Dnes Sobota - zatazeno 3°C
Zítra Neděle - polojasno 1°C
Sobota 24. 2. 2024
Svátek má Matěj
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
V centru Prahy na několik místech politici rozlévali rybí polévku
Vlevo Terezie Radoměřská, uprostřed Giancarlo Lamberti a napravo Michal Müller. Foto: Jan Puci

V centru Prahy na několik místech politici rozlévali rybí polévku

Na Staroměstském náměstí na Štědrý den primátor Bohuslav Svoboda (ODS) a další členové pražské rady rozdávali tradiční vánoční rybí polévku. Zástupci vedení Prahy 1 v čele se starostkou Terezií Radoměřskou (TOP 09) rozdali zájemcům stovky porcí polévky na Kampě a v horní části Václavského náměstí.

Rozlévání na Staroměstském náměstí začalo v 11 hodin. Polévky podle originálního receptu kuchařů organizátora trhů, společnosti Taiko, byly připraveny dva tisíce porcí. „Tento zvyk je důležitý právě proto, že je dobré, když vyjadřujeme, že navzájem k sobě patříme, že máme k sobě sympatie a že se navzájem vlastně máme rádi," řekl primátor.

Jak uvedl v sobotu na sociálních sítích, kvůli čtvrtečnímu vražednému útoku na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy se zvažovalo zrušení akce, ale nakonec se konala jako projev solidarity. Rozlévající měli připnutou pietní černou stužku.

Tradiční rybí polévku uvařil tým šesti kuchařů firmy Taiko podle originálního receptu, který firma používá několik let. Kromě 260 kilogramů kaprů, kteří letos opět pocházeli z českých rybníků, do ní kuchaři zapracovali 130 kilogramů zeleniny, především mrkve, celeru a petržele, 40 kilogramů, 90 kilogramů hladké mouky, 65 kilogramů másla a 60 litrů smetany. Nechyběl originální koňak a karamel pro zvýraznění chuti, ani osmažené krutony na másle.

Kromě Svobody se rozlévání zúčastnili i radní Petr Hlaváček (TOP 09), Alexandra Udženija (ODS), Jiří Pospíšil (TOP 09), Jana Komrsková (Piráti) a Michal Hroza (TOP 09). Připojil se i šéf zastupitelského klubu opozičního ANO Patrik Nacher.

Hodinu před polednem začalo také rozlévání polévky na Kampě. Připraveno bylo 200 litrů krémové rybí polévky. Kdo chtěl, dostal do ní krutony. 

„Je dobře, že se akce koná i v těchto těžkých dnech. Chceme přispět ke zlidnění situace,“ sdělila starostka, která ujistila, že rozléváním polévky se neunaví, takže bude mít sílu i na večerní rozlévání doma. „Věcmi, které vás baví a dělají radost, se nevysílíte nikdy,“ usmála se.

Na Kampu dorazil i Radoměřské stranický kolega, zastupitel Prahy 1 Giancarlo Lamberti. „Je to tradiční akce, kterou Praha 1 podporuje. Je to pro mě primárně setkání s občany Prahy 1. Setkáme se tady na Štědrý den, dáme lidem polévku, pobavíme se a připomeneme si duch Vánoc. Ale je třeba si přiznat, že s událostmi posledních dní ta nálada není moc vánoční,“ řekl.

Polévku rozlévala i radní Ivana Antalová (BEZPP). „Speciálně poté, co se stalo ve čtvrtek na Filozofické fakultě, nám přijde důležité nabídnout lidem možnost přijít za námi, sejít se a propojit se, kdyby potřebovali nějakou pomoc,“ sdělila.

Dorazil i radní Michal Müller (ODS). „Zvlášť v tento čas po útoku je to důležitá akce, příjemné setkání s lidmi, na které se těším,“ řekl. Polévku rozléval i zastupitel Martin Arden (BEZPP).

V poledne organizovala Praha 1 další tradiční akci, kterou je už řadu let na Štědrý den servírování obědů osamělým seniorům v Malostranské besedě. Ve 14 hodin zástupci první městské části rozlévali polévku na trzích v horní části Václavského náměstí.


Autor: Jan Puci

Den Vltavy 2024

Dnes v 08:32

Vševltavský spolek chystá i letos Den Vltavy. Již tradičně se akce koná první jarní dny jako symbolické otevření lodní sezóny na Vltavě, tentokrát v neděli 17. března od 9 do 16 hodin.

Setkání v parku Generála Lázaro Cárdenase

Dnes v 07:37

Praha 6 zve na procházku, na které představí obnovu stromů v parku Generála Lázaro Cárdenase. Setkání se koná 27. února od 16 hodin, místem setkání je roh parku u ulic Terronská a A. Čermáka.

Rock’n’roll na Barče

Dnes v 07:16

V sobotu 24. února Rock’n’roll na Barče. Od 18:30 vystoupí skupina hrající Shadows revival se zajímavým názvem Geront.

Praha 6: StaroMatějská pouť 2024

Včera v 09:29

První jarní pouť v historickém termínu, svátku sv. Matěje, 24. února.

V březnu začínají trhy na Kulaťáku

Včera v 09:20

Patnáctá sezóna trhů na Kulaťáku v Praze 6 startuje v sobotu 2. března. Od 8 do 14 hodin se můžete těšit na oblíbené prodejce a na nový sortiment.

Park Rajská zahrada je opět otevřen

Včera v 08:14

V parku Rajská zahrada v Praze 3 začala v konci loňského roku rozsáhlá oprava mlatových cest. Z toho důvodu byl park pro veřejnost do minulého týdne uzavřený.

Hloubětínská pobočka DDM Praha 9 nabízí řadu aktivit

22. února 2024 v 15:15

Od loňského podzimu na místě bývalého komunitního centra v ulici Kardašovská na Lehovci funguje nová, hloubětínská pobočka Domu dětí a mládeže Praha 9 (DDM), která stejně jako dříve centrum nabízí širokou škálu aktivit pro různé věkové skupiny.

Neděle: Procházka Ďáblickým hřbitovem

22. února 2024 ve 12:24

Komentované procházky hřbitovy přinášejí historické příběhy, zajímavé detaily a pohledy na architekturu a umělecká díla, která jim dodávají jedinečný charakter. V neděli 25. února ve 13:30 hodin se projdete Ďáblickým hřbitovem.

PVK: Do konce února nepoteče voda v těchto ulicích

22. února 2024 v 11:47

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Praha 5: Den pro Život dětem

22. února 2024 v 09:41

Připojte se k Charitativnímu zážitkovému dnu pro Život dětem v sobotu 24. února. Akce se koná v Praze 5 v Aréně sportu, na Hořejším nábřeží. Začíná se v 10 hodin, program potrvá do 19 hodin.

Přednáška: Příběh Táborky

22. února 2024 v 08:35

Petr Kučera, ředitel NKP Vyšehrad, představí výsledky stavebně-historického průzkumu Táborské brány, který výrazně změnil pohled na její historii a význam v rámci vyšehradského opevnění. 

Zemědílna O vodní kapce

22. února 2024 v 07:49

Nechte se vtáhnout v sobotu 24. února od 10 hodin do koloběhu vody v přírodě. 

Další články
Nahoru