Dnes Pátek - skorojasno 3°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 1°C
Pátek 22. 1. 2021
Svátek má Slavomír
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
V Centrálním parku se konal další ročník Psího dne s Prahou 13, dorazila řada návštěvníků i několik celebrit
Již čtvrtý ročník akce zahájil starosta David Vodrážka. Foto: Psí den s Prahou 13

V Centrálním parku se konal další ročník Psího dne s Prahou 13, dorazila řada návštěvníků i několik celebrit

V sobotu se již počtvrté Centrální park Lužiny zaplnil milovníky pejsků a jejich čtyřnohými svěřenci. Konala se zde akce s názvem Psí den s Prahou 13. Kromě soutěží, bohaté tomboly či koncertu se návštěvníci dozvěděli o první pomoci pro pejska a samozřejmě mohli podpořit přítomné útulky, což je jeden z hlavních důvodů pořádání tohoto úspěšného projektu.

Úvodního slova se při slavnostním zahájení ujal starosta Prahy 13 David Vodrážka (ODS). „Chceme návštěvníky a jejich psí miláčky nejen pobavit, ale také šířit nezbytně nutnou osvětu a zároveň pomoci ostatním pejskům v nouzi," řekl o akci.

david-kraus-se-take-aktivne-zapojil-dsc-9180-00001

David Kraus se také aktivně zapojil

Psí den si kromě odborníků, chovatelů a zástupců azylů nenechali ujít ani slavní, kteří mají k psům blízko. V parku se postupně sešli Marta Jandová, David Kraus, Mahulena Bočanová, Jakub Kohák a Míša Hávová. Ti všichni přidali symbolicky „Pac proti množírnám" a svým podpisem potvrdili, že takové praktiky odsuzují. Celý den moderoval Petr Zvěřina.

Za pomoci slavných tváří probíhala nabídka psů z útulků k adopci. Azyly mohli podpořit i návštěvníci, kteří jim po celý den přinášeli hmotné dary či si na stáncích kupovali výrobky z dílen útulků. Další finanční podporu přinesla velkolepá tombola, ve které návštěvníci vyhráli hodnotné ceny od partnerů Psího dne.

Stále oblíbenější akce má rok od roku stále více návštěvníků, čehož si nesmírně váží hlavní organizátorka Karolína Hájková. „Po ránu nás trochu potrápilo počasí a trochu pršelo, což pejskaře neodradilo a už před začátkem akce k nám proudili lidé. Nakonec se počasí umoudřilo a Psí den dopadl skvěle. Chci poděkovat všem, co dorazili a za to, že vše proběhlo hladce. Díky návštěvníkům se podařilo pro útulky vybrat přes 50 000 korun v tombole. Lidé navíc donesli bednu plnou darů pro opuštěné pejsky."

psi-berou-dostih-opravdu-vazne-dsc-9638-00001

Psi berou závody opravdu vážně

Vrcholem sportovního zápolení byly dostihy a především tradiční skok do výšky pod dohledem komisaře z agentury Dobrý den, která zapisuje oficiální české rekordy do knihy rekordů. Na tuto disciplínu trénovali někteří pejskaři a psi dlouhé měsíce.

Do Lužin dorazili dokonce i čtyřnozí skokani ze Slovenska. Nový rekord sice letos nepadl, ale skokani připravili divákům pořádně napínavou show. Nakonec vyhrála Zara s paničkou Andreou. Fenka skočila krásných 135 centimetrů, což je vyrovnaný rekord z minulého roku. Loňský rekordman se umístil na druhém místě.

V Praze 13 je registrováno celkem 3740 psů. „Je to silná komunita a je úlohou radnice v rámci možnosti ji podporovat. Ještě před deseti lety, kdy jsem měl v gesci životní prostředí, docházelo k různým třenicím mezi pejskaři a lidmi, kteří psi nemají. Jsem rád, že od té doby došlo k pozitivnímu posunu, pejskaři se naučili být ukáznění a nepejskaři zase více tolerantní. Daří se to i díky akcím, jako je Psí den s Prahou 13. Proto podpoříme i další ročník,“ dodal starosta David Vodrážka. 


Hořel částečně devastovaný byt

Dnes ve 14:40

Hodinu a dvanáct minut po dnešní půlnoci zasahovali profesionální a dobrovolní hasiči u požáru bytu obytného domu v suchdolské ulici K Háji.

Další články
Nahoru