Dnes Čtvrtek - zatazeno 14°C
Zítra Pátek - oblacno 15°C
Čtvrtek 29. 9. 2022
Svátek má Michal
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
V autobusech a tramvajích cestující opět otevírají dveře tlačítky
Tlačítka na dveřích tramvaje jsou opět funkční. Foto: JP

V autobusech a tramvajích cestující opět otevírají dveře tlačítky

Od dnešního dne cestující dveře v autobusech a v tramvajích pražského dopravního podniku (DPP) při nástupu a výstupu opět otevírají tlačítky. Dosud v rámci proticovidových opatření otevíral řidič všechny dveře ve vozech automaticky. Nadále platí povinnost cestujících nosit ve vozech respirátory nebo nanoroušky.

Odstranění povinného otevírání a zavírání všech dveří v zastávkách, kde nikdo nevystupuje ani nenastupuje, přispěje podle DPP v nadcházejícím chladnějším období k zachování teplotního komfortu ve vozidlech.

„Kromě toho pomůže i k zajištění přesnějšího provozu. Pokud by totiž i za plného provozu mělo nadále fungovat centrální otevírání dveří řidičem ve všech zastávkách, docházelo by zejména na autobusových linkách ke zpožďování spojů,“ uvedl podnik v tiskové zprávě.

Na příměstských autobusových spojích bylo poptávkové otevírání dveří obnoveno již v předchozím období. V metru zůstává centrální otevírání všech dveří strojvedoucím zatím zachováno.

DPP bude i nadále uklízet a dezinfikovat interiéry dopravních prostředků ve stejné intenzitě jako během pandemie covid-19. V případě zhoršení pandemické situace v Praze bude zváženo opětovné zavedení dřívějších opatření.

Tlačítka dveří slouží nejen pro jejich otevření, ale také jako signalizace pro zastavení v zastávkách na znamení. U autobusů je možné pro otevření nejbližších dveří použít také tlačítka „STOP", která jsou umístěná na přídržných tyčích, nebo na stěnách autobusů.


Autor: red
Další články
Nahoru