovou sokolovnou se 30. dubna slétnou čarodějnice. Soutěže, sladké ceny, buřtíky a oheň, začíná se v 17 hodin.

Pražská lítačka letos již podvanácté

Dnes v 08:58

V pátek 26. dubna se koná  12. ročník závodu Pražská lítačka. Nově lze jako dopravní prostředek použít trolejbus nebo sdílené kolo. Registrace účastníků je od 15 hodin v Muzeu MHD ve Střešovicích, kde se také nachází cíl.

Praha 1: Den otevřených dveří Střediska sociálních služeb

Dnes v 07:36

Zájemci z řad seniorů a jejich rodin se mohou přijít podívat do Střediska sociálních služeb v pondělí 29. dubna.

Komentovaná vycházka: Vršovice plné umění i průmyslu

Včera v 19:54

Vydejte se na průzkum desáté městské části a objevujte ji hned několika způsoby. Praha 10 nabízí svým obyvatelům možnost objevovat a poznávat místní rozmanitosti a zajímavosti.

Jarní Karlínský street food festival

Včera ve 13:53

Jarní Karlínský street food festival se uskuteční v neděli 28. dubna na Karlínském náměstí. Těšit se můžete na více než 50 stánků s nabídkou té nejlepší moderní gastronomie. Ke skvělému jídlu a pití patří i parádní živá muzika a DJská vystoupení.

Návrhy designérů na Viadukt Karlín najdete na výstavě

Včera v 08:39

Výstava všech návrhů nové identity Viaduktu Karlín nabídne všech 78 návrhů od designérů a designérek.

Street food + Amerika na Smíchovské náplavce

Včera v 08:26

Projíst se Amerikou křížem krážem můžete 27. dubna na Smíchovské náplavce. Cesta povede od šťavnatých burgerů, hot dogu či corndogu, trhaného vepřového, přes mac´n´cheese, mexické tacos, empanadas, argentinské steaky až po pikantní kuřecí křídla.

Dny dobrovolnictví 2024

Včera v 07:10

Česká republika se chystá na událost, která na konci dubna propojí dvanáct krajů, stovky organizací a tisíce lidí ve prospěch společného dobra. Součástí bude i Praha 4, která dobrovolnictví dlouhodobě podporuje. Dny dobrovolnictví proběhnou ve dnech 25. – 28. dubna a jejich součástí bude...

Evakuace na kole a retro peleton

Včera v 07:03

Praha 13 zve na 18. ročník akce Evakuace na kole. Akce je určena pro širokou veřejnost. Každý účastník dostane mapu s vyznačenou trasou. Trať vede převážně rovinatým terénem.

Pietní akty připomenou válečné běsnění

22. dubna 2024 v 18:58

Praha 4 jako každoročně připravila několik akcí, které vzpomenou na válečné události. Pietní akt obětem 2. světové války proběhne ve čtvrtek 2. května od 10:30 hodin na Spořilově, pietní akt u pomníku zpravodajské brigády na Jezerce téhož dne od 14 hodin.

Lásky čas na Čecháči

22. dubna 2024 v 08:18

Ve středu 1. května rozkvete náměstí Svatopluka Čecha oslavami svátku všech zamilovaných a jara. Vezměte své polovičky, děti, přátele a piknikové deky a vyrazte v honbě za rozkvetlým stromem do Vršovic.

Další články
Nahoru