dnes
Pátek - jasno
8°C
zítra
Sobota - jasno
8°C
pozítří
Neděle - jasno
6°C
V centru budou rozdávat na Štědrý den rybí polévku s koňakem a karamelem
Rybí polévku si na Václavské náměstí dávají s chutí i turisté. Foto: archiv

V centru budou rozdávat na Štědrý den rybí polévku s koňakem a karamelem

Staroměstské i Václavské náměstí čekají každoroční štědrodenní tradice. Kuchaři připravili celkem tři tisíce porcí rybí polévky, kterou mohou ochutnat všichni návštěvníci největších Vánočních trhů. Originální recept kuchařů bude k ochutnání na obou náměstích od 11 hodin. Večer se rozezní Česká mše vánoční Jakuba Jana Ryby.

Naběračky se na Staroměstském náměstí ujme tradičně pražská primátorka Adriana Krnáčová se zástupci rady. Přímo před hlavním pódiem naservírují kuchaři dva tisíce porcí štědrodenní rybí polévky podle speciálního receptu s koňakem a karamelem.

„Je to krásná tradice a já se na to každý rok ohromně těším. Věřím, že i letos nás čeká úžasná atmosféra, díky které se pro mě stalo rozlévání polévky součástí Štědrého dne,“ uvedla Adriana Krnáčová.

Tisíc porcí rybí polévky je připraveno také pro návštěvníky trhů na Václavském náměstí. V prostoru Můstku je od 11 hodin nabídne starosta Městské části Praha 1 Oldřich Lomecký se svými spolupracovníky.

Tradiční rybí polévku vaří tým kuchařů společnosti Taiko, která trhy organizuje, podle vlastního originálního receptu. Kromě kaprů, kteří letos pochází z rybářství Zbiroh významného šlechtického rodu Colloredo – Mansfeld do ní zpracují 100 kilogramů zeleniny.

Především mrkve, celeru a petržele, 30 kilogramů cibule, 70 kilogramů hladké mouky, 50 kilogramů másla a 45 listrů smetany. Nechybí tři litry koňaku pro zvýraznění chuti, karamel a osmažené krutony na másle.

Do tradice se zapojují i zástupci některých městských částí. Starostka Vladislava Hujová rozlévala spolu s radními městské části Praha 3 rybí polévku na náměstí Jiřího z Poděbrad už v sobotu 16. prosince.

Na Štědrý den si mohou lidé přijít pochutnat na tradičním vánočním pokrmu do Vršovic před nákupní centrum Eden. Polévku bude od 10:00 do 12:00 rozlévat starosta Prahy 10 Vladimír Novák (ČSSD).

Praha 9 bude rybí polévku rozdávat už ve čtvrtek 21. prosince na náměstí OSN ve Vysočanech (u zastávky autobusů směr Prosek) mezi 11. a 14. hodinou. Polévku budou nalévat zástupci Městské části Praha 9. Připraveny jsou i teplé nápoje a hudební doprovod.

O den později, tedy v pátek 22. prosince, budou rozdávat polévku v Letňanech.


Mikulášský charitativní bazárek V Exilu

Včera ve 12:10

Nezisková organizace Azara sociální vás zve na charitativní bazárek ve čtvrtek 6. prosince od 10 do 17 hodin v kavárně V Exilu v Praze 12.

Praha 15 zve na Adventní večer

Včera v 08:03

V neděli 16. prosince v Hostivaři, v kostele sv. Jana Křtitele, se od 16 hodin můžete zaposlouchat do slavnostního koncertu Musica Pro Sancta Cecilia. V 17:30 se koná průvod světel a v 18:15 bude rozsvícen vánoční strom.

Adventní hudba zazní v kostelích Prahy 2

Včera v 07:42

Předvánoční čas si můžete zpříjemnit poslechem hudby v prostředí, které dokáže umocnit každý tón. Městská část pořádá další cyklus adventních koncertů v kostelích Prahy 2. Konají se 6., 13. a 20. prosince, vždy od 18 hodin.

Praha 10 zve na Vánoční trhy

13. listopadu 2018 ve 13:24

Od prvního prosincového dne až do 24. prosince se můžete těšit na Kubánské náměstí, kde bude přichystán dětský program, vánoční gospel a slavnostní rozsvícení stromku nebo vánoční dílny.

Adventní bazar Habrovka 2018

13. listopadu 2018 v 10:28

Charitativní Adventní bazar se koná v sálu u farnosti sv. Františka v Krči na Habrovce, v ulici U Habrovky 2, Praha 4, první adventní neděli 2. prosince od 9 do 15 hodin.

Praha 8 bude mít i letos čtyři vánoční stromy

9. listopadu 2018 v 08:28

Radnice osmé městské části se rozhodla na letošní vánoční svátky rozsvítit čtyři stromy. Tři z nich pro tyto účely darovali obyvatelé městské části. Již tradičně umístěný strom na Karlínském náměstí doplní smrk na Elsnicově náměstí pod Libeňským zámkem, jedle před Kulturním domem Ládví a jediný...

Staročeský Mikulášský jarmark

7. listopadu 2018 v 05:59

Tradiční předvánoční setkání v sobotu 1. prosince, při kterém budete mít možnost zakoupit si malé dárečky, shlédnout pohádky a zpříjemnit si chvíle se starými řemesly nebo se zahřát medovinou v Toulcově dvoře.

J. J. Ryba: Česká mše vánoční u Pražského Jezulátka

24. prosince 2017 v 07:36

Zítra v 15 hodin můžete Rybovu Českou mši vánoční slyšet na Malé Straně v Karmelitské ulici.

Další články
Nahoru