dnes
Sobota - zatazeno
8°C
zítra
Neděle - skorojasno
5°C
pozítří
Pondělí - jasno
4°C
V bunkru u náměstí Míru se můžete dobrovolně zavřít do vězení. Máte však jen hodinu na útěk!
Jedna z místností, ze kterých se musíte vlastním důvtipem umět dostat. Foto: archiv Getaway

V bunkru u náměstí Míru se můžete dobrovolně zavřít do vězení. Máte však jen hodinu na útěk!

Na rohu ulic Blanická a Slezká, jen pár desítek metrů od náměstí Míru, lze sestoupit do bývalého krytu civilní ochrany. V podzemí si můžete ve společnosti svých přátel, sourozenců nebo třeba kolegů z práce zahrát interaktivní hru Vězení.

Hra je určena nejlépe pro dva až pět hráčů, kteří jsou uzamčeni v prostoru evokujícím svou výzdobou policejní služebnu padesátých let minulého století. Jsou zde tři místnosti s dveřmi, které jsou zamčené.

Skupina má hodinu na to, aby našla tajný dokument a pomocí ukrytých klíčů, indicií, vyluštění hádanek i šifer a nalezených předmětů se dostala ven.

Zbývající čas se zobrazuje na monitoru počítače a po nalezení prvního klíče a dalších předmětů se může zdát, že dostat se do hodiny na svobodu bude „brnkačka”.

Interaktivní hra Vězení v bunkru u náměstí Míru

Ale zdání klame! Abyste se třeba dostali k jedné z indicií, musíte zjistit tříčíselný kód na zámku. Ale ke každému číslu vede jiná cesta. Nazapotíte se fyzicky, ale mozek, ten bude po chvíli bolet…

A co dělat, když v jedné z místnosti jsou na zdech písmena i čísla a do toho zní z rádia stále dokola několik slov. Že by šifra, rovnice? A jak spolu souvisí deska s dírkami a mapa na zdi?

„Hra vás naplní adrenalinem, přinutí přemýšlet a vybudí k nevídaným výkonům,” zvou organizátoři hry ze společnosti Getaway Prague. Ti sledují dění v místnostech pomocí kamery, která přenáší jen obraz, ne zvuk. Ve spojení s hráči jsou pomocí vysílačky, ta se ale používá jen v nutných případech, když se hráči nemohou posunout dál a chtějí dostat malou nápovědu.

Cena za hru pro 3 až 5 osob stojí 1200 korun, speciální nabídka pro páry je 1000 korun. Více informací je na www.gtwy.cz.


Další články
Nahoru