Dnes Středa - obcasny-dest 4°C
Zítra Čtvrtek - oblacno 4°C
Středa 7. 12. 2022
Svátek má Ambrož, Benjamín
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
V Beachclubu Ládví bude konat světová série v plážovém volejbalu, v pátek se otevřelo nové zázemí
Beachklub Ládví byl slavnostně otevřen. Foto: Praha 8

V Beachclubu Ládví bude konat světová série v plážovém volejbalu, v pátek se otevřelo nové zázemí

Starosta osmé městské části Ondřej Gros a předseda Českého volejbalového svazu Marek Pakosta v pátek 25. června v 11 hodin slavnostně otevřeli nové zázemí Beachklubu Ládví v Praze 8.

Výstavba nového moderního zázemí občany oblíbeného Beachklubu Ládví začala na jaře loňského roku. Nápad na rozšíření stávajících prostor se zrodil už před třemi lety. Nové zázemí umožní i rozšíření nabídky sportovních aktivit.

„Například počet kurtů na beachvolejbal jsme zdvojnásobili na osmnáct. Na své si přijdou příznivci stále populárnějšího parkouru, v nové budově nechybí sál pro cvičení, jógu i judo,“ informoval předseda Beachklubu Ládví Michal Novotný. Počítá s tím, že v dopoledních hodinách pestrou nabídku využijí hlavně senioři a lidé, co poté jdou do práce. Odpoledne pak budou určena pro sportovní oddíly a kroužky, večery zase pro veřejnost. „Přibyla také sauna a místnost na fyzioterapii. Spousta dětí vyrostla do výkonnostních hráčů, takže to budou potřebovat,“ sdělil Novotný.

Podle něj je snahou vedení klubu vybudovat na kobyliském sídlišti komunitní místo, kde se děti vyřádí na trampolíně i jiných herních prvcích, v létě nebudou chybět ani vodní hrátky. Areál je vhodný i pro pořádání oslav a podobných akcí.

Největší beachvolejbalový areál v Česku využil uzavření sportovišť v době covidové pandemie k postavení nového klubového zázemí, které umožní konání turnaje světové série v plážovém volejbale v Praze a posílení svého trenérského týmu o olympionika Přemysla Kubalu. Celkové náklady na rekonstrukci dosáhly 30 miliónů korun.

Praha bude hostit světovou sérii v plážovém volejbalu
Naposledy se turnaj v Praze konal v roce 2011 na Štvanici, a právě písek ze Štvanice posloužil k vybudování 18 kurtů v pražském Beachklubu Ládví. Nejlepší beachvolejbalisté z celého světa s vrátí do Prahy v termínu 19.-22. srpna 2021, dva týdny po olympiádě v japonském Tokyu.

Marek Pakosta, předseda Českého volejbalového svazu, vysvětluje: „Obrovská investice ve výši 30 miliónů korun do rekonstrukce Beachklubu Ládví umožnila, aby se turnaj světové série vrátil do Prahy.“

Starosta městské části Prahy 8 Ondřej Gros (ODS) doplňuje: „Velmi si vážím toho, že se právě v Beachklubu Ládví bude konat světová událost v plážovém volejbale. Po červencovém evropském šampionátu juniorek v softballu je to v krátké době další důkaz toho, že je Praha 8 sportu zaslíbená."


Autor: TZ, red

Praha 11: Kluziště Chodov na ledě

Dnes v 07:21

Kluziště Chodov na ledě je v provozu do 31. ledna 2023 a nabízí více než 600 m2 ledového světa.

Na Letné jsou pro veřejnost zdarma dvě kluziště

Včera v 09:11

Pro letošní zimní sezónu připravilo hlavní město pro veřejnost opět dvě kluziště na Letné. Přímo na Letenské pláni mohou všichni milovníci bruslení navštívit zdarma ledové plochy, které budou sloužit jak pro děti, tak i dospělé. Kluziště je v plánu ponechat v provozu minimálně do 28. února 2023,...

Bruslení na Střeláku startuje

1. prosince 2022 v 07:56

Ve čtvrtek 1. prosince zahajuje provoz kluziště na Střeleckém ostrově. Kluziště bude v provozu do 31. ledna 2023 denně od 14 do 21, o víkendech od 12 do 21 hodin. Vstup pro občany Prahy 1 je zdarma, pro ostatní za 50 korun. Brusle je možné zapůjčit na místě za částku...

Adventní běhání zlepšuje životy handicapovaných

30. listopadu 2022 v 16:02

Prosinec, čas adventu, je obdobím tradic. Pro více než 8 700 nadšenců z celé ČR k nim už 8 let patří společné Adventní běhání. Nejen pro vlastní kondici a dobrou náladu v předvánočním shonu, ale především jako způsob, jak pomáhat. Naběhané kilometry totiž promění sami běžci spolu se štědrými...

Praha 11: Hájecký běh pro dobrou věc 2022

29. listopadu 2022 v 07:43

FC Háje Jižní Město zve v neděli 4. prosince od 14 na charitativní běh. K dispozici jsou dvě tratě, na 2 a 4 kilometry a teplé občerstvení pro malé i velké. Před startem bude vybíráno dobrovolné startovné.

Praha 4 hledá nejlepšího sportovce za rok 2022

27. listopadu 2022 v 11:38

Praha 4 má mnoho úspěšných sportovců napříč různými kategoriemi, kteří si zaslouží za své výjimečné sportovní výkony získat ocenění. Úspěchy na poli sportu i tentokrát ocení radnice Prahy 4 ve spolupráci s Pražskou tělovýchovnou unií (PTU) v již tradiční Anketě o nejlepšího sportovce Prahy 4 za...

Praha 2: Otevření kluziště v Grébovce

25. listopadu 2022 v 10:06

Ve čtvrtek 1. prosince v 17 hodin zahájí Praha 2 bruslařskou sezónu v Grébovce. Před tím, než se rozjedete po ledové ploše, vás čeká krasobruslařské vystoupení.

Praha 5: Přijďte si zabruslit na smíchovské kluziště

24. listopadu 2022 v 09:14

Na náměstí 14. října se od 26. listopadu bruslí.

Praha 1: Na Střeleckém ostrově se bude bruslit

24. listopadu 2022 v 08:15

Bruslení na Střeleckém ostrově začne 1. prosince. Vyzkoušet si můžete nový, ekologický povrch, který je šetrný nejen k životnímu prostředí, ale také díky své technologii absorbuje nárazy.

Otevřelo se kluziště v Podviňáku

22. listopadu 2022 ve 12:55

Od 22. listopadu znovu ožívá kluziště deváté městské části v parku Podviní. Otevřeno je denně od 11 do 20 hodin. Plocha pro bruslaře má rozměry 20×10 metrů a nachází se v areálu zahradní restaurace Park Podviňák. Najdete zde i správce kluziště.

Zamykání studánek v Šárce

22. listopadu 2022 v 08:42

Vycházka pro rodiče s dětmi za studánkami v Šárce v neděli 27. listopadu od 9 hodin.

Další články
Nahoru