dnes
Sobota - zatazeno
8°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pondělí - skorojasno
4°C
Advent v Praze

V botanické zahradě si vyrobíte svícny nebo věnce

Ozdobte si stůl vánočními svícny, pověste na dveře netradiční vánoční věnce ze suchých plodů nebo vyrobte svým blízkým dárek v podobě voňavého mýdla, doplňků z plstěného ovčího rouna nebo ošatky z pedigu. V botanické zahradě v Troji se v sobotu 28. listopadu od 10 do 17 hodin konají kreativní dílny.

„Chtěli jsme lidem nabídnout něco nového, nezvyklého a přesto vánočního. Proto vyrobíme věnce na dveře ze suchých plodů. Máme připravené například skořápky od ořechů a pistácií, skořici, badyán i různé pecky a stuhy. Na jedné z dílen se vytvoří klasické svícny z chvojí, které k Vánocům již tradičně patří. Zájemci si upletou ošatku nebo vánoční ozdoby z populárního pedigu a domů si odnesou i vánoční dárky, které vlastnoručně udělají, říká Hana Kovaříková, produkční akce z trojské botanické zahrady.

Na dalším workshopu se ti, kteří do Troje zavítají, naučí vyrábět plstěné módní doplňky jako korále nebo náušnice. Vhodným a stylovým vánočním dárkem, který vždy potěší, je odlité mýdlo. „Fantazii se meze nekladou. Bude jen na účastnících, jaké tvary, barvy či vůně mýdla zvolí. Na výběr bude třeba vůně pomeranče, skořice, zeleného čaje nebo měsíčku, do kterého se dají přidat i jeho sušené květy,“ zve lektorka Kateřina Veselá z občanského sdružení Koukol v obilí.

Čtyřhodinová dílna zaměřená pouze na výrobu náhrdelníků a dalších doplňků z plstěných kuliček v kombinaci s korálkovou technikou stojí 400 Kč. Můžete si ale vyrobit třeba jen náušnice, kdy se cena pohybuje od 30 Kč do 50 Kč za kus. Stejné ceny platí u výroby mýdel, ať už bude průhledné, barevné nebo kulaté.

Dílny:

10 – 17 h         Výroba věnců, svícnů, mýdel a doplňků

11 – 15 h         Výroba náhrdelníků a náušnic z plstěných kuliček v kombinaci s korálkovou technikou

11 – 15 h         Pletení z pedigu

Všechny dílny se konají v administrativní budově botanické zahrady (pod skleníkem Fata Morgana, Trojská 800/196).

 


Další články
Nahoru