Dnes Středa - zatazeno 9°C
Zítra Čtvrtek - prehanky-dest 11°C
Středa 24. 4. 2024
Svátek má Jiří
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
V centru Prahy hořel hotelový sklad, evakuováno bylo přes 200 lidí
Po požáru hotelového skladu. Foto: HZS Praha

V centru Prahy hořel hotelový sklad, evakuováno bylo přes 200 lidí

V Jilské ulici v Praze 1 včera večer hořel hotelový sklad s IT technikou. Hasiči evakuovali přes dvě stě lidí, nikdo nebyl zraněn. Informovali o tom na twitteru.

„Ve 21:20 hodin byli vysláni hasiči ze čtyř stanic společně s chemickou službou k hlášenému požáru serverovny v hotelu v ulici Jilská na Starém Městě. Již v době volání na tísňovou linku byl objekt zakouřen,“ uvedli hasiči.

Hasiči ukončili zásah po hodině, hosté se následně začali vracet do pokojů. Na místě bylo zjištěno, že se jedná o požár ve skladu s ložním prádlem v 6. patře budovy.

Na uhašení hasiči použili jeden vodní proud, na odvětrání nasadili přetlakovou ventilaci, pomocí výškové techniky zkontrolovali střechu hotelu a ve spolupráci s policisty a záchranáři bylo evakuováno 220 lidí.

Škoda byla vyčíslena na 350 tisíc korun.


Autor: puc

Byla vyhlášena studentská literární soutěž v angličtině k výročí Listopadu

Včera v 18:02

Studenti středních a vysokých škol v Česku a na Slovensku se mohou zúčastnit nové literární soutěže. V eseji, reportáži nebo povídce na téma spojené s odkazem Sametové revoluce, od níž letos uplyne 35 let, mohou své práce v angličtině posílat do 30. června. Výsledky plánuje Anglo-americká vysoká...

Škola a školka hledají školníka

21. dubna 2024 v 10:05

ZŠ a MŠ Praha 4, Sdružení 1080 přijme do svého kolektivu od 1. srpna na hlavní pracovní poměr školníka. Jeho úkoly budou zahrnovat běžné údržbářské a provozní práce ve škole a na školním pozemku.

Praha 14 uspořádala deváté setkání koordinátorů environmentální výchovy

21. dubna 2024 v 10:03

Praha 14 byla letos již podeváté hostitelem setkání koordinátorů environmentální výchovy v pražských mateřských, základních a středních školách. Na organizaci dubnové akce se vedle městské části i tentokrát podílely dvě stálice: „Ekoškola“ ZŠ Generála Janouška, vedená ředitelkou Jaroslavou...

Další články
Nahoru