Dnes Úterý - obcasny-dest 18°C
Zítra Středa - obcasny-dest 20°C
Úterý 6. 6. 2023
Svátek má Norbert
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
V asijské tržnici byly odhaleny padělky, prodejkyně chtěla napadnout celníka  ​
Tajný sklad plný padělků. Zdroj foto: Celní správa ČR

V asijské tržnici byly odhaleny padělky, prodejkyně chtěla napadnout celníka ​

Boj s padělky v asijské tržnici Sapa v Praze 4 – Libuši je pro celníky nekonečný příběh. K odhalování nelegálního obchodu zde dochází opakovaně každý rok. Na začátku dubna se celníci narazili na sklad, který ukrýval padělky známých módních značek. Informovala o tom dnes mluvčí pražských celníků Nikola Soukalová. Zadržená prodejkyně byla při kontrole agresivní a pokusila se o útěk.

V úterý 4. dubna celníci zadrželi v Sapě téměř dva tisíce kusů textilních výrobků, obuvi, parfémů a módních doplňků, které prodejce vydával za originály značek Nike, Tommy Hilfiger, Gucci, Calvin Klein, Guess, Michael Kors a další světově známé značky v módním průmyslu. Hodnota originálních výrobků by dosáhla bezmála pěti milionů korun.

„V tržnici Sapa je běžnou praxí, že si prodejci vytipovávají své potenciální zákazníky, osloví je a pak je vlákají do skrýše plné padělků. Nebylo tomu jinak ani při této kontrolní akci,“ popsala Soukalová.

Celníky v civilu po krátkém procházení tržnicí oslovila jedna z prodejkyň, která je při projeveném zájmu zavedla do skrytého kontejneru, kde se nacházelo zboží porušující práva k duševnímu vlastnictví. Místo bylo plné padělků.

„Jakmile prokázali příslušnost k Celní správě ČR, začala prodejkyně panikařit a chovat se agresivně. Hlídka několikrát prodejkyni vyzvala jménem zákona, aby upustila od agresivního chování a prokázala svou totožnost, ale ta na výzvy nereagovala a pokusila se o útěk, přičemž se snažila napadnout jednoho z celníků,“ popsala horké chvilky ve skladu mluvčí.

Celníci se rozhodli použít donucovací prostředky. Nejdříve hmaty a chvaty, poté však agresivní prodejkyni nasadili pouta. „Veškeré nalezené padělky byly převezeny do skladu celního úřadu, kde budou uloženy, dokud se případ neuzavře,“ vysvětlila Soukalová.

 


Autor: Jan Puci

V ulici V kruhu hořel altán

29. května 2023 v 11:23

V sobotu 28. května před 23. hodinou zasahovaly jednotky pražských hasičů v ulici V kruhu v Praze 6 u požáru dřevěného altánu.

Prohodila mobil skleněnou výplní a pěstmi napadla řidiče

6. května 2023 v 09:12

Při hlídkové činnosti po půlnoci v Praze 5 v Plzeňské ulici strážníci krátce po půlnoci uviděli zjevně opilou ženu potácející se po vozovce k výstupní zastávce zaparkovaného autobusu MHD s řidičem uvnitř. Žena přešla k předním dveřím, a když se neotevřely, udeřila do nich několikrát pěstmi,...

Recidivista odcizil prodlužovací kabel, polštář a plastové stolní hodiny

20. dubna 2023 v 16:30

Policisté z pohotovostní motorizované jednotky překazili plány dvaatřicetiletému muži, který se v sobotu navečer v pražské Libni vloupal do jednoho z rodinných domů. Nejprve přeskočil vysoký plot, poté rozbil skleněnou výplň balkonových dveří, aby se dostal dovnitř.

Noční konflikt na Vinohradské

18. dubna 2023 v 15:52

K rušení nočního klidu vyjížděla hlídka strážníků z Prahy 2 kolem půl šesté ráno na Vinohradskou ulici. U čísla 11 si všimla mladé dívky, která se snažila od sebe odtrhnout dva mladíky, z nichž jeden bil pěstmi druhého, ležícího na zemi.

Další články
Nahoru