dnes
Sobota - skorojasno
1°C
zítra
Neděle - jasno
0°C
pozítří
Pondělí - jasno
0°C
Úzké vedení Prahy 1 položilo u pomníku na Národní třídě věnce
Zapalují svíčky u pomníku na Národní třída. Starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký (vpravo) a jeho 1. zástupce Daniel Hodek. Foto: PP

Úzké vedení Prahy 1 položilo u pomníku na Národní třídě věnce

Každý rok si starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký (TOP 09) připomíná 17. listopadu na Národní třídě výročí počátku Sametové revoluce. Výjimkou nebyl ani letošek. U pomníku před Kaňkovým palácem položil ve čtvrtek hodinu po poledni za městskou část věnec a zapálil svíčku. To stejné s ním udělal 1. zástupce starosty Daniel Hodek (ČSSD).

„Chodím sem každý rok už spoustu let. Nové umístění pomníku, který byl ještě při loňských oslavách v podloubí Kaňkova paláce, se mi líbí. Lidé se už nemusí stát frontu, nemačkají se,“ uvedl starosta, který zároveň připomněl, že Praha 1 prosadila, aby byl před pomníkem na průčelí paláce rozšířen chodník. „Bylo to nezbytné, aby celá pomník působil jaké důstojné připomenutí událostí z roku 1989,“ podotkl.

„Chtěl bych pří výročí dnešního svátku společnosti vzkázat, aby si vážila vyjadřovat názory, i když nejsou stejné. Názorová pluralitu a rozštěpenost považuji za výhodu demokracie,“ dodal.

V rámci oslav 17. listopadu se ještě zúčastnil odhalení pamětní desky Antonína Dvořáka v průčelí kostela sv. Petra Na Poříčí v Biskupské ulici a večer byl v Národním divadle hostem udílení Cen Paměti národa.


Pražští Piráti představili své nominanty do eurovoleb

11. ledna 2019 v 15:59

Ladislav Koubek, Mikuláš Peksa, Matěj Šandor a Jiří Hoskovec. To jsou čtyři Piráti, kteří získali podporu v nominaci do evropských voleb. Jejich jména se tak mohou s vysokou pravděpodobností objevit na hlasovacích lístcích ve volbách do Evropského parlamentu. Volí se už letos...

Radní Prahy 10 se sešli, aby nepropadla milionová dotace na základní školu

28. prosince 2018 ve 20:02

Jen pár dnů před vánočními svátky dorazila z hlavního města dotace jeden milion korun pro ZŠ U Roháčových kasáren. Aby dotace nepropadla, musela se k jejímu rozdělení sejít Rada MČ Praha 10 takřka ze dne na den, konrétně ve čtvrtek 20. prosince. „Roháčovky“ tak o peníze na opravu sportovního...

Radního vyměnili zastupitelé Prahy 3

19. prosince 2018 v 19:59

Praha 3 bude mít nového radního pro majetek a investice. Bude jím Jan Materna (TOP 09). Nahradí Jana Bínu (TOP 09), který odstoupil ze zdravotních důvodů. Rozhodli o tom včera zastupitelé městské části, informovala ČTK.

Další články
Nahoru