Dnes Úterý - zatazeno 18°C
Zítra Středa - oblacno 17°C
Úterý 22. 6. 2021
Svátek má Pavla
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
V Bubenči byla otevřena opravená školka. Chystají se rekonstrukce a rozšiřování dalších mateřinek
Interiér nové školky v Bubenči. Foto: P6

V Bubenči byla otevřena opravená školka. Chystají se rekonstrukce a rozšiřování dalších mateřinek

Radnice Prahy 6 v úterý otevřela opravenou školku v ulici Charlese de Gaulla v Bubenči. Rekonstrukce budovy z roku 1938 stála zhruba 20 milionů korun. Většinu nákladů uhradila městská část z peněz od pražského magistrátu. Praze 6 chybí místa v mateřských školách, a proto je chce rozšiřovat a opravovat.

„Výsledek rekonstrukce stojí za pozornost. Trvalo to pět měsíců, což je na takhle velkou kompletní rekonstrukci historického objektu rekordně krátká doba. Zachováno zůstalo původní členění objektu, zrepasovány byly historické vestavěné skříně, dveře, kliky nebo vnitřní zábradlí. Školka je krásně opravená, aniž by se poničil charakter domu,“ uvedla radní pro školství Marie Kubíková (ODS).

Na místě zůstal i historický krb v jedné z místností. „U historických staveb tohoto typu z mladšího období je velmi důležité zachovávat autenticitu materiálů. Vyměněné materiály jsou vybrány s velkým citem – barvy jsou buď původní, nebo neutrální. Dodatečnou barevnost do prostředí vnesou děti,“ zhodnotil výsledné dílo architekt odborník na architekturu 19. a 20. století Petr Urlich, který se mimo jiné podílel na revitalizaci Müllerovy vily. Padesát dětí se do opravené školky vrátilo po tříměsíčním „azylu“ v mateřské škole ve Vokovicích. Ta sloužila jako přechodné útočiště.

Dobrou zkušenost chce Praha 6 zúročit při nadcházející rekonstrukci další školky v Tychonově ulici, která se navíc nachází v památkové zóně. „V nejbližší době nás čeká stavba nové budovy mateřské školky Vokovická, která bude v místě starého pavilonu, který už dožívá," řekla Kubíková. V plánu je také přístavba mateřských škol Janákova na Hanspaulce a Libocká.

V Praze je podle rejstříku ministerstva školství 400 mateřských škol, v loňském roce je navštěvovalo více než 43 000 dětí. Poslední dobou mají nedostatek míst hlavně okrajové části metropole. Školky a základní školy zřizují městské části, zatímco střední, vyšší odborné, speciální, jazykové a základní umělecké školy má na starosti magistrát.
 


Koncem září se otevře dotační program pro podporu využití volného času dětí a mládeže na rok 2022

Dnes v 09:12

Praha odsouhlasila návrh na vyhlášení Programu podpory využití volného času dětí a mládeže na rok 2022. V jeho rámci by se mělo rozdělit celkem 50 milionů korun. 

Setkání ke Strategii rozvoje 2030+. Co čeká Smíchov a Malou Stranu?

Dnes v 07:13

Co čeká Smíchov a Malou Stranu v příštích několika letech? Jaké nové projekty se zrealizují? Debata se zástupci radnice Prahy 5 v kobce č. 9 na náplavce (Hořejší nábřeží) ve čtvrtek 24. června od 17 hodin.

Praha 1: Revitalizace ulice Na Poříčí a setkání nad mapou

Dnes v 05:08

V úterý 29. června od 18 hodin se v Galerii 1 koná veřejné + on-line „Setkání nad mapou“ k revitalizaci ulice Na Poříčí.

Na Karlově náměstí si bezpečnostní situace vyžádala častější kontroly

20. června 2021 ve 22:22

Praha 2 se v uplynulých týdnech zaměřila na řešení zhoršené bezpečnostní situace na Karlově náměstí, iniciovala častější policejní kontroly v lokalitě. Městská část o tom informovala v tiskové zprávě.

Provozní doba pracovišť pražského magistrátu

20. června 2021 ve 21:03

Magistrát upravuje od pondělí 21. června provoz pro veřejnost na pracovištích hlavní podatelny, který byl až dosud z důvodů pandemie covid-19 omezen. 

Další články
Nahoru