dnes
Pondělí - obcasny-dest
12°C
zítra
Úterý - polojasno
9°C
pozítří
Středa - obcasny-dest
6°C
Užovka v koupelně, hroznýš v telefonní budce. Hadi se v Praze občas objeví na nečekaných místech
Blízko restaurace na písnickém sídlišti byla před pár lety nalezena užovka královská, která je agresivním druhem. Když se bere do rukou, vypouští z kloaky páchnoucí sekret, kvůli kterému se jí říká i užovka smrdutá. Foto: MP Praha

Užovka v koupelně, hroznýš v telefonní budce. Hadi se v Praze občas objeví na nečekaných místech

Aktuální případ, když žena narazila ve sklepě panelového domu na krajtu, není v Praze výjimečný. K nálezům hadů dochází po celý rok. V metropoli jsou stovky chovatelů více či méně exotických hadů. Jedovatých i neškodných. Stejně jako každé jiné zvíře může nepozornému a nezodpovědnému chovateli utéci, platí to i o hadech.

hroznys-utulek Z nezajištěného terária se hadi dostanou do bytu chovatele a odtud někdy i k sousedům. V panelových domech se dokážou odplazit výtahovými šachtami a stoupačkami i do poměrně vzdálených bytů.

Například jedinec zmiňovaného albína krajty tmavé byl před pár lety v Praze nelezen v kontejneru na nápojové kartony. Zvíře, které tam někdo vyhodil, bylo už na první pohled ve velmi zuboženém stavu. Mělo plíseň po těle, nevysvlečené zbytky kůže.

Další nálezy hadů v Praze v posledních letech

Loni před Vánoci volala zoufalá osmadvacetiletá žena majiteli bytu, že má doma hada. Majitel uvedl, že předešlí nájemci hady chovali a možná jim jeden utekl. Byla to krajta královská.

V koupelně svého bytu v Praze 9 našel muž hada. Byla to nejedovatá užovka červená, která utekla chovateli z jednoho ze sousedních bytů.

Na chodbě panelového domu v ulici Novodvorská v Praze 4 bylo nalezeno mládě korálovky sedlaté. Tento druh hada je čeledi užovkovité a není jedovatý.

Když šla žena ve své bytě v Praze 10 v noci na toaletu, ze stoupaček na ni „vykoukla“ metr a půl dlouhá krajta královská. Odchytová služba ji odvezla do útulku.

hroznys-kralovsky-budka

Hroznýš nalezený v budce

Před pár lety někdo odložil do telefonní budky v Chodovické ulici v Praze 14 žlutou igelitovou tašku, která ukrývala 70 centimetrů dlouhého hroznýše královského.

Asi 1,5 metru dlouhý hroznýš vyděsil obyvatele Domova seniorů v Praze 9. Plazil se po oplocení přilehlého domu. Had byl následně odchytovou službou převezen do útulku.

Hada pod zaparkovaným vozidlem zahlédli policisté při své hlídkové činnosti. Pracovníci odchytové služby následně zjistili, že to je nejedovatá korálovka sedlatá.

Na závěr jedna kuriozita. Loni v dubnu volala ještě před rozedněním na tísňovou linku žena, že cestou do práce našla na zídce u tržiště poblíž stanice metra Luka hada větších rozměrů. „Je neklidný, ale zároveň nehybný, asi kvůli zimě,“ řekla. Nakonec se ukázalo, že na zídce byla položena sádrová napodobenina krajty královské.


Praha 15: Změna ve vyplácení dávek sociální péče

Včera ve 21:22

Praha 15 informuje, že Úřad práce je z ÚMČ Praha 15, Boloňská ulice 478/1 přestěhován na Úřad práce Praha 10, Vršovická 1429/68, Praha 10 Vršovice.

Praha 5: Setkání školní veřejnosti s vedením školy a zřizovatelem

13. února 2020 v 18:17

V úterý 3. března proběhne ve školní jídelně ZŠ Kořenského setkání, na které jsou zváni zájemci z řad rodičů, žáci – zástupci Školního parlamentu a další přátelé školy.

Další články
Nahoru