Dnes Čtvrtek - jasno 13°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 9°C
Čtvrtek 13. 6. 2024
Svátek má Antonín
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
V celé Praze 6 by od roku 2022 mohl platit zákaz kamionové tranzitní dopravy
Ilustrační foto: archiv

V celé Praze 6 by od roku 2022 mohl platit zákaz kamionové tranzitní dopravy

Vedení Prahy 6 chce zákaz vjezdu nákladních automobilů nad 12 tun na celém území šesté pražské městské části. Výjimku by měly mít kamiony, které do Prahy 6 jedou cíleně jako zásobování. Zástupci radnice o tom nyní jednají mimo jiné s pražským magistrátem a Technickou správou komunikací (TSK). ČTK to sdělil místostarosta Prahy 6 Jiří Lála (ODS). Podle náměstka primátora pro dopravu Adama Scheinherra (Praha Sobě) by měl být návrh omezení připraven do konce roku, poté nějakou dobu potrvá ho schválit.

„Chceme připravit opravdu komplexní řešení, které odkloní nákladní dopravu mimo Prahu 6 a zároveň bude vymahatelné," uvedl místostarosta Prahy 6 pro dopravu.

Zákaz kamionové tranzitní dopravy přes Prahu 6 by mohl platit od roku 2022, jak místostarosta Prahy 6 dodal. Nyní se řeší dopravní značení a vytipovávají se místa, kde by se mělo kontrolovat dodržování nových pravidel ze strany řidičů nákladních vozidel.

Scheinherr potvrdil, že na magistrátu omezení vzniká, kamiony by podle něj měly jezdit nikoliv přes Prahu 6, ale přes Pražský okruh. Zákaz však podle něj nezačne platit hned od nového roku.

„Nyní ještě probíhají připomínky ze strany policie, silničního správního úřadu a podobně. Na konci roku bychom mohli mít finální řešení, které pak podáme na úřad, kde trvá minimálně dva měsíce, než se to pak povolí," vysvětlil. Podobná dopravní opatření neschvalují orgány samosprávy, ale státní správy, tedy silniční úřady.

Podle Lály trpí Praha 6 nedokončením Pražského okruhu, který by odvedl tranzitní nákladní dopravu mimo střed šesté městské části. Kamiony tak nyní denně projíždějí hustě obydlenou oblastí. Na dopravní situaci vedení radnice upozorňuje opakovaně.

Městskou část Praha 6 tvoří celá katastrální území Dejvice, Liboc, Ruzyně, Střešovice, Veleslavín a Vokovice a části katastrálních území Břevnov, Bubeneč, Sedlec a Hradčany. V Praze 6 v současnosti vládnou TOP 09, ODS, STAN a KDU-ČSL. V opozici jsou Piráti, Zelení a ANO.


Autor: ČTK

České dráhy posílí dopravu na festival Rock for People

11. června 2024 v 09:35

V královéhradeckém Parku 360 se bude od 12. do 16. června konat hudební festival Rock for People. Vzhledem k očekávané vyšší poptávce po cestování České dráhy posílí dopravu do Hradce Králové. Posíleny budou některé rychlíky linky R10 Krakonoš a Hradečan mezi Prahou, Hradcem Králové a Trutnovem a...

Větší bezpečnost v okolí Táborské ulice

7. června 2024 v 08:59

Připravované změny v Táborské ulici zajistí větší bezpečnost pro chodce, a především pro školáky. Na veřejném setkání představila radnice Prahy 4 obyvatelům základní změny, které v místě a blízkém okolí přispějí k lepší přehlednosti na komunikacích, a přinesou tak větší...

Omezení provozu odboru dopravně správních agend Prahy 1

7. června 2024 v 08:25

Ve dnech 11 až 14. června a 17. až 18. června bude z důvodu stěhování pro veřejnost uzavřen odbor dopravně správních agend ÚMČ Praha 1 – výdejna parkovacích oprávnění a přestupkové pracoviště. Radnice o tom informuje na svých stránkách.

Parkování v Nových Butovicích za 50 korun

6. června 2024 v 07:53

Parkovací dům v Petržílkově ulici v Praze 13 nabízí 380 parkovacích míst. Za padesát korun na den zde může zaparkovat kdokoli a kdykoli.

Práce na novém mostě omezí provoz v Praze 4

3. června 2024 v 11:09

Stavební práce na výstavbě nového mostu mezi Smíchovem a Podolím od začátku června do konce listopadu výrazně zkomplikují provoz nejen na Podolském nábřeží, ale také v Jeremenkově ulici a především na křižovatce Dvorce.

Na zastávce Branické náměstí je nový přístřešek

2. června 2024 v 16:43

V pátek začal cestujícím sloužit v Praze 4 nový přístřešek na autobusové zastávce Branické náměstí. Na sociálních sítích i tom informoval radní čtvrté městské části Tomáš Hrdinka (ANO).

Praha 6: Setkání na téma dopravy ve Vokovicích

1. června 2024 v 10:54

Radní pro dopravu Prahy 6 Ondřej Matěj Hrubeš zve zájemce z řad veřejnosti na společné jednání na téma dopravy ve Vokovicích.

Další články
Nahoru