Dnes Neděle - jasno 31°C
Zítra Pondělí - bourky 24°C
Neděle 21. 7. 2024
Svátek má Vítězslav
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
V areálu bývalého hotelu Praha v Dejvicích se zatím neplánuje nic stavět
Snímek z roku 2012, o dva roky později začala demolice. Foto: ŠJů / Wikimedia Commons - CC BY-SA 3.0

V areálu bývalého hotelu Praha v Dejvicích se zatím neplánuje nic stavět

S areálem ve vilové čtvrti v pražských Dejvicích, ve kterém stál dříve rozlehlý hotel Praha, nejsou nyní žádné plány a v objektu se nechystá žádná stavba. ČTK to sdělil Tomáš Perman, mluvčí rodiny Kellnerových, které pozemek patří. Část pozemku má také investiční skupina PPF, kterou vlastní Renáta Kellnerová. PPF na místě původně plánovala venkovní galerii nebo výstavbu soukromé školy, od toho se však podle Permana muselo upustit. Od dokončení demolice hotelu, která vyvolala negativní i souhlasné reakce veřejnosti a odborníků, uplyne 7. června deset let.

Na parcele, v místě bývalých garáží hotelu Praha, skupina PPF původně chtěla postavit školu Open Gate II. Podle Permana se od tohoto projektu muselo upustit, podle dřívějších informací se nepodařilo získat potřebná povolení pro stavbu. Později rodinná nadace Kellnerových oznámila, že na části pozemku po bývalém hotelu bude místo základní školy a osmiletého gymnázia venkovní galerie.

Její zřízení však Perman nechtěl komentovat. „Od záměru té školy, od kterého se muselo upustit, tam nic novějšího ale není,“ řekl. Dodal, že s pozemkem není v tuto chvíli žádný konkrétní záměr a nic se na něm stavět neplánuje.

V pátek 7. června uplyne deset let od dokončení demolice hotelu Praha. Na dobu svého vzniku odvážná stavba byla vybudována pro potřeby komunistické strany a československé vlády v letech 1975 až 1981. Hotel, který se používal například pro ubytování zahraničních delegací, po změně režimu měnil majitele a nakonec jej získala skupina PPF Petra Kellnera, který zhruba před třemi lety zahynul při havárii vrtulníku na Aljašce. Současnou majitelkou je jeho manželka Renáta Kellnerová. Budovu koupila firma v roce 2013 od kyperské společnosti Maraflex.

Honosně pojatý hotel nechala PPF zbourat zejména kvůli nerentabilnosti. Nacházelo se v něm kromě konferenčních sálů a restaurace 136 velkých pokojů a 400metrové prezidentské apartmá a jeho demolice měla své odpůrce. Někteří architekti hotel označovali za unikátní stavbu, jiní oponovali, že šlo o průměrnou architekturu. PPF tvrdila, že stavba byla předimenzovaná a neekonomická.

Parcela po hotelu Praha sousedí s letohrádkem Hadovka, vlastní ho také PPF. V roce 2018 v části historického objektu skupina otevřela kliniku.


Autor: ČTK

O příspěvek na doučování byl zájem, požádalo o něj přes 300 dětí

Včera v 07:38

Radnice Prahy 6 na jaře rozhodla o pomoci rodičům deváťáků s přípravou na přijímací zkoušky na střední školy a nabídla jim příspěvek dva tisíce korun na přípravné kurzy, zkoušky nanečisto, přípravu na talentovky a podobně. Městská část na tento program vyčlenila ve svém rozpočtu jeden...

Další články
Nahoru