dnes
Sobota - zatazeno
4°C
zítra
Neděle - prehanky-snih
3°C
pozítří
Pondělí - zatazeno
2°C
Pražské krimi

V bance se loupež nezdařila. Tak šel do herny

V prosinci loňského roku se na náměstí Junkových ve Stodůlkách pokusil neznámý muž o loupež v bance. Předal bankovní úřednici papír s textem, že požaduje vydání finanční hotovosti. Žena však zareagovala velmi pohotově a stiskla tísňové tlačítko, toho si pachatel všiml a z banky utekl bez jakékoliv finanční hotovosti.

Po tomto neúspěšném pokusu, o pár dní později, přišel se zbraní v ruce do herny v Plzeňské ulici. Přistoupil k baru, položil na něj desky, ze kterých vyndal krátkou střelnou zbraň a namířil ji na obsluhu. Po ženě pak požadoval vydání veškeré finanční hotovosti. Ta mu ji vydala a lupič poté z herny utekl.

lupic-stodulky-nahled Při vyhodnocení kamerových záznamů kriminalisté zjistili, že osoba pachatele je shodná s mužem, který přepadl banku na náměstí Junkových.

Jednalo se o muže světlé pleti, ve věku okolo 30–35 let, na tváři měl několikadenní strniště tmavých vousů. Oblečen byl, stejně jako při přepadení banky, do světlé bundy se šedomodrými rukávy od loktů po zápěstí a modrými částmi v podpaží, světlých džínových kalhot, bílých sportovních bot a na hlavě měl černou pletenou čepici s červeným znakem DC na levé straně a tmavé prstové rukavice.

Kriminalisté tak v souvislosti s těmito dvěma loupežnými přepadeními pátrají po muži, zachyceném na kamerových záznamech. Pokud by podezřelého na záznamu někdo z všímavých spoluobčanů poznal, ať neprodleně kontaktuje bezplatnou tísňovou linku 158 nebo jakoukoliv služebnu Policie ČR, zároveň však upozorňují, aby se muže nikdo nepokoušel zadržet, jelikož může být ozbrojený.

Podle mluvčí policie Hany Jeřábkové mu  hrozí za trestný čin loupeže až desetiletý pobyt za mřížemi. lupic-stodulky-2-nahled

 


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru