Dnes Sobota - zatazeno 13°C
Zítra Neděle - obcasny-dest 12°C
Neděle 26. 3. 2023
Svátek má Emanuel
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
V centru Prahy hořel hotelový sklad, evakuováno bylo přes 200 lidí
Po požáru hotelového skladu. Foto: HZS Praha

V centru Prahy hořel hotelový sklad, evakuováno bylo přes 200 lidí

V Jilské ulici v Praze 1 včera večer hořel hotelový sklad s IT technikou. Hasiči evakuovali přes dvě stě lidí, nikdo nebyl zraněn. Informovali o tom na twitteru.

„Ve 21:20 hodin byli vysláni hasiči ze čtyř stanic společně s chemickou službou k hlášenému požáru serverovny v hotelu v ulici Jilská na Starém Městě. Již v době volání na tísňovou linku byl objekt zakouřen,“ uvedli hasiči.

Hasiči ukončili zásah po hodině, hosté se následně začali vracet do pokojů. Na místě bylo zjištěno, že se jedná o požár ve skladu s ložním prádlem v 6. patře budovy.

Na uhašení hasiči použili jeden vodní proud, na odvětrání nasadili přetlakovou ventilaci, pomocí výškové techniky zkontrolovali střechu hotelu a ve spolupráci s policisty a záchranáři bylo evakuováno 220 lidí.

Škoda byla vyčíslena na 350 tisíc korun.


Autor: puc

Herní prvky, pítka a nové veřejné osvětlení. Park V Zápolí projde revitalizací

24. března 2023 v 11:21

Jižní část parku V Zápolí v Praze 4 čeká v letošním roce revitalizace. V parku přibude řada nových prvků pro odpočinek i aktivní trávení volného času. Práce by měly být zahájeny v dubnu.

Začala revitalizace jeslí v ulici Jakutská, práce potrvají rok

23. března 2023 ve 20:30

Praha 10 zahájila rekonstrukci budovy Střediska služeb pro děti a rodiče – Dětské skupiny v ulici Jakutská. Na místě bude probíhat celková rekonstrukce objektu a realizace by měla být dokončena za 12 měsíců. Městská část o tom informovala v tiskové zprávě.

Další články
Nahoru