Dnes Středa - polojasno 7°C
Zítra Čtvrtek - zatazeno 5°C
Středa 28. 9. 2022
Svátek má Václav, státní svátek
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Koronavirus

V Atriu Flora začalo fungovat odběrové místo

Pražské obchodní centrum Atrium Flora nově ve spolupráci s Prahou 3 otevřelo odběrové místo, kde se lze nechat otestovat na přítomnost viru způsobujícího onemocnění covid-19. Testovací místo bylo zřízeno českou společností Aiomica a pro objednání je nutné se registrovat.

Atrium Flora nabízí další možnost, kde se lze v Praze 3 nechat otestovat. Městská část tak zareagovala na zvýšený zájem o testování a díky dalšímu odběrovému místu může uspokojit větší počet zájemců, který narostl hlavně v důsledku zavedení povinného testování ve firmách.

Testování i čekání na výsledky (v případě antigenního testu) probíhá venku, díky čemuž je zabráněno nadměrnému shlukování lidí v uzavřeném prostoru.

Slavnostního zahájení se zúčastnil také nový ředitel Atria Flora Miloš Vaľovský. Odběrové místo je v provozu od 23. března a otestovat se můžete nechat po celý týden, a to každý všední den v časech 7:30 až 18:00, o víkendu pak máte možnost mezi 9:00 a 13:00. 

Na odběry je nutné se nejprve objednat, díky čemuž lze eliminovat vytváření nečekaných front. Jednoduchou on-line registraci můžete provést na webové stránce www.aiomica.com/staynegative-at-flora.

Vybrat si můžete jak antigenní testování (v tom případě se výsledky dozvíte hned na místě do 15 minut), tak testování metodou PCR (na výsledky se obvykle čeká minimálně 24 hodin).


Autor: red

O druhou posilující dávku očkování proti covidu-19 je v Krči zájem

23. srpna 2022 ve 14:24

Fakultní Thomayerova nemocnice (FTN) již pátý týden očkuje proti covidu-19 takzvanou druhou posilující dávkou vakcíny (4. dávka). Je o ni zájem, uvedl mluvčí FTN Petr Sulek.

Pro vakcínu na Polikliniku Prosek už koncem srpna

14. srpna 2022 v 11:44

Poliklinika Prosek znovu otevře očkovací místo už koncem srpna. Původní předpoklad, že se tak stane až na podzim, změnil narůstající počet pacientů s onemocněním covid-19.

Praha 2 zajistí přeočkování seniorů proti nemoci covid-19

3. srpna 2022 ve 22:11

Praha 2 rozesílá seniorům nad 80 let dopis, ve kterém jim nabízí zajistit aplikaci čtvrté dávky vakcíny proti onemocnění covid-19. Ve spolupráci se Všeobecnou fakultní nemocnicí v Praze tak chce nabídnout toto přeočkování rychle, bez front a stresu.

FTN: Za první týden naočkováno přes 930 lidí

25. července 2022 v 09:39

Za první týden očkování 4. dávkou proti covid-19 ve bylo ve Fakultní Thomayerově nemocnici naočkováno přes 930 lidí.

Další články
Nahoru