dnes
Úterý - oblacno
5°C
zítra
Středa - obcasny-dest
8°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
7°C
Pražská politika

V areálu Vršovické vodárny v Braníku se otevřelo hřiště

Areál secesní Vršovické vodárny v Braníku, který poničila loňská povodeň, se znovu otevřel veřejnosti. Přístupné je dětské hřiště, před časem nákladně opravená budova vodárny, která je kulturní památkou, zatím přístupná není. V rozhovoru s ČTK to řekla radní pro majetek Eva Vorlíčková (TOP 09).

První, co město obnovilo, je hřiště s houpačkami, prolézačkami, šplhacími sítěmi, skluzavkami a trampolínami. „Určitě největší atrakcí je lanová a opičí dráha,“ řekla radní. Rodiny mají k dispozici zázemí s toaletami. Areál je hlídaný, vstup je zdarma.

Vodárna, i když leží v Braníku v ulici Vltavanů, se jmenuje po Vršovicích, které zásobovala pitnou vodou. Postavena byla podle návrhu architekta Jana Kotěry v roce 1907. Komplex bývalé úpravny vody a čerpací stanice sloužil do sedmdesátých let minulého století. V roce 2002 byl zařazen mezi kulturní památky České republiky.


Praha 3: Nemůžete se za závažných důvodů dostavit k volbám?

12. ledna 2018 v 09:14

Volič může požádat ze závažných důvodů obecní úřad a ve dnech voleb okrskovou volební komisi o to, aby mohl hlasovat mimo volební místnost, a to pouze v územním obvodu volebního okrsku, pro který byla okrsková volební komise zřízena.

Další články
Nahoru