dnes
Úterý - obcasny-dest
13°C
zítra
Středa - obcasny-dest
14°C
pozítří
Čtvrtek - prehanky-dest
16°C
Úzké vedení Prahy 1 položilo u pomníku na Národní třídě věnce
Zapalují svíčky u pomníku na Národní třída. Starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký (vpravo) a jeho 1. zástupce Daniel Hodek. Foto: PP

Úzké vedení Prahy 1 položilo u pomníku na Národní třídě věnce

Každý rok si starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký (TOP 09) připomíná 17. listopadu na Národní třídě výročí počátku Sametové revoluce. Výjimkou nebyl ani letošek. U pomníku před Kaňkovým palácem položil ve čtvrtek hodinu po poledni za městskou část věnec a zapálil svíčku. To stejné s ním udělal 1. zástupce starosty Daniel Hodek (ČSSD).

„Chodím sem každý rok už spoustu let. Nové umístění pomníku, který byl ještě při loňských oslavách v podloubí Kaňkova paláce, se mi líbí. Lidé se už nemusí stát frontu, nemačkají se,“ uvedl starosta, který zároveň připomněl, že Praha 1 prosadila, aby byl před pomníkem na průčelí paláce rozšířen chodník. „Bylo to nezbytné, aby celá pomník působil jaké důstojné připomenutí událostí z roku 1989,“ podotkl.

„Chtěl bych pří výročí dnešního svátku společnosti vzkázat, aby si vážila vyjadřovat názory, i když nejsou stejné. Názorová pluralitu a rozštěpenost považuji za výhodu demokracie,“ dodal.

V rámci oslav 17. listopadu se ještě zúčastnil odhalení pamětní desky Antonína Dvořáka v průčelí kostela sv. Petra Na Poříčí v Biskupské ulici a večer byl v Národním divadle hostem udílení Cen Paměti národa.


TOP 09 v Praze 10 poskytla volební plochy kampani Díky mami, díky tati

20. října 2018 v 08:08

TOP 09 v Praze 10 se rozhodla, že plochy, které si pronajala před komunálními volbami, přenechá Klubu K2. Na billboardech i světelných poutačích u metra tak bude k vidění kampaň „Díky mami, díky tati“.

Zástupci Pirátů a nezávislých, ODS a ANO podepsali koaliční smlouvu v Praze 5

17. října 2018 v 19:17

Piráti a nezávislí (SNOP 5), ODS a ANO dnes podepsali v Praze 5 koaliční smlouvu s názvem Za lepší Prahu 5. Koalice bude mít ve 43členném zastupitelstvu 27 hlasů.

Další články
Nahoru