Dnes Středa - zatazeno 7°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 9°C
Středa 28. 2. 2024
Svátek má Lumír
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Zpravodajství

V blízkosti stanice metra Prosek byly vysazeny třesně jako základ nového parku

Zástupci radnice Prahy 9 v čele se starostou Tomášem Portlíkem (ODS) dnes zasadili mezi ulicemi Prosecká a Čakovická několik stromů, jedná se o třešně. Je to základ nového parku. Portlík o tom informoval na sociálních sítích.

V parku o ploše větší než 29 000 metrů čtverečních budou přes 4000 keřů, popínavé rostliny, okrasné trávy, trvalky a cibuloviny. Nebudou chybět zpevněné cesty, hřiště, lavičky a v plánu je i psí louka s překážkami.

„Nový park zajistí bezpečný přechod mezi ulicemi, území bude výrazně prostupnější a pro občany Devítky to bude znamenat komfortnější pohyb v této oblasti,“ napsal Portlík.

„V tuto chvíli s investorem ladíme finální podobu parku a jakmile dostane investor všechna potřebná povolení, bude realizace okamžitě odstartována,“ sdělil starosta. 


Autor: Alo

Muž zemřel po pádu z lešení

26. února 2024 v 18:54

Policie vyšetřuje smrtelný pád muže, který se na Žižkově v pondělí po poledni zřítil z lešení. Policisty zajímá, zda nedošlo k porušení bezpečnosti práce.

V Podolí hořela garáž

25. února 2024 v 10:38

Nad nedělním ránem zasahovali pražští hasiči Praze 4 Podolí u požáru garáže. Informovali o tom na síti X. „Vynesli jsme tlakovou lahev a plameny jsme uhasili dvěma vodními proudy,“ sdělili.

V Ruské ulici někdo na cedule nalepil jména ruských politických vězňů

24. února 2024 v 17:43

Ve Vršovicích v Ruské ulici někdo na zhruba pětadvacet cedulí s názvem ulice a na tramvajovou zastávku nalepil jména ruských politických vězňů a disidentů. Ve vzkazu připevněném na pouliční lampě připomněl druhé výročí vpádu ruské armády na Ukrajinu a také nedávnou smrt ruského opozičního politika...

Další články
Nahoru