Dnes Úterý - zatazeno 14°C
Zítra Středa - obcasny-dest 15°C
Úterý 21. 5. 2024
Svátek má Monika
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
V Bubenči vzniknou nové přechody a autobusová zastávka
Přechod pro chodce. Ilustrační foto: pexels.com

V Bubenči vzniknou nové přechody a autobusová zastávka

Nové přechody pro chodce mají letos vzniknout v Praze 6 přes ulici Bubenečská, kde je několik let městská část poptává po silničářích. Informoval o tom radní pro dopravu Ondřej Matěj Hrubeš (ODS).  

Na stejné ulici bude do letních prázdnin vybudována i nová autobusová zastávka Ronalda Reagana. Lokalitou je vedena linka 131, která začíná na Hradčanské a další zastávka je až Sibiřské náměstí. Ronalda Reagana bude zhruba v polovině mezi těmito stávajícími zastávkami.

Modernizací pak mají podle Hrubeše projít autobusové zastávky Jiviny v ruzyňské ulici Drnovská.

Jaké velké opravy komunikací, které přinesou omezení, jsou na letošní jaro plánovány na území Prahy 6? „Plán oprav záleží na Technické správě komunikací (TSK) a vlastníkovi komunikací, kterým je hlavní město. My nemůžeme investovat do oprav cizího majetku. Městská část pravidelně urguje TSK, aby provedla co nejvíce oprav. Vnímáme totiž, že investice do oprav komunikací jsou nedostatečné,“ sdělil radní.

Praha 6 je podle něj připravena se finančně podílet na projektech BESIP, které mají za cíl vytvořit bezpečnější místa především pro pěší. „Nejvíc nás trápí, že TSK nemá letos peníze na realizaci všech projektů, které už mají vydané stavební povolení,“ dodal radní Hrubeš.


Autor: puc

Praha 1: Setkání k budoucnosti parku Kampa

Dnes v 16:28

Ve středu 22. května se v parku Kampa koná veřejné setkání o budoucnosti parku. Od 17 do 18 hodin se můžete zúčastnit procházky po parku s architektkou, která vám představí nový návrh. Procházka začíná u saly terreny.

Hanspaulkou za Lídou Baarovou

Dnes ve 14:25

Zájemci o architekturu se sejdou v sobotu 25. května.

Napouštíte domácí bazén? Ideálně vodou z cisterny od PVK

Dnes v 09:47

Teplé počasí rozjelo sezónu napouštění domácích bazénů. Pražské vodovody a kanalizace nabízejí a doporučují zákazníkům napouštění bazénů vodou z cisteren, které zamíří přímo na jimi určené místo.

Sběrné dvory prodloužily provozní dobu

Dnes v 08:49

Od začátku května došlo k prodloužení provozní doby sběrných dvorů, které pro hlavní město provozují Pražské služby. Jedná se celkem 10 sběrných dvorů na území hlavního města. Mezi nimi se nachází také tři sběrné dvory, které jsou pro občany Prahy 13 v dojezdové vzdálenosti: Sběrný dvůr...

Komentovaná procházka: Sportovním údolím Krč

Dnes v 08:38

Informace o plánované revitalizaci a rozvoji údolí Kunratického potoka v úseku od krčského nádraží až do Braníka se dozvíte na setkání s představiteli radnice Prahy 4 a architekty v úterý 28. května od 18 hodin, kdy můžete projít těmito místy a přitom prodebatovat vizi Sportovního...

Staročeský jarmark v Praze 14

Včera ve 20:20

Tradiční staročeský jarmark plný zábavy a překvapení, ukázka historických řemesel a bohatý kulturní program ve farní zahradě v sobotu 25. května. Vstup zdarma.

Den s IZS: U dětí zvítězila hasičská pěna

Včera v 11:51

Profesionální a dobrovolní hasiči, policisté a záchranáři se o víkendu 18. května předvedli veřejnosti už podesáté na Dnu s IZS (Integrovaný záchranný systém). Akci pořádá městská část Radotín a zasloužilý hasič František Drož spolu se svou domovskou SDH...

Trhy na Slunečním náměstí se konají každé pondělí

Včera v 09:20

Na Sluneční náměstí v Nových Butovicích se vrátily tradiční farmářské trhy. Po zimní přestávce budou mít návštěvníci možnost každé pondělí od 8 do 18 hodin nakoupit čerstvé zboží ve stáncích s ovocem, mléčnými a masnými výrobky, s uzeninami, rybami, zeleninou, pečivem, sladkostmi a nápoji, ale...

Další články
Nahoru