dnes
Neděle - zatazeno
6°C
zítra
Pondělí - obcasny-dest
5°C
pozítří
Úterý - obcasny-dest
9°C
Pražský život

V Biskupské byl otevřen zajímavý obchod

Obchod Restart shop v současné době nabízí k prodeji zajímavou paletu oblečení od kalhot módních střihů a materiálů a džínových sukní po saka, bundy, boty, šaty, šátky a dětské oblečky, dále plyšové hračky, knihy, společenské hry, ale i třeba sklo. Dobročinný obchod s darovaným zbožím na podporu služeb pro mládež, naleznete nově v Biskupské 1. Vítány jsou samozřejmě stále dary od občanů.

„Jsem velmi ráda, že jsme navázali spolupráci s Českou asociací streetwork a že se nám podařilo najít vhodné prostory, což nebylo vůbec jednoduché. Důležitá ale byla vůle všech zúčastněných, včetně kolegů na radnici,“ prohlásila radní pro sociální oblast a protidrogovou problematiku Šárka Chládková Táborská a dodala: „Přeji všem mladým lidem, kteří se zapojí do projektu, aby jim pomohl a aby zlepšil kvalitu jejich života.“

RESTART SHOP zaměstnává mladé lidi v obtížné životní situaci a výnos z prodeje darovaného zboží poputuje na aktivity nízkoprahových center pro děti a mládež. „Tato aktivita nás stojí velké úsilí, ale o to větší z ní máme radost. Obchod bude plnit funkci terapeutické práce, která bude v našich mladých lidech pěstovat základní pracovní návyky,“ vysvětlila ředitelka ČAS Martina Zikmundová.

Mladí lidé, kterým obchod nabídne práci, mají často nedostatečné vzdělání či pracovní praxi a pocházejí mnohdy z nevyhovujícího sociálního prostředí. Zaměstnavatelé o ně nemají ve většině zájem. Na prahu dospělosti se tak ocitají v začarovaném kruhu, z něhož je obtížné se bez pomoci dostat.


Další články
Nahoru