Dnes Sobota - zatazeno 10°C
Zítra Neděle - polojasno 9°C
Neděle 25. 2. 2024
Svátek má Liliana
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Pražský život

V centru Prahy poutal pozornost průvod v čele se třemi králi na velbloudech

Tříkrálový průvod, který upozorňoval na charitativní sbírku Arcidiecézní charity Praha na pomoc lidem v nouzi, vyšel v pátek odpoledne za pozornosti kolemjdoucích z Malostranského náměstí v Praze. Postavy oděné jako tři králové projely městem na velbloudech přes Karlův most na Staré Město.

Samotnému průvodu předcházela tradiční tříkrálová bohoslužba a požehnání tříkrálovým koledníkům, které udělil pražský arcibiskup Jan Graubner v kostele sv. Tomáše v Praze na Malé Straně.

Průvod v čele s třemi králi na velbloudech prošel Malou Stranou, přes Karlův most až na Staroměstské náměstí. V doprovodu bubeníků, trubačů a mnoha kostýmovaných dobových postav průvod připomenul legendu o putování tří mudrců do Betléma za nově narozeným Ježíškem.

Na Staroměstském náměstí byl zakončen u živého betléma na pódiu. Tři králové obdarovali svými dary Ježíška a předali svá poselství.

Návštěvníci vyslechli Českou mši vánoční Hej mistře Jakuba Jana Ryby v podání Svatojakubského sboru a orchestru pod taktovkou Jana Rezka. Účinkovali sólisté Národního divadla Praha.

Během programu na Staroměstském náměstí mohli lidé pod pódiem přispět do sbírky trvanlivých sladkostí pro děti.

V celé zemi se ve sbírce s pokladničkami vydává do ulic měst a obcí více než 70 000 dobrovolníků. Tříkrálová sbírka je největší dobročinnou sbírkovou akcí v České republice. V posledním ročníku sbírky se vybralo rekordních 166,7 milionu korun, předloni to bylo více než 141 milionů.


Autor: red

Den Vltavy 2024

Včera v 08:32

Vševltavský spolek chystá i letos Den Vltavy. Již tradičně se akce koná první jarní dny jako symbolické otevření lodní sezóny na Vltavě, tentokrát v neděli 17. března od 9 do 16 hodin.

Setkání v parku Generála Lázaro Cárdenase

Včera v 07:37

Praha 6 zve na procházku, na které představí obnovu stromů v parku Generála Lázaro Cárdenase. Setkání se koná 27. února od 16 hodin, místem setkání je roh parku u ulic Terronská a A. Čermáka.

Rock’n’roll na Barče

Včera v 07:16

V sobotu 24. února Rock’n’roll na Barče. Od 18:30 vystoupí skupina hrající Shadows revival se zajímavým názvem Geront.

Praha 6: StaroMatějská pouť 2024

23. února 2024 v 09:29

První jarní pouť v historickém termínu, svátku sv. Matěje, 24. února.

V březnu začínají trhy na Kulaťáku

23. února 2024 v 09:20

Patnáctá sezóna trhů na Kulaťáku v Praze 6 startuje v sobotu 2. března. Od 8 do 14 hodin se můžete těšit na oblíbené prodejce a na nový sortiment.

Park Rajská zahrada je opět otevřen

23. února 2024 v 08:14

V parku Rajská zahrada v Praze 3 začala v konci loňského roku rozsáhlá oprava mlatových cest. Z toho důvodu byl park pro veřejnost do minulého týdne uzavřený.

Hloubětínská pobočka DDM Praha 9 nabízí řadu aktivit

22. února 2024 v 15:15

Od loňského podzimu na místě bývalého komunitního centra v ulici Kardašovská na Lehovci funguje nová, hloubětínská pobočka Domu dětí a mládeže Praha 9 (DDM), která stejně jako dříve centrum nabízí širokou škálu aktivit pro různé věkové skupiny.

Neděle: Procházka Ďáblickým hřbitovem

22. února 2024 ve 12:24

Komentované procházky hřbitovy přinášejí historické příběhy, zajímavé detaily a pohledy na architekturu a umělecká díla, která jim dodávají jedinečný charakter. V neděli 25. února ve 13:30 hodin se projdete Ďáblickým hřbitovem.

PVK: Do konce února nepoteče voda v těchto ulicích

22. února 2024 v 11:47

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Praha 5: Den pro Život dětem

22. února 2024 v 09:41

Připojte se k Charitativnímu zážitkovému dnu pro Život dětem v sobotu 24. února. Akce se koná v Praze 5 v Aréně sportu, na Hořejším nábřeží. Začíná se v 10 hodin, program potrvá do 19 hodin.

Přednáška: Příběh Táborky

22. února 2024 v 08:35

Petr Kučera, ředitel NKP Vyšehrad, představí výsledky stavebně-historického průzkumu Táborské brány, který výrazně změnil pohled na její historii a význam v rámci vyšehradského opevnění. 

Zemědílna O vodní kapce

22. února 2024 v 07:49

Nechte se vtáhnout v sobotu 24. února od 10 hodin do koloběhu vody v přírodě. 

Další články
Nahoru