Dnes Sobota - oblacno 20°C
Zítra Neděle - prehanky-dest 22°C
Sobota 25. 5. 2024
Svátek má Viola
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
V Brunclíkově ulici je upraveno parkování
V ulici se nově parkuje šikmo. Foto: Praha 6

V Brunclíkově ulici je upraveno parkování

V Brunclíkově ulici na Petřinách je upraven režim parkování. Nově se parkuje šikmo. V ulici přibude pár parkovacích, řidiči budou muset při průjezdu ulicí zpomalit na požadovanou rychlost a také je lepší rozhled u výjezdů z bočních parkovišť.

Radnice Prahy 6 se inspirovala a realizovala návrh jednoho z místních obyvatel, který si stěžoval na překračování nejvyšší dovolené rychlosti v zóně 30.

„Přesazením parkovacích pásů vznikly v ulici 3 zpomalovací šikany, které by měly zvýšit bezpečnost silničního provozu. Druhým efektem úpravy je navýšení kapacity parkování v ulici o 10 parkovacích míst, což rezidenti a jejich návštěvy dozajista ocení. Třetím efektem, který úprava řeší, je zlepšení rozhledu u výjezdů z bočních parkovišť,“ řekl ke změně radní pro dopravu Ondřej Matěj Hrubeš.


Autor: Cen

Národní technické muzeum spouští v expozici Doprava mobilního průvodce TourStories

17. května 2024 ve 14:12

Přijďte oslavit Mezinárodní den muzeí do Národního technického muzea. Do všech poboček NTM bude v sobotu 18. května snížené vstupné. V Praze se muzeum připojuje k festivalu Máme otevřeno a pro návštěvníky připravilo zdarma program: poprvé si mohou vyzkoušet v Dopravní hale průvodce v aplikaci...

Stržená trolej zastavila provoz tramvají na Výtoni

16. května 2024 v 09:16

Provoz tramvají na Výtoni zastavila dnes ráno krátce před půl sedmou stržená trolej. Na svědomí to měl řidič nákladního auta, které projíždělo frekventovanou křižovatkou. K obdobným událostem dochází v místě opakovaně. Jak uvedl dopravní podnik na svém webu, ke stržení troleje a přerušení provozu...

Praha 6 slaví 45 let linky 180

16. května 2024 v 08:17

Třikrát byla zavedená, dvakrát zrušená. Od 28. května 1979 jezdí linka 180 v trase, která z velké části vede Prahou 6. Ve čtvrtek 30. května od 18 hodin můžete oslavit 45 let linky 180 na šestce jízdou muzejním autobusem jak v historické, tak současné trase.

Nové zóny placeného stání na Hradčanech a ve Vokovicích

15. května 2024 ve 14:25

Na základě požadavku Prahy 6 došlo k rozšíření zón placeného stání v oblasti Hradčan a Vokovic.

Kvůli závadě nejezdilo na soupravě nejezdilo metro na části linky B

15. května 2024 v 09:37

Technická závada na jedné ze souprav přerušila ve středu od 6:45 na půl hodiny provoz metra na lince B v úseku mezi stanicemi Českomoravská a Černý Most. Cestující mohli v době omezení využít autobusové a tramvajové linky, dopravní podnik jejich trasy prodloužil.

Další články
Nahoru