dnes
Sobota - zatazeno
8°C
zítra
Neděle - skorojasno
5°C
pozítří
Pondělí - jasno
4°C
V Praze lze vidět úlomek meteoritu, tunovou křišťálovou kouli a  zkaměnělý zub mamuta
Expozice Mineralia. Foto: archiv

V Praze lze vidět úlomek meteoritu, tunovou křišťálovou kouli a zkaměnělý zub mamuta

Obří ametystové geody, křišťálové drúzy o velikosti až několika metrů, tunová křišťálová koule, úlomek meteoritu, který v roce 2013 poničil ruské město Čeljabinsk, zkamenělý zub mamuta a další unikáty můžete vidět na výstavě v centru Prahy.

Mineralia

Havlíčkova 3, Praha 1

Otevírací doba:
Po – Ne: 10:00 – 20:00
Vstupné
Expozice minerálů: zdarma
Muzeum: Dospělí: 150 Kč, Děti do 15 let: 50 Kč, Senioři, ZTP: 80 Kč, Rodina 2 dospělí + děti do 15 let: 300 Kč, Skupiny nad 10 osob: 80 Kč, Děti do 3 let: zdarma

Procházka Mineralií, s třemi patry na ploše více jak 1300 m2, největší výstavou a obchodem s minerály nejen v České republice, ale v celé střední Evropě, je vzrušující cestou za poznáním, krásou a dobrodružstvím.

Unikátní sbírka vzácných kamenů a minerálů ze slavných nalezišť ze všech koutů světa nadchne děti i dospělé. Nechybí ani vzácné nálezy z území České republiky, například vysoce kvalitní drahý kámen, pocházející z míst těžby kamene do kaple sv. Václava ve svatovítské katedrále.

Kámen z měsíce

Brzy se do expozice vrátí také autentický kámen z Měsíce, který si v České republice veřejnost může prohlédnout (a dokonce se jej dotknout) exkluzivně pouze v Mineralii.

Mineralia sídlí ve zrekonstruovaných prostorách v Havlíčkově ulici v centru Prahy, v sousedství Masarykova nádraží, takže je snadno dostupná autem, vlakem i MHD. V suterénu jsou soustředěny unikátní výstavní exponáty. V přízemí mohou návštěvníci obdivovat a také zakoupit jakýkoliv z nepřeberného množství drobnějších i rozměrných kamenů z celého světa, nejrůznějších druhů, barev, tvarů a stáří, včetně kamenů vhodných k masážím.

První patro je zaplněno dražšími kameny a originálními šperky, nechybí speciální „VIP zóna“ s nejcennějšími kousky vhodnými jako perspektivní investice.

Kafe u stolů ze zkamenělého dřeva

Součástí Mineralie je stylová kavárna s na míru vyrobenými stoly ze zkamenělého dřeva – ideální místo pro odpočinek a občerstvení po prohlídce výstavy a rozlehlého obchodu s minerály, ale i přednášky, módní přehlídky, aukce či koncerty. A také příjemná zastávka třeba při čekání na vlak, protože Masarykovo nádraží je odtud doslova na dohled.

Mineralia, největší výstava a obchod s minerály ve střední Evropě, je otevřena denně, včetně víkendů, od 10 do 20 hodin. Ve všední dny je čas od 10 do 14 hodin rezervován pro školy, ani v této době není vstup veřejnosti nijak omezen. Dům, ve kterém Mineralia sídlí, je vybaven bezbariérovým vstupem a výtahem, bez obav se sem tedy mohou vydat vozíčkáři i maminky s kočárky.


Autor: Renata Rákosová

Knižní novinka: Sára a toulavý dědeček

Včera ve 13:11

Plné fantazie, dobrodružství, překvapení, vtipu, historických postav i moderních předmětů obklopujících dnešní děti – takové jsou pohádky Sára a toulavý dědeček. Novinka z nakladatelství Práh potěší děti a také rodiče, kteří svým potomkům rádi dopřejí zábavné a přitom podnětné čtení....

Bytový interiér jako zrcadlo jeho obyvatele

Včera v 11:22

Na předvánoční trh přináší toto téma výpravná publikace s množstvím fotografií, která by se ráda stala průvodcem bytových designérů i slabikářem laiků s nadšením pro zařizování interiérů. Autorkou knihy s názvem Styly interiérů je Ing. arch. Veronika Haroldová a vydavatelsví Baron ji od...

Další články
Nahoru