Dnes Středa - jasno 32°C
Zítra Čtvrtek - oblacno 33°C
Středa 17. 8. 2022
Svátek má Petra
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
V Běchovicích unikl nebezpečný chlornan sodný, pár lidí se nadýchalo
Hasiči na místě vytyčili nebezpečnou zónu a zřídili zjednodušené dekontaminační stanoviště. Foto: HZS Praha

V Běchovicích unikl nebezpečný chlornan sodný, pár lidí se nadýchalo

V běchovické ulici Podnikatelská uniklo včera před čtrnáctou hodinou v jednom z objektů v průmyslovém areálu zhruba 100 litrů chlornanu sodného z barelu. Chlornan sodný se používá například jako dezinfekční prostředek či chlorové bělidlo. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Hasiči ze Satalic, Strašnic a Sokolské vyjeli společně s chemickou službou z Petřin do areálu na východě Prahy ve 13:58 hodin.

Po příjezdu jednotek bylo zjištěno, že se jedná o únik zhruba 100 litrů chlornanu sodného z barelu a v hale se již nikdo nenachází. Hasiči proto zasahovali v protichemických oblecích.

Šest lidí, kteří se nadýchali chemikálie, odvezli pražští záchranáři do vinohradské nemocnice. 

„Látka byla neutralizovaná ve spolupráci s místní odbornou firmou. Vytyčili jsme nebezpečnou zónu a zřídili zjednodušené dekontaminační stanoviště,“ napsali hasiči na twitter.

Do objektu byly vyslány postupně čtyři průzkumné skupiny, které prováděly sběr zneutralizovaného chlornanu a zároveň probíhalo odvětrávání objektu. To bylo účinné a čtvrtá průzkumná skupina mohla použít oblek s nižší ochranou.

Po 16. hodině bylo zasažené místo vyčištěné, o 20 minut později byl proveden závěrečný úklid a na místo se poté dostavil majitel objektu k jeho převzetí. Zneutralizovaná směs byla ponechána na místě a bude zlikvidována odbornou firmou.


Autor: puc

Dar radnice Pohotovostní motorizované jednotce

Včera ve 20:03

Předsedkyně Výboru pro bezpečnost zastupitelstva Prahy 4 Lucie Michková předala v sídle Pohotovostní motorizované jednotky Krajského ředitelství policie hlavního města Prahy věcný dar v celkové hodnotě téměř 20 tisíc korun. Jedná se o 17 kusů speciálních taktických nosítek pro rychlou evakuaci...

Další články
Nahoru