Dnes Pondělí - zatazeno -4°C
Zítra Úterý - oblacno 0°C
Pondělí 4. 12. 2023
Svátek má Barbora
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
V areálu Palaty vyroste nový pavilon pro klienty s demencí a Alzheimerovou chorobou
Senioři. Ilustrační foto: Freeimages

V areálu Palaty vyroste nový pavilon pro klienty s demencí a Alzheimerovou chorobou

Pražští radní v pondělí 9. října odsouhlasili záměr veřejné zakázky na výstavbu budovy Palata II, která vznikne ve stávajícím areálu Palata – Domov pro zrakově postižené na Smíchově. Pražští radní zároveň schválili jmenování hodnoticí komise veřejné zakázky a úpravu celkových nákladů investiční akce. Smyslem tohoto záměru je nabídnout nové kapacity pro poskytování pobytové sociální péče, zejména pro osoby trpící stařeckou demencí či Alzheimerovou chorobou.

„V roce 2026 se otevřou dveře moderního a důstojného areálu klienty se stařeckou demencí či Alzheimerovou chorobou. Průběžné navyšování kapacit sociální a zdravotní péče je mou prioritou a v dalších projektech budeme pokračovat,“ řekla náměstkyně primátora pro zdravotnictví a sociální oblast Alexandra Udženija (ODS).   

Kapacita novostavby Palata II, situované do areálu Palata – Domov pro zrakově postižené na Smíchově, bude 73 lůžek s centrálním společným obývacím prostorem a s navazujícími jednolůžkovými pokoji pro odpočinek, spánek a osobní hygienu klientů. 

Vzniknou zde čtyři oddělení pro klienty ve druhém stádiu demence, pro klienty ve třetím, nejtěžším stadiu nemoci dvě oddělení pod názvem Oáza. V budově bude také umístěna ordinace praktického lékaře, kadeřnictví a pedikúra.  

Součástí stavby budou retenční nádrže na dešťovou vodu, včetně požární nádrže, dále přípojky vodovodu, plynovodu a slaboproudu, komunikace a zpevněné plochy v areálu, opěrné stěny, sadové úpravy, nové oplocení pro oddělení od stávajícího areálu, areálové rozvody inženýrských sítí nebo zahradní altán.  

Předpokládaná hodnota veřejné zakázky byla stanovena na základě dokumentace pro výběr zhotovitele a aktualizovaného kontrolního rozpočtu z května letošního roku ve výši 426 milionů korun bez DPH. Financování veřejné zakázky je plánováno z rozpočtu hlavního města na roky 2024 až 2026.


Autor: puc

V Domově seniorů v Krči již svítí vánoční stromy

1. prosince 2023 ve 12:05

Domov seniorů Krč ovládla vánoční atmosféra, klienti společně s ředitelkou domova Lenkou Kohoutovou a starostou Ondřejem Kubínem společně rozsvítili hned dva vánoční stromy.

Krabice od bot: Ještě týden budou otevřená sběrná místa sbírky

27. listopadu 2023 v 16:32

Už týden jsou po celém Česku otevřená sběrná místa sbírky vánočních dárků pro děti. Své dárce již našlo 34 tisíc krabic od bot s dárky pro malé i velké dívky a chlapce. Sběrná místa budou otevřená do úterý 5. prosince.

Praha 1: Pro Euroklíč na radnici

26. listopadu 2023 v 10:52

Euroklíč je univerzální klíč určený pro osoby se zdravotním postižením, sloužící k dostupnosti WC, výtahů, plošin a podobných kompenzačních zařízení. K vyzvednutí je v budově radnice Prahy 1.

Přírodovědci z Univerzity Karlovy získali prestižní granty Evropské výzkumné rady

24. listopadu 2023 v 07:14

Dvě české přírodovědecké vědecké kapacity získaly Consolidator grant od Evropské výzkumné rady (ERC). Zooložka Mgr. Zuzana Musilová, Ph.D., a biolog Mgr. Matyáš Fendrych, Ph.D. (oba z Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy) si nyní mohou za významnou finanční podporu, kterou z vědeckých grantů...

Chcete studovat na Univerzitě Karlově? Sedmnáct fakult se představí Na Karlovce

21. listopadu 2023 ve 14:27

V sobotu 25. listopadu se v budově Právnické fakulty na náměstí Curieových 7, Praha 1 od 9 do 16 hodin koná tradiční akce Na Karlovku, kde si lze udělat bližší představu o všech 17 fakultách Univerzity Karlovy. Pro příští akademický rok si mohou uchazeči zvolit z více než 600 studijních...

Předvánoční aukce v Arthouse Hejtmánek

20. listopadu 2023 v 10:49

Mimořádný velkoformátový obraz autora posledních československých bankovek Albína Brunovského s názvem Zahrada nabídne 7. prosince od 18 hodin večerní aukce v Arthouse Hejtmánek v Praze 6. Dílo bylo součástí umělecké výzdoby bývalé československé ambasády ve Stockholmu, vyvolávat se bude od...

Praha 1: Heidi Janků a Bohuš Matuš vystoupí v Malostranské besedě

19. listopadu 2023 v 07:05

Praha 1 zve na společenské odpoledne pod názvem Veselé Vánoce z cyklu Pohodové melodie pro starší a pokročilé. Uskuteční se v neděli 17. prosince od 15 hodin v sále Malostranské besedy.

Další články
Nahoru