dnes
Středa - polojasno
10°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
10°C
pozítří
Pátek - zatazeno
12°C
V centru byl odhalen kuriózní viník poničených dveří u domů. Stopa vedla k České poště!
Kolečka doručovatelských vozíků dokázala v centru natropit paseku. Foto: archiv

V centru byl odhalen kuriózní viník poničených dveří u domů. Stopa vedla k České poště!

Když Praha 1 letos vypsala granty na opravu domovního fondu, začal být později realizační tým tohoto projektu, na který směřuje z radnice šest desítek milionů korun, oslovován účastníky projektu o pomoc. „Máme poškozené dveře u domů, pomozte nám. Mohou za to vozíky poštovních doručovatelek,“ stěžovali si.

Na první pohled by se mohlo zdát, že v centru Prahy řádil vandal, který se soustředil na vstupy do domů. Dveře byly poškrábané.

vozitko-posta-nahled

Vozítka s kolečky bez krytek

Záhy se ukázalo, že opakovaný jev není nutné řešit s policií, ale s Českou poštou! Viníkem totiž byla kolečka vozítek, ve kterých doručovatelky rozvážejí lidem a firmám dopisy. Při kontaktu s hlavními dveřmi totiž zanechávaly na dveřích škrábance, což nemohou doručovatelky při povaze jejich práce ovlivnit.

postovni-vozik-clanek-krytka-nahled

Testovaná krytka

Zda se, že problém je nyní již vyřešen. S Českou poštou (ČP) se podařila dohodnout plánovaná výměna koleček. Kolečka jsou nyní testována, pokud se osvědčí, dostanou je na své vozíky všechny pošty na území první městské části.

„Nové ploché krytky jsou z dostatečně tvrdého a zároveň elastického materiálu. Neměly by praskat, ale naopak pevně držet na náboji kolečka,“ uvedl ředitel logistické sítě ČP Jaroslav Donát.


Další články
Nahoru