Dnes Sobota - skorojasno 10°C
Zítra Neděle - skorojasno 12°C
Sobota 23. 10. 2021
Svátek má Teodor
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
V autobusech a tramvajích cestující opět otevírají dveře tlačítky
Tlačítka na dveřích tramvaje jsou opět funkční. Foto: JP

V autobusech a tramvajích cestující opět otevírají dveře tlačítky

Od dnešního dne cestující dveře v autobusech a v tramvajích pražského dopravního podniku (DPP) při nástupu a výstupu opět otevírají tlačítky. Dosud v rámci proticovidových opatření otevíral řidič všechny dveře ve vozech automaticky. Nadále platí povinnost cestujících nosit ve vozech respirátory nebo nanoroušky.

Odstranění povinného otevírání a zavírání všech dveří v zastávkách, kde nikdo nevystupuje ani nenastupuje, přispěje podle DPP v nadcházejícím chladnějším období k zachování teplotního komfortu ve vozidlech.

„Kromě toho pomůže i k zajištění přesnějšího provozu. Pokud by totiž i za plného provozu mělo nadále fungovat centrální otevírání dveří řidičem ve všech zastávkách, docházelo by zejména na autobusových linkách ke zpožďování spojů,“ uvedl podnik v tiskové zprávě.

Na příměstských autobusových spojích bylo poptávkové otevírání dveří obnoveno již v předchozím období. V metru zůstává centrální otevírání všech dveří strojvedoucím zatím zachováno.

DPP bude i nadále uklízet a dezinfikovat interiéry dopravních prostředků ve stejné intenzitě jako během pandemie covid-19. V případě zhoršení pandemické situace v Praze bude zváženo opětovné zavedení dřívějších opatření.

Tlačítka dveří slouží nejen pro jejich otevření, ale také jako signalizace pro zastavení v zastávkách na znamení. U autobusů je možné pro otevření nejbližších dveří použít také tlačítka „STOP", která jsou umístěná na přídržných tyčích, nebo na stěnách autobusů.


Autor: red

V Cholupické přibyla parkovací místa, navýšení chystá Praha 12 i v dalších ulicích

21. října 2021 v 10:12

V ulici Cholupická na Kamýku v Praze 12 se změnou dopravního režimu podařilo zhruba o deset navýšit počet parkovacích míst. Odpovídá to koncepci, kterou připravil dopravní odbor radnice. Dvanáctá městská část o tom informovala na svém webu.

Jednosměrné uzavření tunelu Mrázovka

21. října 2021 v 10:11

Od neděle 24. října od 23 hodin do pondělí 25. října do 5 hodin bude uzavřen západní tunelový tubus A směrem na Barrandovský most a druhý tubus bude jednosměrný s původním směrem provozu.

V lokalitách Baby a Liboce budou zóny placeného stání

20. října 2021 v 11:56

V pondělí 15. listopadu spouští hl. m. Praha zóny placeného stání v Praze 6 v lokalitách Baba a Liboc. Na nich mohou bez omezení parkovat pouze řidiči s platným parkovacím oprávněním. K jeho získání je třeba občanský průkaz, kde je uvedeno místo trvalého pobytu v Praze 6, a velký technický průkaz...

Začala oprava opěrné zdi a sanace svahu v Komořanské ulici

19. října 2021 v 08:40

Technická správa komunikací (TSK) naváže na přípravné práce, které probíhaly během září, a začne od úterý 19. října s opravou opěrné zdi včetně sanace nestabilního svahu u komunikace Komořanská.

Bubenečský tunel bude jednu noc uzavřen

14. října 2021 v 06:30

Ve čtvrtek 14. říjne ve 23 hodin dojde k uzavření Bubenečského tunelu. Uzavírka potrvá do pátku 15. října do 5 hodin.

Další články
Nahoru