dnes
Neděle - obcasny-dest
6°C
zítra
Pondělí - obcasny-dest
6°C
pozítří
Úterý - obcasny-dest
10°C
V březnu začnou pražské autobusy jezdit jinak
Od března si budou muset cestující zvyknout na nové intervaly některých autobusových linek. Ilustrační foto: archiv

V březnu začnou pražské autobusy jezdit jinak

Zatímco v pondělí 18. února dochází k obnovení standardního provozu městské hromadné dopravy po zimním omezení, na začátku března začnou platit další změny. Na některých linkách vzniknou nové zastávky, na jiných dojde k posílení provozu.

O změnách v pražské MHD jsme již informovali (čtěte zde: http://www.prazskypatriot.cz/…rvalu-v-mhd/). Jaké další jsou připraveny na začátek března?

Nové trasy linek 185 a 302 – častěji na Palmovku

Od 3. března dochází ke změně tras autobusových linek 185 a 302. Příměstská linka 302 je v pracovní dny prodloužena na Palmovku a vybrané spoje linky 185 přes zastávky Zamašská a Ctěnice až do zastávky Vinořský hřbitov.

Tyto změny přinesou zkrácení intervalů a přímé spojení s Palmovkou z oblastí zastávek Zamašská, Ctěnice a Vinořský hřbitov. Spolu s trasovými změnami těchto linek se také upravují intervaly v jednotlivých obdobích, obě linky jsou i nadále vzájemně koordinovány.

Pro linky 185 a 302 je ve směru z centra zřízena zastávka Brozánská mezi zastávkami Rousínovská a Vinořský hřbitov. Linka 185 již nebude zajíždět do zastávky Letecké opravny, kde je obsluha dostatečně zajištěna linkami 201 a 202.

Ke stejnému termínu bude zároveň přejmenována konečná zastávka linky 302 Přezletice, která ponese nový název Přezletice, Kocanda.

Trvalé změny od 3. března

K celostátnímu termínu změn jízdních řádů dochází k zavedení nové midibusové linky ve Velké Chuchli a jsou realizovány některé dílčí úpravy v provozu autobusových linek v oblasti Kbel a Vinoře. Také jsou provedeny drobné změny jízdních řádů příměstských autobusových linek.

Změny jednotlivých autobusových linek:

163  Obnovení druhé výstupní zastávky Želivského v autobusovém obratišti.

172 Nová midibusová linka v trase Závodiště Chuchle – Na Hvězdárně (provoz v pracovní dny cca 5:30–20:00 v intervalu 30 minut, návaznost na vlaky S7 v zastávce Závodiště Chuchle).

185 Linka je ze zastávky Bakovská vedena nově přes zastávky Zamašská a Ctěnice do zastávky Vinořský hřbitov. V úseku Bakovská – Vinořský hřbitov je vedena pouze část spojů.

302 Linka je v pracovní dny prodloužena o úsek Letňany – Palmovka, změna intervalů v pracovní dny, koordinace s linkou 185.

334 Obousměrně zřízena zastávka Lahovičky.

347 Všechny spoje linky jsou nově vedeny přes zastávku Chýně, Háje.

371 Mírné posílení provozu v pracovní dny.

375 Zřízení zastávky Vinoř ve směru do Prahy i pro spoje vedené z Brandýsa n. L.-St. Boleslavi, zkrácení intervalu celotýdenně večer.

513 Převedení vybraných spojů na linku 603.

569 Nová školní linka v trase Otěšínská – Škola Radotín.

603 Nový pár spojů celotýdenně v trase Palmovka – Brandýs n. L.-St. Boleslav, aut. st.


Praha uspěla ve sporu s řidičem UBERu. Podle soudu se jedná o taxislužbu

8. listopadu 2017 v 18:30 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Nejvyšší správní soud zrušil verdikt městského soudu v kauze řidiče využívajícího aplikaci UberPop. Řidič město žaloval kvůli tomu, že nesouhlasil s pokutou od magistrátu. Nejvyšší správní soud tak svým rozhodnutím potvrdil, že UBER má být posuzován jako klasická...

Další články
Nahoru