Dnes Úterý - mlha 9°C
Zítra Středa - zatazeno 7°C
Úterý 27. 2. 2024
Svátek má Alexandr
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
V Běchovicích unikl nebezpečný chlornan sodný, pár lidí se nadýchalo
Hasiči na místě vytyčili nebezpečnou zónu a zřídili zjednodušené dekontaminační stanoviště. Foto: HZS Praha

V Běchovicích unikl nebezpečný chlornan sodný, pár lidí se nadýchalo

V běchovické ulici Podnikatelská uniklo včera před čtrnáctou hodinou v jednom z objektů v průmyslovém areálu zhruba 100 litrů chlornanu sodného z barelu. Chlornan sodný se používá například jako dezinfekční prostředek či chlorové bělidlo. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Hasiči ze Satalic, Strašnic a Sokolské vyjeli společně s chemickou službou z Petřin do areálu na východě Prahy ve 13:58 hodin.

Po příjezdu jednotek bylo zjištěno, že se jedná o únik zhruba 100 litrů chlornanu sodného z barelu a v hale se již nikdo nenachází. Hasiči proto zasahovali v protichemických oblecích.

Šest lidí, kteří se nadýchali chemikálie, odvezli pražští záchranáři do vinohradské nemocnice. 

„Látka byla neutralizovaná ve spolupráci s místní odbornou firmou. Vytyčili jsme nebezpečnou zónu a zřídili zjednodušené dekontaminační stanoviště,“ napsali hasiči na twitter.

Do objektu byly vyslány postupně čtyři průzkumné skupiny, které prováděly sběr zneutralizovaného chlornanu a zároveň probíhalo odvětrávání objektu. To bylo účinné a čtvrtá průzkumná skupina mohla použít oblek s nižší ochranou.

Po 16. hodině bylo zasažené místo vyčištěné, o 20 minut později byl proveden závěrečný úklid a na místo se poté dostavil majitel objektu k jeho převzetí. Zneutralizovaná směs byla ponechána na místě a bude zlikvidována odbornou firmou.


Autor: puc

Muž zemřel po pádu z lešení

Včera v 18:54

Policie vyšetřuje smrtelný pád muže, který se na Žižkově v pondělí po poledni zřítil z lešení. Policisty zajímá, zda nedošlo k porušení bezpečnosti práce.

V Podolí hořela garáž

25. února 2024 v 10:38

Nad nedělním ránem zasahovali pražští hasiči Praze 4 Podolí u požáru garáže. Informovali o tom na síti X. „Vynesli jsme tlakovou lahev a plameny jsme uhasili dvěma vodními proudy,“ sdělili.

V Ruské ulici někdo na cedule nalepil jména ruských politických vězňů

24. února 2024 v 17:43

Ve Vršovicích v Ruské ulici někdo na zhruba pětadvacet cedulí s názvem ulice a na tramvajovou zastávku nalepil jména ruských politických vězňů a disidentů. Ve vzkazu připevněném na pouliční lampě připomněl druhé výročí vpádu ruské armády na Ukrajinu a také nedávnou smrt ruského opozičního politika...

Další články
Nahoru