Dnes Pondělí - zatazeno 27°C
Zítra Úterý - bourky 20°C
Pondělí 16. 5. 2022
Svátek má Přemysl
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
V centru Prahy hořel hotelový sklad, evakuováno bylo přes 200 lidí
Po požáru hotelového skladu. Foto: HZS Praha

V centru Prahy hořel hotelový sklad, evakuováno bylo přes 200 lidí

V Jilské ulici v Praze 1 včera večer hořel hotelový sklad s IT technikou. Hasiči evakuovali přes dvě stě lidí, nikdo nebyl zraněn. Informovali o tom na twitteru.

„Ve 21:20 hodin byli vysláni hasiči ze čtyř stanic společně s chemickou službou k hlášenému požáru serverovny v hotelu v ulici Jilská na Starém Městě. Již v době volání na tísňovou linku byl objekt zakouřen,“ uvedli hasiči.

Hasiči ukončili zásah po hodině, hosté se následně začali vracet do pokojů. Na místě bylo zjištěno, že se jedná o požár ve skladu s ložním prádlem v 6. patře budovy.

Na uhašení hasiči použili jeden vodní proud, na odvětrání nasadili přetlakovou ventilaci, pomocí výškové techniky zkontrolovali střechu hotelu a ve spolupráci s policisty a záchranáři bylo evakuováno 220 lidí.

Škoda byla vyčíslena na 350 tisíc korun.


Autor: puc

Střechy základních škol chce Praha 5 využít pro solární energii

14. května 2022 ve 12:25

Fotovoltaickou elektrárnu jako alternativní zdroj energie se pokusí využít městská část Praha 5. 

Praha 5 převezme soukromou mateřskou školu a zajistí kapacity pro 50 dětí

13. května 2022 v 19:14

Soukromá mateřinka Korálek na Smíchově ukončí provoz ke konci letošního června. Po nezbytných stavebně technických úpravách převezme objekt školky městská část a zřídí zde odloučené pracoviště MŠ Podbělohorská.

Kvůli osobním a finančním problémům chtěla skočit ze Štefánikova mostu

13. května 2022 ve 14:39

Ve středu v noci, krátce po třiadvacáté hodině, přijal operační důstojník na lince 158 oznámení o ženě, která stojí na Štefánikově mostě v Praze 1 za zábradlím a chce spáchat sebevraždu. Tuto informaci okamžitě předal všem hlídkám v terénu a jako první byli na místě policisté pohotovostní...

Chatbot vylepšuje komunikaci s uprchlíky z Ukrajiny

12. května 2022 v 18:58

Praha jako první v rámci Evropské unie zavedla komunikační nástroj, který má za cíl pomoci uprchlíkům z Ukrajiny řešit jejich životní situaci. 

Nové zahrádky pro děti i revitalizace vnitrobloků podpoří radnice Prahy 2

12. května 2022 v 10:15

Praha 2 poskytne finanční podporu pro oblast životního prostředí na rok 2022 a první čtvrtletí roku 2023. Podporu konkrétních devíti projektů schválili radní na svém jednání, dotace od radnice bude 250 tisíc korun.

Další články
Nahoru