Dnes Středa - obcasny-dest 11°C
Zítra Čtvrtek - obcasny-dest 11°C
Středa 21. 2. 2024
Svátek má Lenka
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
V asijské tržnici byly odhaleny padělky, prodejkyně chtěla napadnout celníka  ​
Tajný sklad plný padělků. Zdroj foto: Celní správa ČR

V asijské tržnici byly odhaleny padělky, prodejkyně chtěla napadnout celníka ​

Boj s padělky v asijské tržnici Sapa v Praze 4 – Libuši je pro celníky nekonečný příběh. K odhalování nelegálního obchodu zde dochází opakovaně každý rok. Na začátku dubna se celníci narazili na sklad, který ukrýval padělky známých módních značek. Informovala o tom dnes mluvčí pražských celníků Nikola Soukalová. Zadržená prodejkyně byla při kontrole agresivní a pokusila se o útěk.

V úterý 4. dubna celníci zadrželi v Sapě téměř dva tisíce kusů textilních výrobků, obuvi, parfémů a módních doplňků, které prodejce vydával za originály značek Nike, Tommy Hilfiger, Gucci, Calvin Klein, Guess, Michael Kors a další světově známé značky v módním průmyslu. Hodnota originálních výrobků by dosáhla bezmála pěti milionů korun.

„V tržnici Sapa je běžnou praxí, že si prodejci vytipovávají své potenciální zákazníky, osloví je a pak je vlákají do skrýše plné padělků. Nebylo tomu jinak ani při této kontrolní akci,“ popsala Soukalová.

Celníky v civilu po krátkém procházení tržnicí oslovila jedna z prodejkyň, která je při projeveném zájmu zavedla do skrytého kontejneru, kde se nacházelo zboží porušující práva k duševnímu vlastnictví. Místo bylo plné padělků.

„Jakmile prokázali příslušnost k Celní správě ČR, začala prodejkyně panikařit a chovat se agresivně. Hlídka několikrát prodejkyni vyzvala jménem zákona, aby upustila od agresivního chování a prokázala svou totožnost, ale ta na výzvy nereagovala a pokusila se o útěk, přičemž se snažila napadnout jednoho z celníků,“ popsala horké chvilky ve skladu mluvčí.

Celníci se rozhodli použít donucovací prostředky. Nejdříve hmaty a chvaty, poté však agresivní prodejkyni nasadili pouta. „Veškeré nalezené padělky byly převezeny do skladu celního úřadu, kde budou uloženy, dokud se případ neuzavře,“ vysvětlila Soukalová.

 


Autor: Jan Puci

Agresivní cizinec napadal kolemjdoucí v parku u hlavního nádraží

15. února 2024 v 00:02

O velký rozruch se postaral třiačtyřicetiletý česky hovořící cizinec na konci ledna ve Vrchlického sadech. Kolem osmé hodiny ranní, na chodníku vedoucím od ulice Bolzanova směrem k vlakovému nádraží, nejprve s hořícími novinami v ruce ohrožoval mladou ženu a poté začal napadat náhodné kolemjdoucí....

V Praze 4 se auto po nehodě převrátilo na bok, pomohli hasiči

13. února 2024 v 11:18

Jednotka pražských profesionálních hasičů z krčské stanice zasahovala v pondělí 12. února  od 16:33 hodin v ulici Zálesí v Praze 4. Převrátilo se tam osobní auto po nehodě na bok.

Další články
Nahoru