Dnes Středa - prehanky-dest 21°C
Zítra Čtvrtek - prehanky-dest 23°C
Středa 7. 6. 2023
Svátek má Iveta, Slavoj
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
V autě převáželi drogy, ukrývali je i ve vajíčkách
Některé zadržené drogy se ukrývaly v plastových vajíčkách. Zdroj foto: Policie ČR

V autě převáželi drogy, ukrývali je i ve vajíčkách

Policisté zastavili ve středu 5. dubna večer osádku vozidla, která převážela velké množství drog. Schované je měli i v plastových vajíčkách. O případu informovala mluvčí pražské policie Violeta Siřišťová.

„Policisté z pohotovostní motorizované jednotky si ve středu večer povšimli v ulici U Rajské zahrady v Praze 9 šedého vozidla, které se rozhodli zastavit a zkontrolovat,“ sdělila mluvčí.

Za volantem seděl řidič a vedle něj spolujezdkyně, kteří byli po celou dobu silniční kontroly značně nervózní. Podle Siřišťové proto policisté pojali podezření, že něco není v pořádku.

Následnou prohlídkou vozidla nalezli v tašce na zadním sedadle větší množství sáčků s návykovými látkami, zejména marihuany, hašiše, extáze a dále cestovní pas na osobu, která procházela mezinárodním pátráním.

„Při samotné prohlídce řidiče kolegové v jeho ledvince nalezli sáčky s pervitinem a kokainem, které byly umístěny v plastových vajíčkách a také vysokou finanční hotovost,“ uvedla mluvčí.

Z tohoto důvodu byl sedmadvacetiletý cizinec převezen na policejní služebnu a je nyní podezřelý ze spáchání trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, za což mu v případě odsouzení hrozí až pětiletý pobyt za mřížemi. Celým případem se nyní zabývají pražští kriminalisté.


Autor: Karel Netolický

V ulici V kruhu hořel altán

29. května 2023 v 11:23

V sobotu 28. května před 23. hodinou zasahovaly jednotky pražských hasičů v ulici V kruhu v Praze 6 u požáru dřevěného altánu.

Prohodila mobil skleněnou výplní a pěstmi napadla řidiče

6. května 2023 v 09:12

Při hlídkové činnosti po půlnoci v Praze 5 v Plzeňské ulici strážníci krátce po půlnoci uviděli zjevně opilou ženu potácející se po vozovce k výstupní zastávce zaparkovaného autobusu MHD s řidičem uvnitř. Žena přešla k předním dveřím, a když se neotevřely, udeřila do nich několikrát pěstmi,...

Recidivista odcizil prodlužovací kabel, polštář a plastové stolní hodiny

20. dubna 2023 v 16:30

Policisté z pohotovostní motorizované jednotky překazili plány dvaatřicetiletému muži, který se v sobotu navečer v pražské Libni vloupal do jednoho z rodinných domů. Nejprve přeskočil vysoký plot, poté rozbil skleněnou výplň balkonových dveří, aby se dostal dovnitř.

Noční konflikt na Vinohradské

18. dubna 2023 v 15:52

K rušení nočního klidu vyjížděla hlídka strážníků z Prahy 2 kolem půl šesté ráno na Vinohradskou ulici. U čísla 11 si všimla mladé dívky, která se snažila od sebe odtrhnout dva mladíky, z nichž jeden bil pěstmi druhého, ležícího na zemi.

Další články
Nahoru