Dnes Neděle - zatazeno 9°C
Zítra Pondělí - polojasno 4°C
Neděle 2. 4. 2023
Svátek má Erika
Velikonoce
Tipy na pražské velikonoční akce pro děti i dospělé
Zpravodajství

V blízkosti stanice metra Prosek byly vysazeny třesně jako základ nového parku

Zástupci radnice Prahy 9 v čele se starostou Tomášem Portlíkem (ODS) dnes zasadili mezi ulicemi Prosecká a Čakovická několik stromů, jedná se o třešně. Je to základ nového parku. Portlík o tom informoval na sociálních sítích.

V parku o ploše větší než 29 000 metrů čtverečních budou přes 4000 keřů, popínavé rostliny, okrasné trávy, trvalky a cibuloviny. Nebudou chybět zpevněné cesty, hřiště, lavičky a v plánu je i psí louka s překážkami.

„Nový park zajistí bezpečný přechod mezi ulicemi, území bude výrazně prostupnější a pro občany Devítky to bude znamenat komfortnější pohyb v této oblasti,“ napsal Portlík.

„V tuto chvíli s investorem ladíme finální podobu parku a jakmile dostane investor všechna potřebná povolení, bude realizace okamžitě odstartována,“ sdělil starosta. 


Autor: Alo

Praha 13 má přijít o dvě pobočky, záměr České pošty chce zvrátit

Dnes ve 14:06

Od července plánuje Česká pošta zrušit dvě ze čtyř poboček v Praze 13. Vedení městské části s tím nesouhlasí, podle něj to občany omezí. Informoval o tom starosta David Vodrážka (ODS).  

Dohoda Prahy 2 s provozovateli zavádí pravidla pro bikesharing na území městské části

30. března 2023 ve 23:04

Zástupci městské části Praha 2 a bikesharingových společností společně podepsali Dohodu o provozu bikesharingu na území Prahy 2, která zavádí jasná pravidla jeho provozování v této městské části. Svým podpisem se zástupci společností zavázali k jejich dodržování. Informovala o tom v tiskové zprávě...

Další články
Nahoru