Dnes Neděle - jasno 25°C
Zítra Pondělí - polojasno 24°C
Pondělí 24. 6. 2024
Svátek má Jan
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
V areálu Palaty vyroste nový pavilon pro klienty s demencí a Alzheimerovou chorobou
Senioři. Ilustrační foto: Freeimages

V areálu Palaty vyroste nový pavilon pro klienty s demencí a Alzheimerovou chorobou

Pražští radní v pondělí 9. října odsouhlasili záměr veřejné zakázky na výstavbu budovy Palata II, která vznikne ve stávajícím areálu Palata – Domov pro zrakově postižené na Smíchově. Pražští radní zároveň schválili jmenování hodnoticí komise veřejné zakázky a úpravu celkových nákladů investiční akce. Smyslem tohoto záměru je nabídnout nové kapacity pro poskytování pobytové sociální péče, zejména pro osoby trpící stařeckou demencí či Alzheimerovou chorobou.

„V roce 2026 se otevřou dveře moderního a důstojného areálu klienty se stařeckou demencí či Alzheimerovou chorobou. Průběžné navyšování kapacit sociální a zdravotní péče je mou prioritou a v dalších projektech budeme pokračovat,“ řekla náměstkyně primátora pro zdravotnictví a sociální oblast Alexandra Udženija (ODS).   

Kapacita novostavby Palata II, situované do areálu Palata – Domov pro zrakově postižené na Smíchově, bude 73 lůžek s centrálním společným obývacím prostorem a s navazujícími jednolůžkovými pokoji pro odpočinek, spánek a osobní hygienu klientů. 

Vzniknou zde čtyři oddělení pro klienty ve druhém stádiu demence, pro klienty ve třetím, nejtěžším stadiu nemoci dvě oddělení pod názvem Oáza. V budově bude také umístěna ordinace praktického lékaře, kadeřnictví a pedikúra.  

Součástí stavby budou retenční nádrže na dešťovou vodu, včetně požární nádrže, dále přípojky vodovodu, plynovodu a slaboproudu, komunikace a zpevněné plochy v areálu, opěrné stěny, sadové úpravy, nové oplocení pro oddělení od stávajícího areálu, areálové rozvody inženýrských sítí nebo zahradní altán.  

Předpokládaná hodnota veřejné zakázky byla stanovena na základě dokumentace pro výběr zhotovitele a aktualizovaného kontrolního rozpočtu z května letošního roku ve výši 426 milionů korun bez DPH. Financování veřejné zakázky je plánováno z rozpočtu hlavního města na roky 2024 až 2026.


Autor: puc

40. ročník světového finále Schwarzkopf Elite Model Look hostila Praha

Včera v 11:43

Pražská O2 arena se v sobotu 15. června 2024 stala centrem modelingového světa. Hostila totiž světové finále 40. ročníku nejprestižnější modelingové soutěže Schwarzkopf Elite Model Look, které proběhlo v české metropoli již potřetí. Odborná porota vyhlásila vítěze Micklate Décio Macobola...

Možnosti sociálních služeb i rady odborníků nabídl Den zdraví a Veletrh sociálních služeb

20. června 2024 v 07:52

Ve středu 19. června proběhl v Praze 13 na Slunečním náměstí již 9. ročník Dne zdraví a zároveň také Veletrh sociálních služeb. Na travnaté ploše před radnicí byly k dispozici desítky stánků, které návštěvníkům nabídly pestré informace ze světa zdraví, prevence a sociálních...

Dům se zvláštním určením v Hornomlýnské ulici bude moci mít noční službu

19. června 2024 v 09:41

V domě se zvláštním určením v Hornomlýnské ulici v Praze 4 bude moci fungovat noční terénní pečovatelská služba. V bytovém domě žijí lidé se zdravotním postižením a díky přispění hlavního města budou moci mít kvalitnější péči. Pražští radní v pondělí odsouhlasili poskytnutí finančních prostředků...

Praha 14 zve na Den nejen pro seniory

17. června 2024 ve 20:37

Akce se v Praze 14 koná v sobotu 22. června od 14 hodin v H55.

Dny prevence v DBK se zaměřily na prevenci rakoviny prostaty

16. června 2024 ve 20:54

Ve středu a ve čtvrtek odpoledne se v OC DBK Budějovická konaly Dny prevence, které byly zaměřeny na prevenci rakoviny prostaty.

Dovolená podle gusta NobodyListena? Miluju bordel a smrad, říká s humorem

15. června 2024 v 11:49

DJ NobodyListen alias Jakub Strach má napilno. Známý muzikant a svého času také model se nedávno zapojil do projektu s názvem glo Dialog, který osobně v rámci doprovodné hudební show představil na pražské smíchovské náplavce. Čeká ho prací nabité léto, ale čas najde i na odpočinek. Možná budete...

Praha 13 zve na Den zdraví na Slunečním náměstí

14. června 2024 v 07:07

Praha 13 zve na jednodenní festival zdraví a zdravého životního stylu – Den zdraví, který nabídne bohatý program partnerů akce, informace ze světa zdraví a prevence proti nemocem. Děti si mohou zasoutěžit o zajímavé ceny.

Praha 15: Setkání u kulatého stolu pro pečující osoby

8. června 2024 v 18:01

Pečujete o děti, mladistvé, dospělé osoby se zdravotním postižením (jakéhokoliv handicapu), partnery po úraze, akutních příhodách, dlouhodobě vážně nemocné, rodiče seniory, kteří vyžadují z důvodu svého zdravotního a psychického stavu pomoc druhé osoby?

Další články
Nahoru