dnes
Pondělí - jasno
1°C
zítra
Úterý - polojasno
1°C
pozítří
Středa - zatazeno
2°C
V areálu bývalého lihovaru vznikne o desítky víc bytů, než se předpokládalo
V areálu zůstane zachována bývalá varna (vpravo) a komín. Foto: Jan Puci

V areálu bývalého lihovaru vznikne o desítky víc bytů, než se předpokládalo

Společnost Zlatý lihovar, vlastnící areál známý v minulosti pod názvem Zlíchovský lihovar, dnes oznámila, že zrevidovala svůj původní návrh pro rezidenční výstavbu a rozhodla se zahrnout podstatně více bytových jednotek. Původně jich mělo být zhruba 500, nově se počítá s 620 byty.

„Na základě řady setkání s pražskými odborníky na rezidenční projekty a průzkumu provedého společností Lexxus jsme si uvědomili, že náš původní plán byl poněkud zastaralý a že se pražský trh s bydlením výrazně posunul od doby, co jsme zadali úkol architektům. Je nám nyní jasné, že našimi klienty budou především lidé z věkové skupiny 25 až 45 let, převážně mobilní profesionálové, kteří hledají moderní, high-tech a pohodlné bydlení v rozumné cenové kategorii,“ uvedl  Michael Barnett, generální ředitel společnosti Zlatý lihovar.

Cílem první fáze projektu je přestavba památkově chráněné budovy bývalé varny. Stavba o výšce více než 24 metrů a 5 patrech je jednou ze dvou historicky chráněných částí lihovaru, spolu s padesátimetrovým komínem. Plány na přestavbu varny jsou v konečných fázích a developer doufá, že získá stavební povolení do konce tohoto roku.

„Jsme velmi spokojeni s našimi plány na přestavbu varny a těšíme se, až představíme skutečně výjimečný design, navržený našimi architekty z kanceláře GeddesKaňka. Pokud obdržíme stavební povolení v časovém rámci, na který cílíme, mohla by být připravena k otevření již během podzimu 2017,“ dodal Barnett.

Zlatý lihovar se rozprostírá na ploše 2,2 hektaru bývalého Zlíchovského lihovaru založeného v roce 1837, kde se v minulosti vyráběla například vodka značky „Zlatý anděl”.


Další články
Nahoru