dnes
Úterý - prehanky-dest
6°C
zítra
Středa - prehanky-snih
3°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
7°C
V centru bude rušno: Prahou projde pochod hrdosti Prague Pride, konají se i protesty
Průvod začne tradičně na Václavském náměstí. Foto: Ivona Páleníková / www.praguepride.cz

V centru bude rušno: Prahou projde pochod hrdosti Prague Pride, konají se i protesty

Prahou dnes projde průvod hrdosti leseb, gayů, bisexuálů a transsexuálů Prague Pride. Karnevalový pochod vyrazí ve 13 hodin z Václavského náměstí na Letnou. Proti akci se chystají v centru protestovat extremisté. V centru se bude konat i pochod za tradiční rodinu.

Od 15 hodin také bude na Vyšehradě shromáždění proti imigraci, už ve 14 hodin by na Vyšehradě měla začít protiakce – setkání proti rasismu a islamofobii. Policie počítá s bezpečnostními opatřeními. V místech, kudy půjdou průvody, se omezí doprava.

Karnevalovým průvodem letošní Prague Pride vyvrcholí. Pro tento ročník pořadatelé zvolili heslo „Všichni jsme stejně teplí" a použili snímky z termokamery. Účastníci pochodu se začnou řadit v poledne na Václavském náměstí.

O hodinu později vyrazí do ulice Na Příkopě, přes náměstí Republiky po Revoluční, Řásnovce, Klášterské a po Dvořákově nábřeží přes Čechův most a nábřeží Edvarda Beneše ke schodům na Letnou, po nich do Letenských sadů. Tam bude hudební festival.

Proti akci chtějí na Václavském náměstí protestovat extremisté, od 11 hodin chtějí „bránit sochu svatého Václava". Ve 13 hodin by měl jejich protest pokračovat na náměstí Jana Palacha. Ve 12:30 se centrem vydá i Pochod pro rodinu mladých křesťanských demokratů a Hnutí pro život na podporu tradičních rodin.

V 15 hodin má na Vyšehradě začít shromáždění proti imigraci a za vystoupení z EU, které svolala extremistická Národní demokracie. Po projevech řečníků se účastníci vydají před Českou televizi. Už ve 14 hodin se na Vyšehradě sejdou ti, jimž vadí rasismus a islamofobie. Akci pořádají iniciativa Ne rasismu! a Socialistická solidarita.


Galerie 1 hostila narozeninové Vostrý kafe

13. ledna 2018 v 15:39

Vostrý kafe, pravidelná pánská setkání pro mužné sousedy z Prahy 1, slaví první narozeniny a od nového roku se navíc stěhuje do Galerie 1, kde se nyní bude jednou za měsíc konat. Prvním letošním hostem byl Michal „Radar“ Vrátný.

Praha 6 chystá řadu akcí, kterými připomene sto let od vzniku republiky

11. ledna 2018 v 15:46

Praha 6 při příležitosti stého výročí vzniku samostatného Československa pořádá celou řadu kulturních a vzpomínkových akcí, které jsou rozloženy do celého roku.

Další články
Nahoru