Dnes Pátek - snih -1°C
Zítra Sobota - snih -1°C
Pátek 1. 12. 2023
Svátek má Iva
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
V březnu vyjížděli pražští hasiči k 323 požárům, to je nejvíc za posledních deset let
Hasiči v březnu často zasahovali i v přírodním prostředí. Ilustrační foto: HZS Praha

V březnu vyjížděli pražští hasiči k 323 požárům, to je nejvíc za posledních deset let

Rekordní měsíc u pražských hasičů byl letošní březen. Zasahovali u 323 požárů, z toho 91 bylo v přírodním prostředí. Informoval o tom mluvčí hasičského sboru Martin Kavka.  

„Takový počet požárů za měsíc nepamatujeme za posledních deset let,“ sdělil Kavka. Nejčastější příčinou byla podle něj lidská nedbalost, následuje neprokázané zavinění neznámé osoby a technické závady.  

V březnu moc nepršelo, což v kombinaci s lidskou nedbalostí stojí za tak vysokým počtem požárů v pražské přírodě. Byly v průměru denně tři. „Celkové škody způsobené pražskými požáry v březnu se vyšplhaly na 9 milionů korun,“ dodal mluvčí. 

Vedle své běžné činnosti hasiči dál zajišťují provoz a organizaci v pražském asistenčním centru pomoci ukrajinským uprchlíkům, které je v Kongresovém centru Praha. Od začátku ruské invaze na Ukrajině středisko odbavilo přes 65 000 lidí.


Autor: puc

Praha 4 získá 15,7 milionu korun za umisťování uprchlíků do škol

Včera ve 20:49

Praha 4 získá 15,7 milionu korun z projektu UNICEF – pomoc uprchlíkům pro školy za umisťování dětí z uprchlických rodin. Městská část o tom informovala na svém webu.  

Praha 1 dokončila rekonstrukci opěrné zdi na Kampě i Odkolkovské zahrady

Včera v 17:56

Praha 1 dokončila obnovu historické opěrné zdi v Odkolkovské zahradě, která je nedílnou součástí parku Kampa. Tato revitalizace je součástí širší snahy o zachování a zkrášlení kulturního dědictví města a jeho zelených prostor. Informovala o tom mluvčí městské časti Karolína...

Rada mladších zavítala do osmi regionů, nejzajímavější prezentace představí studenti v Praze

Včera v 11:18

V pondělí 4. prosince se v Praze uzavře 10. ročník meziškolní konference Rada mladších, která se letos poprvé vydala za středoškolskými studenty do krajských měst v Čechách i na Moravě.  Cílem projektu bylo dát prostor mladým lidem vyjádřit postoje k tématům jako jsou jinakost a LGBT,...

Schola Pragensis pomáhá s výběrem střední školy i po skončení veletrhu

Včera v 07:28

Minulý týden se v Praze od čtvrtka do soboty uskutečnil největší veletrh středních a vyšších odborných škol Schola Pragensis. Veletrh již 28 let pomáhá tisícům středoškoláků z Prahy a okolí s výběrem správné střední školy. 

Praha podpoří Dětské centrum Paprsek, zvýší příspěvek pro budoucí pěstouny

29. listopadu 2023 ve 13:04

Hlavní město navýší příspěvek pro Dětské centrum Paprsek. Centrum získá pro budoucí pěstounské rodiče celkovou částku 248 400 korun. Příspěvek má sloužit pěstounským párům, které se připravují na přijetí dítěte do rodiny. Navýšení příspěvku v pondělí schválili pražští...

Další články
Nahoru