Dnes Čtvrtek - obcasny-dest 7°C
Zítra Pátek - skorojasno 2°C
Čtvrtek 2. 12. 2021
Svátek má Blanka
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
V celé Praze 6 by od roku 2022 mohl platit zákaz kamionové tranzitní dopravy
Ilustrační foto: archiv

V celé Praze 6 by od roku 2022 mohl platit zákaz kamionové tranzitní dopravy

Vedení Prahy 6 chce zákaz vjezdu nákladních automobilů nad 12 tun na celém území šesté pražské městské části. Výjimku by měly mít kamiony, které do Prahy 6 jedou cíleně jako zásobování. Zástupci radnice o tom nyní jednají mimo jiné s pražským magistrátem a Technickou správou komunikací (TSK). ČTK to sdělil místostarosta Prahy 6 Jiří Lála (ODS). Podle náměstka primátora pro dopravu Adama Scheinherra (Praha Sobě) by měl být návrh omezení připraven do konce roku, poté nějakou dobu potrvá ho schválit.

„Chceme připravit opravdu komplexní řešení, které odkloní nákladní dopravu mimo Prahu 6 a zároveň bude vymahatelné," uvedl místostarosta Prahy 6 pro dopravu.

Zákaz kamionové tranzitní dopravy přes Prahu 6 by mohl platit od roku 2022, jak místostarosta Prahy 6 dodal. Nyní se řeší dopravní značení a vytipovávají se místa, kde by se mělo kontrolovat dodržování nových pravidel ze strany řidičů nákladních vozidel.

Scheinherr potvrdil, že na magistrátu omezení vzniká, kamiony by podle něj měly jezdit nikoliv přes Prahu 6, ale přes Pražský okruh. Zákaz však podle něj nezačne platit hned od nového roku.

„Nyní ještě probíhají připomínky ze strany policie, silničního správního úřadu a podobně. Na konci roku bychom mohli mít finální řešení, které pak podáme na úřad, kde trvá minimálně dva měsíce, než se to pak povolí," vysvětlil. Podobná dopravní opatření neschvalují orgány samosprávy, ale státní správy, tedy silniční úřady.

Podle Lály trpí Praha 6 nedokončením Pražského okruhu, který by odvedl tranzitní nákladní dopravu mimo střed šesté městské části. Kamiony tak nyní denně projíždějí hustě obydlenou oblastí. Na dopravní situaci vedení radnice upozorňuje opakovaně.

Městskou část Praha 6 tvoří celá katastrální území Dejvice, Liboc, Ruzyně, Střešovice, Veleslavín a Vokovice a části katastrálních území Břevnov, Bubeneč, Sedlec a Hradčany. V Praze 6 v současnosti vládnou TOP 09, ODS, STAN a KDU-ČSL. V opozici jsou Piráti, Zelení a ANO.


Autor: ČTK

Během vánočních prázdnin zaparkujete v Praze 3 levněji

Dnes ve 12:06

Od 23. prosince do 3. ledna bude stejně jako minulý rok v parkovacích automatech a virtuálních parkovacích hodinách nastaveno zvýhodněné návštěvnické stání.

V noci neprojedete Brusnickým a Dejvickým tunelem

Dnes v 10:18

Z důvodu pravidelné údržby a kontroly technologií budou tunely Brusnický a Dejvický od čtvrtka 2. prosince od 23 hodin do pátku 3. prosince do 5 hodin uzavřeny.

Lidé už nakoupili dálniční e-známky za více než 5 miliard korun

Včera ve 22:09

Přesně před rokem byl spuštěn prodej elektronických dálničních známek. Díky digitalizaci je jejich pořízení mnohem snazší a pohodlnější. Motoristé si navíc mohou sami zvolit začátek platnosti, systém je pak prostřednictvím SMS nebo e-mailu upozorní na blížící se konec platnosti e-známky....

Dnes v noci bude uzavřen Strahovský tunel

Včera v 09:36

Z důvodu pravidelné údržby a čištění kamer bude Strahovský tunel od středy 1. prosince od 23 hodin do čtvrtka 2. prosince do 5 hodin uzavřen.

Další články
Nahoru