dnes
Sobota - zatazeno
4°C
zítra
Neděle - prehanky-snih
3°C
pozítří
Pondělí - zatazeno
2°C
V centru Prahy se stane letecká tragédie! Víme den i hodinu
Ilustrační foto: archiv

V centru Prahy se stane letecká tragédie! Víme den i hodinu

Projekt MAYDAY připravený při příležitosti blížícího se Pražského Quadriennale uvede přesně šest dní před jeho zahájením Divadlo Vosto5 a Katedra alternativního a loutkového divadla DAMU. Premiéra simulace nehody malého sportovního letadla v parku na Karlově náměstí se uskuteční 11. června v 18:30 hodin. Vstup je zdarma.

Performance v podobě záchranné akce havárie letadla kombinuje zážitkovost divadla odehrávajícího se v netradičních prostorech s profesionálním výcvikem hasičů, zdravotníků i policistů.

Projekt MAYDAY chce zpopularizovat a předvést široké veřejnosti mimořádně náročnou a profesionální práci českých záchranných sborů a zároveň tímto netradičním – až osvětovým – způsobem upozornit na psychicky a fyzicky náročné mezní situace, které se mohou odehrát v životě každého z nás.

V případě velkých cvičení neboli simulací se většinou jedná o náročnou koordinovanou akci pozemních záchranných jednotek pro případ přírodních katastrof nebo hromadných nehod. Vosto5 předvede v představení MAYDAY tento základní koncept posunutý do divadelní roviny.

„Půjde zatím o největší produkci tohoto druhu – simulaci letecké katastrofy v centru města. Diváci se stanou přímými svědky reálného zásahu hasičů a záchranářů, do jehož průběhu budou vtaženi pomocí bezdrátových sluchátek, které jim zprostředkovávají mix vybraných dialogů účastníků neštěstí, zraněných i záchranářů s originální zvukovou stopou. MAYDAY nabízí jedinečnou možnost skutečně na vlastní tělo zakusit intenzivní performanci na hranici divadla, profesionálního cvičení a katastrofického zážitku,“ popisuje představení autor koncepce projektu  a režisér Jiří Havelka.


Simona Ahrnstedt: Oheň a voda

28. listopadu 2017 v 16:31

Komu otevřete svou třináctou komnatu? Oheň a voda přináší volné pokračování bestselleru Nepřátelé a milenci.

Novinka: Christina Brownová, Moderní jóga od A do Z

28. listopadu 2017 v 16:20

Moderní jóga od A do Z je dokonalým průvodcem, který vás krok za krokem zasvětí do cvičení sérií pozic aktivní jógy, regeneračních ásan či praktikování meditace. Prostřednictvím jógy střižené na míru modernímu životu se naučíte lépe zacházet se svým tělem, myslí i energií. Potřebujete ulevit od...

Knižní novinka: Sára a toulavý dědeček

24. listopadu 2017 ve 13:11

Plné fantazie, dobrodružství, překvapení, vtipu, historických postav i moderních předmětů obklopujících dnešní děti – takové jsou pohádky Sára a toulavý dědeček. Novinka z nakladatelství Práh potěší děti a také rodiče, kteří svým potomkům rádi dopřejí zábavné a přitom podnětné čtení....

Bytový interiér jako zrcadlo jeho obyvatele

24. listopadu 2017 v 11:22

Na předvánoční trh přináší toto téma výpravná publikace s množstvím fotografií, která by se ráda stala průvodcem bytových designérů i slabikářem laiků s nadšením pro zařizování interiérů. Autorkou knihy s názvem Styly interiérů je Ing. arch. Veronika Haroldová a vydavatelsví Baron ji od...

Další články
Nahoru