Dnes Čtvrtek - oblacno 22°C
Zítra Pátek - bourky 19°C
Čtvrtek 23. 5. 2024
Svátek má Vladimír
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
V Bubenči hořel byt, dva lidi odvezli záchranáři do nemocnice
Na místě zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému. Zdroj foto: HZS Praha

V Bubenči hořel byt, dva lidi odvezli záchranáři do nemocnice

V Bubenči v Praze 6 hořel v sobotu večer byt. Oheň zasáhl dvě místnosti. Hasiči ho dostali rychle pod kontrolu. Zranili se dva lidi, kteří byli odvezeni do nemocnice. Informovali o tom hasiči a záchranáři.

Hořelo ve Šmeralově ulici. „Zasahujeme v Bubenči u požáru bytu. Zasahujeme jedním vodním proudem v dýchací technice a požárem jsou zasaženy dvě místnosti a několik osob je v péči záchranářů,“ napsali hasiči na síť X krátce po dvacáté hodině.

Když se hasičům podařilo dostat požár pod kontrolu, dohledávali případná skrytá ohniska pomocí termokamery.

Před jejich příjezdem na místě se samovolně evakuovalo šest lidí. „Vyšetřili jsme na místě celkem 9 osob. Zjišťovali jsme míru nadýchání, proběhlo tedy měření hladiny oxidu uhelnatého. Pouze dva muže bylo nutné transportovat do nemocnice,“ sdělil záchranáři.  

Mladší se nadýchal zplodin hoření, starší také, ale navíc utrpěl drobnou popáleninu na ruce. „Oba jsou při vědomí a mimo ohrožení života. Pro nás je zásah ukončen,“ dodali záchranáři krátce před jednadvacátou hodinou.


Autor: Jan Puci

První mikrocertifikátový kurz na Fakultě stavební ČVUT má 27 absolventů

Včera ve 22:46

První mikrocertifikátový kurz pořádaný Fakultou stavební Českého vysokého učení technického v Praze úspěšně završilo 27 zájemců. V dvousemestrálním kurzu celoživotního vzdělávání „Technická zařízení budov pro energeticky efektivní a zdravé budovy“ se věnovali tématu řešení technických systémů...

Další články
Nahoru