Dnes Sobota - zatazeno 3°C
Zítra Neděle - polojasno 1°C
Sobota 24. 2. 2024
Svátek má Matěj
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
V bývalé vápence se bojovalo o život promrzlého muže, oblečení na něm museli rozřezat
Strážník stříhá zmrzlé oblečení na neznámém muži. Foto: MP Praha

V bývalé vápence se bojovalo o život promrzlého muže, oblečení na něm museli rozřezat

V prostoru bývalé vápenky v řeporyjské Mládkově ulici se minulý týden v pátek nad ránem odehrál boj o život promrzlého muže. Toho objevila při procházce kolemjdoucí žena a okamžitě zavolala na tísňovou linku 156. O případu informovala mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.

Hlídka strážníků našla silně podchlazeného, v dolní části obnaženého muže, který nekomunikoval, ale dýchal a tep byl, byť velmi slabě, stále znatelný. 

„Jinak ale neměl na těle žádná viditelná zranění. Strážníci ho zabalili do izotermické fólie, aby zamezili dalšímu úniku tepla a kontaktovali záchrannou službu,“ popsala Seifertová. 

Jeho stav se ale náhle zhoršil, nebylo možné nahmatat tep, zornice nereagovaly a nebylo možné ani ověřit, zda dýchá, proto se ho strážníci rozhodli připojit na defibrilátor.

Před tím ale museli pomocí nože rozřezat jeho vrchní oblečení, protože bylo zcela zmrzlé. Přístroj výboj zpočátku nedoporučil, proto zahájili nepřímou srdeční masáží, kterou prováděli za pomoci operátorky záchranné služby až do doby, než na místo přijeli záchranáři. Muže bez totožnosti potom vrtulník přepravil do jedné z pražských nemocnic.


Autor: Karel Netolický

V Ruské ulici někdo na cedule nalepil jména ruských politických vězňů

Dnes v 17:43

Ve Vršovicích v Ruské ulici někdo na zhruba pětadvacet cedulí s názvem ulice a na tramvajovou zastávku nalepil jména ruských politických vězňů a disidentů. Ve vzkazu připevněném na pouliční lampě připomněl druhé výročí vpádu ruské armády na Ukrajinu a také nedávnou smrt ruského opozičního politika...

Před magistrátem demonstrovali mladí lidé proti zdražení MHD

22. února 2024 v 10:29

Před pražským magistrátem na Mariánském náměstí ve středu demonstrovalo několik desítek převážně mladých lidí proti možnému zdražení ročního kuponu na městskou hromadnou dopravu, informovala ČTK.

Praha 14: Setkání k revitalizaci parku Bílý kůň

22. února 2024 v 08:24

Radnice Prahy 14 zve ve středu 28. února do Kyjosku na Hutích – Splavná 652, kde můžete vyjádřit svůj názor na novou studii úpravy terénu nad bývalou pískovnou Bílý kůň na Hutích.

Další články
Nahoru