Dnes Úterý - skorojasno 28°C
Zítra Středa - polojasno 19°C
Úterý 3. 10. 2023
Svátek má Bohumil
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Byznys

V Berouně a Králově Dvoře se sníží cena tepla

Energetická společnost innogy sníží cenu za teplo pro obyvatele Berouna a Králova Dvora o 247 korun na 1 278 korun za gigajoule (GJ), na sídlišti Hlinky cena tepla klesne o 299 korun na 1 225 korun za GJ. Dodavatel tepla společnost innogy Energo přistoupila k úpravě ceníku po vyhodnocení letošní topné sezóny. Zlevnění dodávek tepla umožnil pokles nákupních cen zemního plynu v letošním roce.

„Jako zodpovědný dodavatel energií nakupujeme zemní plyn pro výrobu tepla z části dopředu a z části komoditu dokupujeme v průběhu roku. Díky poklesu nákupních cen plynu můžeme snížit ceny a zlevnit dodávky tepla našim zákazníkům,“ uvedl Jiří Šimek, jednatel innogy Energo.

Průměrná rodina se spotřebou 20 GJ tak ročně ušetří za vytápění bytu a dodávky teplé vody 5 – 6 tisíc korun podle lokality. “Zlevnění oznamujeme k prvnímu červenci, ale nižší cena bude platná na veškeré dodané objemy tepla od začátku letošního roku. Samozřejmě sledujeme ceny plynu na evropském trhu a jsme připraveni klesající trendy postupně promítat do koncových cen tepla,“ dodal Šimek.


Autoři: Alo, TZ

Soutěž EY Podnikatel roku 2023 hlavního města Prahy a Středočeského kraje spustila nominační fázi

8. září 2023 v 11:15

Společnost EY pod záštitou primátora hlavního města Prahy Bohuslava Svobody a ve spolupráci s inovační agenturou SIC vyhlásila devatenáctý ročník soutěže o titul EY Podnikatel roku hlavního města Prahy a Středočeského kraje. Celkem osm podnikatelů z těchto dvou regionů se v minulosti stalo...

Fakulta dopravní ČVUT v Praze podepsala nové strategické partnerství se společností SITA

8. září 2023 v 08:22

Ve středu 6. září byla podpisem partnerství mezi společností SITA a Fakultou dopravní ČVUT v Praze obnovena spolupráce zaměřená jak na vzdělávání nových odborníků, tak i na projektové záměry v oblasti letecké dopravy.

Wolt zavádí nonstop provoz, vedle restaurací nabídne i potraviny nebo květiny

29. srpna 2023 v 07:28

Finská technologická společnost Wolt zavádí v hlavním městě nepřetržitou rozvážku z vybraných podniků. Většina pražských zákazníků si tak nyní může objednávat v režimu 24/7 se stejným servisem, na který jsou zvyklí. Zákaznická podpora funguje po celou noc a je připravena pomoct zákazníkům v řádu...

Další články
Nahoru