Dnes Středa - polojasno 28°C
Zítra Čtvrtek - oblacno 25°C
Středa 19. 6. 2024
Svátek má Leoš
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
V Celetné ulici u Staroměstského náměstí hořela střecha domu
Dohašování střechy v Celetné ulici. Foto: HZS Praha

V Celetné ulici u Staroměstského náměstí hořela střecha domu

Dnes odpoledne, krátce po 14. hodině, vyjeli pražští hasiči k požáru půdy a střechy činžovního domu v Celetné ulici v historickém centru hlavního města. V sousedství Staroměstského náměstí zasahovali vnitřkem budovy i z automobilového žebříku, hořelo na půdě.

„Zasahujeme v Celetné ulici u hlášeného kouře vycházejícího ze střechy. První jednotka je na místě a zasahujeme vnitřkem budovy i po automobilovém žebříku,“ popsal mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Evakuovalo se asi 20 lidí, nikdo nebyl zraněn. „Používáme termokameru a hledáme skrytá ohniska. Plameny se nešíří,“ uvedl mluvčí.

Na místo dorazili hasiči z pěti stanic a také policisté, kteří uzavřeli ulici pro veškerou dopravu.

„V současné době asistujeme pražským hasičům v Celetné ulici, kde podle oznámení hoří střecha jednoho z domů. Z tohoto důvodu je tato ulice neprůjezdná," informovala policie na síti X.

K požáru vyjela i záchranná služba, která k požáru vyslala velkokapacitní vůz Fenix. „Na místě je speciální vůz Fénix, posádka záchranářů a inspektor. Podle aktuálních informací v tuto chvíli na místě není nikdo zraněn, čekáme na další vývoj situace,“ uvedli záchranáři.

V 15:20 hasiči na uvedli, že mají požár pod kontrolou a začali s rozebíráním střechy. Museli rozebrat i část podhledu střechy včetně střešní konstrukce a krovů. „Proléváme ohořelé části krovu," dodal mluvčí hasičů Kavka.

Vyšetřovatelé hasičů a policistů zjišťují příčinu požáru a rozsah škod.


Autor: puc

Na dvou místech se srazil vlak s člověkem

17. června 2024 v 16:55

Smrtelná nehoda se stala na koridoru, kudy jezdí řada rychlíků. Omezení se tak dotklo mimo jiné spojů Ostravan, Západní expres či Bavorský expres. Některé soupravy nabraly více než hodinové zpoždění, jiné dráhy rovnou odřekly.

Motorka srazila nezletilou dívku

17. června 2024 v 16:25

Nezletilou dívku srazila v pondělí dopoledne motorka. Stalo se to v ulici Trojská nedaleko gymnázia. Mladý motorkář se zranil na hlavě, ale hůře dopadla dívka. Podle záchranářů měla mnohačetná poranění, musela být dokonce uvedena do umělého spánku. Okolnosti srážky vyšetřují...

Další články
Nahoru