Dnes Úterý - polojasno 25°C
Zítra Středa - prehanky-dest 28°C
Úterý 28. 6. 2022
Svátek má Lubomír
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
V Beachclubu Ládví bude konat světová série v plážovém volejbalu, v pátek se otevřelo nové zázemí
Beachklub Ládví byl slavnostně otevřen. Foto: Praha 8

V Beachclubu Ládví bude konat světová série v plážovém volejbalu, v pátek se otevřelo nové zázemí

Starosta osmé městské části Ondřej Gros a předseda Českého volejbalového svazu Marek Pakosta v pátek 25. června v 11 hodin slavnostně otevřeli nové zázemí Beachklubu Ládví v Praze 8.

Výstavba nového moderního zázemí občany oblíbeného Beachklubu Ládví začala na jaře loňského roku. Nápad na rozšíření stávajících prostor se zrodil už před třemi lety. Nové zázemí umožní i rozšíření nabídky sportovních aktivit.

„Například počet kurtů na beachvolejbal jsme zdvojnásobili na osmnáct. Na své si přijdou příznivci stále populárnějšího parkouru, v nové budově nechybí sál pro cvičení, jógu i judo,“ informoval předseda Beachklubu Ládví Michal Novotný. Počítá s tím, že v dopoledních hodinách pestrou nabídku využijí hlavně senioři a lidé, co poté jdou do práce. Odpoledne pak budou určena pro sportovní oddíly a kroužky, večery zase pro veřejnost. „Přibyla také sauna a místnost na fyzioterapii. Spousta dětí vyrostla do výkonnostních hráčů, takže to budou potřebovat,“ sdělil Novotný.

Podle něj je snahou vedení klubu vybudovat na kobyliském sídlišti komunitní místo, kde se děti vyřádí na trampolíně i jiných herních prvcích, v létě nebudou chybět ani vodní hrátky. Areál je vhodný i pro pořádání oslav a podobných akcí.

Největší beachvolejbalový areál v Česku využil uzavření sportovišť v době covidové pandemie k postavení nového klubového zázemí, které umožní konání turnaje světové série v plážovém volejbale v Praze a posílení svého trenérského týmu o olympionika Přemysla Kubalu. Celkové náklady na rekonstrukci dosáhly 30 miliónů korun.

Praha bude hostit světovou sérii v plážovém volejbalu
Naposledy se turnaj v Praze konal v roce 2011 na Štvanici, a právě písek ze Štvanice posloužil k vybudování 18 kurtů v pražském Beachklubu Ládví. Nejlepší beachvolejbalisté z celého světa s vrátí do Prahy v termínu 19.-22. srpna 2021, dva týdny po olympiádě v japonském Tokyu.

Marek Pakosta, předseda Českého volejbalového svazu, vysvětluje: „Obrovská investice ve výši 30 miliónů korun do rekonstrukce Beachklubu Ládví umožnila, aby se turnaj světové série vrátil do Prahy.“

Starosta městské části Prahy 8 Ondřej Gros (ODS) doplňuje: „Velmi si vážím toho, že se právě v Beachklubu Ládví bude konat světová událost v plážovém volejbale. Po červencovém evropském šampionátu juniorek v softballu je to v krátké době další důkaz toho, že je Praha 8 sportu zaslíbená."


Autor: TZ, red

Souboje firem, záchranářů či bankéřů. UniCredit Pražská štafeta se po třech letech vrací

22. června 2022 v 17:00

Unikátní týmový závod UniCredit Pražská štafeta je po třech letech zpět. Oblíbený běh, v němž si přátelé či kolegové mohou na čtyřech pětikilometrových úsecích v parku Stromovka změřit síly s ostatními, odstartuje ve čtvrtek 23. června od 18 hodin na Výstavišti...

Praha 4 vymění povrchy ve volnočasovém areálu v Podolské, sportoviště budou uzavřena

10. června 2022 v 07:50

Praha 4 zahájí od pondělí 13. června kompletní výměnu sportovních povrchů ve volnočasovém areálu v Podolské ulici. Oprava se dotkne obou sportovišť, jak fotbalového hřiště, tak i multifunkčního tartanového hřiště. Po celou dobu prací budou obě herní plochy...

Seminář o bezpečnosti sportu s trenéry a vedením klubů. Zváni jsou i rodiče

7. června 2022 v 07:19

Fotbalová asociace České republiky (FAČR) pořádá společně s Unií českých fotbalových trenérů veřejně přístupný seminář Bezpečnost sportu a týmová dynamika. Uskuteční se ve středu 22. června od 9 do 17 hodin v Centru pohybové medicíny Pavla Koláře v Praze.

Volejbalový turnaj za lepší svět se uskuteční v areálu Hostivařské přehrady

6. června 2022 v 16:25

Na dvě desítky smíšených týmů mužů i žen z byznysu i neziskového sektoru v Česku se zapojí do hry za globální cíle od OSN. O titul šampiona turnaje v amatérském plážovém volejbale SDGs Beach Volleyball Cup 2022 se utkají již v pátek 10. června. Jedním ze soutěžních týmů jsou i Uprchlíci &...

V Lysolajích se bude běhat

3. června 2022 ve 13:25

  Čtrnáctý ročník Lysolajského běhu se koná ve čtvrtek 9. června.  

Sportovní den Prahy 2

1. června 2022 v 06:13

Sportovní den Prahy 2 Urban Challenge Kids s Komwagem se koná v pátek 10. června od 14 do 19 hodin.

Světová cyklojízda projede Prahou a oslaví Den kola

25. května 2022 v 10:47

Podpořit městskou cyklistiku, vzájemný respekt v ulicích i důležitost udržitelné dopravy má Světová cyklojízda, která se koná v neděli 5. června.

Turnaj v nohejbalu o pohár starosty

25. května 2022 v 05:52

Tradiční turnaj pořádá radnice Prahy 1 v sobotu 28. května.

Běželo se pro Paměť národa

24. května 2022 v 10:20

O víkendu 21. a 22. května se uskutečnily hlavní závody Běhu pro Paměť národa. V Praze, Brně a na dalších devíti místech po celé republice se běželo za všechny, kteří se nevzdali. Akce se zúčastnilo přes 1500 běžců, z toho 800 běželo v pražské oboře...

V Braníku budou bojovat malí hasiči

19. května 2022 v 08:15

SDH Praha – Braník a TFA tým Praha zvou na 2. závod Dětské ligy TFA Praha 2022 do pražského Braníku.

Hokejový šampionát ve Žlutých lázních

17. května 2022 ve 14:45

Areál Žluté lázně v Praze 4 – Podolí se opět proměňuje v hokejovou fanouškovskou základnu. Od středy 18. května mohou všichni milovníci hokeje přijít a užít si zápasy společně u jídla a pití. Mistrovství světa v hokeji ve Finsku je možné sledovat na plátně ve stanu za...

Další články
Nahoru