dnes
Pátek - jasno
5°C
zítra
Sobota - zatazeno
3°C
pozítří
Neděle - skorojasno
2°C
V centru Prahy rozdají stovky „nevzhledných“ vánoček
Ilustrační foto: Ludek / Wikimedia Commons

V centru Prahy rozdají stovky „nevzhledných“ vánoček

K adventu patří vánočka. Ne všechny se ale kvůli estetickým kritériím dostanou z pekárny ke konzumentům. Některé nemusí být správně zapletené nebo mohou při pečení prasknout.

„Nevzhledné“ vánočky, které se kvůli estetickým kritériím nedostanou z pekárny ke konzumentům, budou dnes odpoledne rozdávat na Jungmannově náměstí dobrovolníci z iniciativy Zachraň jídlo. Rozdávání necelých čtyř stovek kusů vánoček začne na náměstí a v jeho okolí po dvanácté hodině.

Iniciativa Zachraň jídlo letos v září uvařila z „křivé“ zeleniny polévku, dva ticíe porcí rozdávala u Národního divadla. Na stejném místě dřív rozdávala zeleninu, v minulosti uspořádala v centru metropole také akci Hostina pro tisíc. Porce jídla byly připraveny z nezávadných surovin určených k vyhození.


Francouzský adventní trh: Jedinečný gurmánský zážitek přímo v centru

28. listopadu 2017 v 15:58

Ve dnech od 2. – 3. prosince se Novoměstská radnice v Praze 2 promění ve Francouzský adventní trh. Milovníci dobrého jídla, hudby a francouzské atmosféry si zde přijdou na své. Mohou se těšit na vybrané lahůdky francouzské kuchyně, výtečné víno, hudební doprovodný program a na řadu novinek, to vše...

Další články
Nahoru