Dnes Úterý - prehanky-snih 6°C
Zítra Středa - oblacno 11°C
Úterý 28. 3. 2023
Svátek má Soňa
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
V celé Praze 6 by od roku 2022 mohl platit zákaz kamionové tranzitní dopravy
Ilustrační foto: archiv

V celé Praze 6 by od roku 2022 mohl platit zákaz kamionové tranzitní dopravy

Vedení Prahy 6 chce zákaz vjezdu nákladních automobilů nad 12 tun na celém území šesté pražské městské části. Výjimku by měly mít kamiony, které do Prahy 6 jedou cíleně jako zásobování. Zástupci radnice o tom nyní jednají mimo jiné s pražským magistrátem a Technickou správou komunikací (TSK). ČTK to sdělil místostarosta Prahy 6 Jiří Lála (ODS). Podle náměstka primátora pro dopravu Adama Scheinherra (Praha Sobě) by měl být návrh omezení připraven do konce roku, poté nějakou dobu potrvá ho schválit.

„Chceme připravit opravdu komplexní řešení, které odkloní nákladní dopravu mimo Prahu 6 a zároveň bude vymahatelné," uvedl místostarosta Prahy 6 pro dopravu.

Zákaz kamionové tranzitní dopravy přes Prahu 6 by mohl platit od roku 2022, jak místostarosta Prahy 6 dodal. Nyní se řeší dopravní značení a vytipovávají se místa, kde by se mělo kontrolovat dodržování nových pravidel ze strany řidičů nákladních vozidel.

Scheinherr potvrdil, že na magistrátu omezení vzniká, kamiony by podle něj měly jezdit nikoliv přes Prahu 6, ale přes Pražský okruh. Zákaz však podle něj nezačne platit hned od nového roku.

„Nyní ještě probíhají připomínky ze strany policie, silničního správního úřadu a podobně. Na konci roku bychom mohli mít finální řešení, které pak podáme na úřad, kde trvá minimálně dva měsíce, než se to pak povolí," vysvětlil. Podobná dopravní opatření neschvalují orgány samosprávy, ale státní správy, tedy silniční úřady.

Podle Lály trpí Praha 6 nedokončením Pražského okruhu, který by odvedl tranzitní nákladní dopravu mimo střed šesté městské části. Kamiony tak nyní denně projíždějí hustě obydlenou oblastí. Na dopravní situaci vedení radnice upozorňuje opakovaně.

Městskou část Praha 6 tvoří celá katastrální území Dejvice, Liboc, Ruzyně, Střešovice, Veleslavín a Vokovice a části katastrálních území Břevnov, Bubeneč, Sedlec a Hradčany. V Praze 6 v současnosti vládnou TOP 09, ODS, STAN a KDU-ČSL. V opozici jsou Piráti, Zelení a ANO.


Autor: ČTK

Vyjíždějí sezonní vlaky a cyklobus

25. března 2023 v 06:29

V sobotu 25. března opět vyjedou po zimní přestávce víkendové rekreační vlaky Pražské integrované dopravy dopravců České dráhy a KŽC Doprava, které spojují hlavní město s turisticky atraktivními destinacemi ve středních Čechách i sousedních krajích. Stejně jako v loňském roce se i letos můžete...

Praha 4: Do konce roku se konají na Spořilově farmářské trhy, pozor na dopravu

22. března 2023 ve 12:25

Z důvodu konání farmářských trhů bude pravidelně uzavírána horní část Roztylského náměstí při ulicích Boční I a Boční II – pod ulicí Hlavní, na Spořilově každou sobotu až do 23. prosince.

Začíná rekonstrukce části Prosecké

20. března 2023 ve 12:03

V sobotu 25. března začne rekonstrukce Prosecké ulice v Praze v úseku od křižovatky Prosecká x Vysočanská až po křižovatku ulic Prosecká x Na Vyhlídce x Nad Krocínkou. 

Rekonstrukce ulice U Nemocnice na Karlově náměstí

19. března 2023 v 07:16

Technická správa komunikací (TSK) zahájí ve čtvrtek 23. března další etapu rekonstrukce obvodové komunikace Karlova náměstí v jeho jižní části v úseku mezi ulicí Vyšehradskou a U Nemocnice.  

Začne rekonstrukce části Podbělohorské ulice

17. března 2023 v 09:18

Technická správa komunikací (TSK) zahájí v pondělí 20. března rekonstrukci vozovky a chodníků v ulici Podbělohorská v Praze 5, v úseku od křižovatky s ulicí Pod stadiony, cca 180 m směrem k ulici Smrčinská.

Lávka nad Petržílkovou ulicí bude uzavřena

15. března 2023 ve 21:33

Od čtvrtka 16. března od 8 hodin proběhne uzavírka lávky nad Petržílkovou ulicí.

Omezení provozu na Vinohradské

15. března 2023 v 17:23

Od pátku 17. do pondělí 20. března bude omezen provoz na komunikaci Vinohradská v Praze 2 před křižovatkou s Legerovou.

Praha 9: Rušení staré tramvajové zastávky Kbelská omezí dopravu

14. března 2023 v 08:50

V termínu od 17. března do 31. března bude v Praze 9 v Poděbradské ulici ve směru do centra zúžena vozovka o levý odbočovací pruh do Průmyslové ulice a ve směru z centra zúžena pouze na jeden jízdní pruh. Důvodem je rušení staré tramvajové zastávky MHD Kbelská. Městská část o tom informovala na...

Další články
Nahoru